› Sport i rekreacja› Aktualności 8 dni temu    2.12.2018
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 0 / 0%

UKS Olimp Rawicz rozgrywa spotkania w lidze kadetek B oraz wśród młodziczek starszych. Obie ekipy prowadzi trener Lech Pietraszek.

W lidze kadetek B rawiczanki poniosły pierwszą porażkę. W Opalenicy lepszy okazał się miejscowy MKS. Jeszcze po trzech kwartach przyjezdne prowadziły trzema punktami. Niestety, w ostatniej części spotkania - z powodu pięciu przewinień - z parkietu musiała zejść Julia Susła. Rawiczankom nie udało się utrzymać prowadzenia. Zawodniczki z Opalenicy wygrały 56:50. Punkty dla rawiczanek zdobywały: Starczewska - 9, Herman - 2, Pacholczyk - 20, Susła - 12, Pieprzyk - 2, Góźdź - 5.

We wczorajszym spotkaniu na własnym parkiecie z UKS-em Lider Swarzędz poszło znacznie lepiej. Rawiczanki uzyskały 30-punktową przewagę po pierwszej połowie meczu. W drugiej fazie spotkania przyjezdnym udało się odrobić część strat. Ostatecznie, gospodynie wygrały różnicą 17 oczek.

UKS Olimp Rawicz - UKS Lider Swarzędz 68:51
Kwarty: 28:5, 17:10, 10:13, 13:23
Punkty zdobywały: Starczewska - 8, Herman - 2, Pacholczyk - 20, Jędryczka - 12, Mazur - 2, Susła - 21, Góźdź - 3. Bez punktu: Ziętek, Pieprzyk, Sworowska, Musielak, Grześkowiak.

Dwa triumfy - to bilans dwóch ostatnich spotkań w lidze młodziczek starszych. W pierwszym z nich - z koniniankami, który odbył się w miniony czwartek w Rawiczu - mecz od samego początku układał się po myśli miejscowych. Każda z kwart padła łupem gospodyń. Wszystkie rawiczanki, które zameldowały się na parkiecie, zdobyły punkty.

UKS Olimp Rawicz - MKS MOS Konin 90:31
Kwarty: 24:15, 26:11, 14:0, 26:5
Punkty zdobywały: Starczewska - 17, Jędryczka - 12, Mazur - 2, Susła - 26, Ziętek - 4, Sworowska - 7, Musielak - 4, Grześkowiak - 2, Kaczmarek - 4, Góźdź - 12

0:10 - taki wynik widniał na tablicy wyników po trzech minutach dzisiejszego meczu z ekipą z Kórnika. Reprymenda trenera Pietraszka przyniosła efekt. Po chwili rawiczanki odrobiły straty. Pierwszą kwartę wygrały 22:10, a z upływem czasu powiększały przewagę.

Zwycięstwo zostało okupione kontuzją Mai Mazur. Uraz może ją wyeliminować z gry na okres kilku tygodni. Rawiczanki - z pięcioma zwycięstwami - prowadzą w tabeli.

UKS Olimp Rawicz - MUKS Kórnik 67:39
Kwarty: 22:10, 19:13, 14:12, 12:4
Punkty zdobywały: Starczewska - 15, Jędryczka - 7, Mazur - 5, Susła - 25, Ziętek - 2, Pieprzyk - 3, Grześkowiak - 8, Kaczmarek - 2. Bez punktu: Sworowska, Musielak, Góźdź

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -