Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Kto, kiedy i czym płaci - jak wygląda sytuacja w branży taksówkarskiej?

› Gospodarka 5 miesięcy temu    29.11.2018
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 2 / 0%
A A A

Wydawać by się mogło, że rynek taksówkowy notuje spadek ale jest wręcz odwrotnie – w przeciągu ostatnich 10 lat wzrósł aż o 30 procent, a chętnych do jazdy taryfą nie brakuje. Przyjrzyjmy się dziś bliżej pasażerowi taksówki. Kim jest typowy klient taxi? Z jakich powodów ludzie zamawiają kurs? Na jakie płatności najczęściej się decydują? Zaraz wszystkiego się dowiesz.

R E K L A M A

Typowy pasażer taksówki

Według danych rynkowych przeprowadzonych przez firmę iTaxi, szczególnie jedna z płci upodobała sobie jazdę taksówką. W większości pasażerami taksówek są mężczyźni (79 proc.), kobiety stanowią jedynie 21 proc. A w jakim wieku jest najwięcej chętnych do przemierzania miasta w taki sposób? Okazuje się, że najliczniejsze grono podróżujących jest w przedziale wiekowym 25-40 lat. Znacznie mniej ale też sporo bo aż 17,5% klientów taxi ma od 18 do 24 lat.

Przewóz taksówką zamawiamy z wielu różnych powodów, najczęściej jest to jednak niechęć do wieczornych wyjść z balastem, jakim jest własny pojazd. Łatwiej i przyjemniej jest po wyjściu z imprezy, kina czy koncertu zamówić taxi – nie trzeba martwić się gdzie zaparkować samochód, ile zapłacimy za postój, a dorośli nie muszą odmawiać sobie alkoholu. Dużo klientów taksówkarzy to ludzie, którzy podróżują po Polsce w różnych celach i znaczną część trasy pokonują samolotem lub pociągiem, a dopiero by przebyć ostatnią prostą zamawiają taksówkę. No i są jeszcze powody losowe takie jak brzydka pogoda, kiedy to popyt na tę usługę znacznie wzrasta.

Jak zamawiamy taxi i czym płacimy?

Jeszcze 50 lat temu, kiedy rynek taksówkowy przeżywał prawdziwy rozkwit, nie było tylu możliwości na zamówienie taryfy jak teraz. Obecnie możemy to zrobić za pośrednictwem aplikacji mobilnej i właśnie z tej opcji korzysta znaczna część wszystkich klientów taksówek. Tradycjonaliści wolą zadzwonić do centrali lub zamówić kurs przez SMS-a lub stronę WWW. A jak płacimy za taksówki? Do tej pory jedyną możliwą opcją była płatność gotówko, ale teraz mało kto ją przy sobie nosi. Ponad połowa wszystkich pasażerów za przejazd taxi woli zapłacić kartą płatniczą lub dokonać płatności przez aplikację.

Sprawdź cheap taxi insurance – ubezpieczenie dla taksówkarzy na najkorzystniejszych na rynku warunkach. Dzięki niemu zyskasz kompleksową ochronę na drodze i poza nią. Kup już teraz i przestań martwić się o swoje bezpieczeństwo.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A