Krobianka za silna. Rawia bez punktów

› Aktualności 2 miesiące temu    29.09.2019
Weronika Skrzypczak
komentarzy 2 ocen 1 / 100%

Porażką zakończyło się sobotnie spotkanie Rawii Rawicz z Pinsel-Peter Krobianką Krobia. Goście pokonali podopiecznych Jerzego Radojewskiego - 2:5.

Od początku meczu na boisku widać było przewagę przyjezdnych. Piłkarze z Krobi przez większość czasu utrzymywali się przy piłce. Często dośrodkowywali w pole karne.

Pierwszą bramkę zdobyli w 22. minucie. Dominik Basa został pokonany strzałem z 30 metrów. Szans na jego obronę praktycznie nie było. W pierwszej odsłonie więcej goli nie zobaczyliśmy. Choć rawiczanie mieli kilka szans na pokonanie golkipera Krobianki, nie wykorzystali ich.

Do przerwy było 0:1

Druga część zdecydowanie należała do Krobianki, która już w 46. minucie zanotowała trafienie na 0:2. Kwadrans później na tablicy wyników było już 0:3, a rawiccy piłkarze mieli coraz mniej czasu na to, by odrabiać straty.

Dał sygnał

Dopiero w 62. minucie golkipera przyjezdnych strzałem zza pola karnego pokonał Michał Skrzypczak, pokazując swoim kolegom z drużyny, że mają jeszcze szansę na skuteczną pogoń za rywalem. Niestety, krobianie nie zwolnili tempa. W 65. minucie i w 79. minucie goście zanotowali kolejne dwa trafienia. Było już 1:5 i nic nie wskazywało na to, że wynik może się jeszcze odwrócić.

Gospodarze nie złożyli broni

Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra, bramkarz gości wyjmował piłkę z siatki. Strzelcem gola na 2:5 był - po raz kolejny - Michał Skrzypczak. Czasu na odrobienie tak wysokiej przewagi gości nie było. Ostatecznie, trzy punkty ze stadionu przy ul. Spokojnej w Rawiczu wywiozła Krobianka.

Rawia Rawicz po 8. kolejce znajduje się na 6. miejscu w tabeli V ligi z dorobkiem 12 punktów. Kolejne spotkanie rozegra z liderem rozgrywek - Płomieniem Przyprostynia. Mecz odbędzie się w niedzielę, 6 października. Pierwszy gwizdek o godz. 16.00.

Rawia Rawicz - Pinsel-Peter Krobianka Krobia - 2:5 (0:1)

Rawia: Basa - P. Wawrzyniak, Lorenc (46’ Kubeczka), Orłowski (65’ Woźniak), Cheba, Kołeczko, M. Skrzypczak, Walkowiak, Molka (83’ Łoskot), T. Skrzypczak (87’ Stachowiak), T. Wawrzyniak (37’ Biegała).

Bramki: 0:1 (22’), 0:2 (46’), 0:3 (60’), 1:3 M. Skrzypczak (62’), 1:4 (65’), 1:5 (79’), 2:5 M. Skrzypczak (89’).