Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Konkurs 'Nasze kulinarne dziedzictwo'. Dla kogo?

› Aktualności› Wydarzenia 11 miesięcy temu    26.06.2017
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A

Ruszyła XVII edycja konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo - smaki regionów” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy.

Konkurs ma na celu identyfikację i upowszechnienie wielkopolskich tradycyjnych smaków, promocję regionalnej żywności oraz zachęcenie mieszkańców obszarów wiejskich do poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu.

R E K L A M A

„Naszym głównym celem jest identyfikacja i promocja polskich produktów regionalnych, osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur. Ważne jest znalezienie i zachowanie narodowych specjałów, zanim odejdą w zapomnienie, wyparte przez „szybką” przemysłową żywność. Istotne także jest zachęcanie mieszkańców obszarów wiejskich, zwłaszcza tych o niekorzystnych warunkach gospodarowania, do poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu, a także - po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej - przygotowanie ich producentów do ubiegania się o ochronę zgodną z ustawodawstwem unijnym" - czytamy w regulaminie konkursu.

Zgłoszenia należy przesyłać do końca czerwca na adres e-mail b.idczak@wir.org.pl lub pocztą na adres: Wielkopolska Izba Rolnicza ul. Golęcińska 9L, 60-626 Poznań

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Stagnacja Regionalna
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
Niech gmina zgłosi "Jajecznicę Sczanieckich" :-) Ha, ha, ha! http://www.rawicz24.pl/artykul... Oni wiedzą, że są rawickie kiełbaski??? http://www.minrol.gov.pl/Jakos... Może projekt "rewitalizacja jajecznicy Sczanieckich z elementami rawickich kiełbasek" ;-) modne ostatnio słowo rewitalizacja... ;-) albo "jajecznica Sczanieckich na Fiszgórce po przetargu" ;-) :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A