Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Królowie wiktoriańskiej operetki [FOTO]

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    19.05.2017
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Andrzej Wątorski, jak zwykle, bardzo ciekawie opowiadał o bohaterach wieczoruAndrzej Wątorski, jak zwykle, bardzo ciekawie opowiadał o bohaterach wieczoru fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Tematem spotkania „Było sobie królów dwóch” z cyklu opowieści muzycznych Andrzeja Wątorskiego „Upiory i Tenory”, była twórczość Wiliama Gilberta i Arthura Sullivana.

R E K L A M A

W latach 1871-1896 tworzyli razem operetki, pierwszy z nich był autorem librett, drugi - muzyki. Zapoczątkowali nurt „operetki angielskiej”, cechującej się specyficznym, surrealistycznym humorem. Operetki Gilberta i Sullivana cieszyły się międzynarodową sławą i do dziś są wystawiane na scenie. Doczekały się wielu adaptacji i parodii. Specjalnie w celu ich wystawiania powstał Teatr Savoy w Londynie. Uzupełnieniem prelekcji Andrzeja Wątorskiego był film z operetką „Gondolierzy”.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A