Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Konkurs w miejskogóreckiej podstawówce

› Aktualności ponad rok temu    19.06.2017
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Laureaci konkursu w towarzystwie burmistrza Miejskiej Górki i dyrektora szkoły Jarosława LatuskaLaureaci konkursu w towarzystwie burmistrza Miejskiej Górki i dyrektora szkoły Jarosława Latuska fot. Szkoła Podstawowa w Miejskiej Górce
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W Szkole Podstawowej w Miejskiej Górce odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu im. Marii Konopnickiej. Od jedenastu lat patronat na konkursem sprawuje Burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak, który funduje także uczestnikom nagrody.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych gminy Miejska Górka. Do organizatorów konkursu przesłano prace wybrane przez szkolne komisje. Uczniowie z klas IV - VI wykonali albumy „Maria Konopnicka - życie i twórczość dla dzieci” oraz portrety Marii Konopnickiej. Uczniowie z klas I - III ilustrowali wiersz Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha”

R E K L A M A

Uczennica Maja Goździk zapoznała wszystkich z życiorysem Marii Konopnickiej, wskazując na jej wielkie zaangażowanie w sprawy dzieci. Uczniowie klasy 5 a zaprezentowali inscenizację wiersza „Stefek Burczymucha”, a w rolę Stefka wspaniale wcielił się Jakub Słomiński. Organizatorami konkursu byli Mirosława Olszak, Romana Musioł i Małgorzata Kędzia.

Wszystkie prace zostały ocenione przez komisję powołaną przez organizatorów, która przyznała następujące miejsca: Albumy „Maria Konopnicka - życie i twórczość dla dzieci”: I miejsce - klasa IV b (Szkoła Podstawowa w Miejskiej Górce), II miejsce - klasa V a (Szkoła Podstawowa w Miejskiej Górce), III miejsce - Joanna Mikołajczak, Wiktoria Poprawska (Zespół Szkół w Dłoni)

Portrety Marii Konopnickiej: I miejsce - Milena Misiewicz (Szkoła Podstawowa w Miejskiej Górce), II miejsce - Emilia Maćkowiak (Zespół Szkół w Dłoni), III miejsce - Martyna Olejniczak (Szkoła Podstawowa w Sobiałkowie)

Ilustracja do wiersza Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha”: I miejsce - Karolina Staśkiewicz (Szkoła Podstawowa w Sobiałkowie), II miejsce - Nikola Jarus (Zespół Szkół w Dłoni), III miejsce - Bianka Szkaradek (Szkoła Podstawowa w Miejskiej Górce), Tomasz Ratajczak (Zespół Szkół w Gostkowie)

 

 

 

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A