Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AKancelaria B1
R E K L A M A

Kto na burmistrza Rawicza? Sprawdzamy

› Aktualności 29 dni temu    21.04.2018
Karol Pospiech
komentarzy 142 ocen 3 / 67%
A A A

Grzegorz Kubik czy Jacek Gwizdek? A może Adam Sperzyński lub kandydat Prawa i Sprawiedliwości? Sprawdziliśmy - kto pół roku przed wyborami - myśli o fotelu burmistrza Rawicza, a kto stanowczo deklaruje, że startować nie będzie.

Cztery lata temu w pierwszej turze zmierzyli się: ówczesny burmistrz Tadeusz Pawłowski oraz Grzegorz Kubik, Jacek Gwizdek i Urszula Taraska. Walka o fotel burmistrza rozegrała się w drugiej turze między Pawłowskim a Kubikiem. Głosami wyborców, po kilkunastu latach urzędowania, Tadeusz Pawłowski musiał opuścić gabinet przy ul. Piłsudskiego.

Pewniakiem do startu w jesiennych wyborach wydaje się obecny burmistrz Grzegorz Kubik. Dlaczego? W biurku urzędującego włodarza jest gotowy projekt odnowienia rawickiego rynku i deptaków do realizacji na na lata 2019, 2020. Grzegorz Kubik raczej nie odpuści i bez walki o reelekcję nie pozwoli, żeby jeden z najdroższych projektów w historii miasta, szacowany na kilkanaście milionów złotych, który uzyskał już pozwolenie na budowę, dokończył ktoś inny. O tym, że obecny burmistrz myśli o następnej kadencji świadczy również, m.in. rozpoczęcie rozmów o odnowieniu centrum Sarnowy.
- Ostateczną decyzję w tej kwestii podejmę w okresie wakacyjnym-  zaznacza Grzegorz Kubik pytany przez redakcję o start w wyborach. - Obecnie realizuję program, na który mieszkańcy naszej gminy zagłosowali w 2014 roku i od jego efektów uzależniam swoją decyzję. (…) Do wyborów jest jeszcze pół roku, w związku z tym myślę o bieżących inwestycjach i projektach, które nas jeszcze czekają- dodaje.

Deklaracji unika również wiceburmistrz Paweł Szybaj (Silny Region). 
- Na przełomie sierpnia i września zostanie dokonane podsumowanie z realizacji programu wyborczego, który został mieszkańcom zaproponowany w 2014 roku. Wtedy również zostanie podjęta decyzja, co do kolejnych kroków - przekazał „Życiu” wiceburmistrz, zapytany czy stowarzyszenie, które po poprzednich wyborach jest najliczniejszą siłą w radzie miejskiej, jesienią znów powalczy o mandaty radnych. 

Potencjalnym kontrkandydatem Grzegorza Kubika może być Jacek Gwizdek, wicestarosta rawicki i przewodniczący stowarzyszenia Samorządni PRA.
 - Stowarzyszenie nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie udzielenia rekomendacji dla kandydata na burmistrza gminy Rawicz w jesiennych wyborach samorządowych - zastrzega Gwizdek.

Choć na co dzień urzęduje w starostwie powiatowym, to w ostatnich miesiącach angażuje się w sprawy gminy, m.in. proponował nową organizację ruchu po odnowieniu centrum miasta czy zabierał głos w kwestii przeznaczenia terenów pod przemysł przy obwodnicach miasta.

Co więcej, radni z jego stowarzyszenia - na czele z Markiem Heinze - stanowią opozycję wobec rządzącego w gminie Silnego Regionu.
Jacek Gwizdek może być kandydatem nie tylko Samorządnych PRA, ale również innych stowarzyszeń czy organizacji. Pytany przez redakcję o ewentualne koalicje nie wyklucza takiej możliwości i kreśli wizję... jaki powinien być „nowy burmistrz”.
- Rozmawiamy z różnymi osobami i środowiskami z naszej gminy, a przyświecającą nam wspólnie ideą jest wystawienie najlepszego kandydata, który będzie osobą rzetelną, pracowitą, a przede wszystkim bardzo zaangażowaną w sprawy mieszkańców.

Nie wiadomo, jaką decyzję podejmie Adam Sperzyński, obecny starosta rawicki z ramienia PSL.
Czy wystartuje w wyborach na burmistrza Rawicza?
- (…) Na ten moment jest możliwych kilka scenariuszy. Proszę zatem zwyczajnie o chwilę cierpliwości - zaznacza Sperzyński i dodaje, że kwestie ewentualnego kandydata oraz list do rady miejskiej i rady powiatu mają być przedmiotem ustaleń „na jednym z najbliższych posiedzeń zarządu powiatowego PSL.

O tym, że partia chce wystawić kandydatów na burmistrza w każdej z pięciu gmin naszego powiatu mówił kilka tygodni temu szef lokalnych struktur PSL, Janusz Maćkowiak.

- Na ten temat nie jestem w posiadaniu konkretnej wiedzy- tak o ponownym kandydowaniu na burmistrza, w swoim stylu, mówi Tadeusz Pawłowski, który kierował gminą w latach 2001 – 2014. Dodaje, że na spekulacje nie ma czasu, ale potwierdza, że Porozumienie Samorządowe wystawi kandydatów na radnych do rady miejskiej i rady powiatu.

Startować na burmistrza nie zamierza Urszula Taraska, kiedyś kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, dziś szefowa Prawicy Ziemi Rawickiej.
- Tak, podtrzymuję swoje stanowisko o niekandydowaniu na stanowisko burmistrza. Stowarzyszenie w tych wyborach nie wystawia swojego kandydata. Na tym etapie jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o poparciu kandydatów innych opcji - zaznacza Taraska.

Konkretnej daty wyborów samorządowych na razie nie ma. Jak wskazała Państwowa Komisja Wyborcza pierwsza tura wyborów może odbyć się w jednym z trzech dostępnych terminów: 21 i 28 października oraz 4 listopada.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (145)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Do rzeżnik
15 dni temu 145
Nie powołuj się i nie wypowiadaj za kogoś . To ty siejesz nienawiść, podpuszczasz, podjudzasz i udajesz świętego .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Masarz
27 dni temu ocena: 43%  144
Do Rzeznik Kolego prezentujesz bardzo niski poziom. Jedyne co mogę dla Ciebie zrobić to modlić się o twoje zdrowie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Poziom
26 dni temu ocena: 75%  143
Masarz zobacz poziom silnego zulu i gula. Tam widać baaaardzo wysoki poziom.
~ do masarza
27 dni temu ocena: 60%  142
lepiej módl się za siebie.
~ Do rzeżnik
27 dni temu ocena: 30%  141
Tobie widać to mięso zaszkodziło. Ta pani po prostu nic nie robiła przez te 4 lata i chciała zaistnieć. Animex sam się wycofał z powodu pomoru świń. Nienawiść to wielkie słowo i go nadużywasz, bo za co miałby ktoś ją nienawidzieć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Do firma
26 dni temu ocena: 82%  140
Ty firma pożyjemy zobaczymi jaką tam kasiorkę będziesz trzepał. No i jak długo ta firma tu pobędzie. Pochwalisz się jak już będziesz pracował?
~ firma
26 dni temu ocena: 37%  139
KUBIK SPROWADZIL HENGST FILER POLSKA
~ Mieszkaniec
26 dni temu ocena: 71%  138
Zaistnieć ? Zaistnieć to chciał Kubik z Silnym Regionem. Jaką to firmę sprowadzą do Rawicza.Nie patrząc na ludzi ani skutki uboczne tego przedsięwzięcia. Natomiast pani Urszula z klasą uratowała to miasto od katastrofy ekologicznej, smrodu, i napływu imigrantów z Ukrainy. Nie wiecie nic na temat animexu dlatego wierzcie dalej w ASF.
~ do do
27 dni temu ocena: 80%  137
A co ty takiego wielkiego zrobiłeś (aś). Pochwal się.
~ Tomasz Chudy
27 dni temu ocena: 30%  136
Żaden z nich dajmy szanse Pani Tarasce lub komu kol wiek innemu co wystartuje jacyś chętni?Byłe żaden ze wcześniejszych układów ani radnych bezradnych co będzie działał zamiast siać propagandę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rzeźnik
27 dni temu ocena: 55%  135
Ty masarz czy tam masażysta, prawda boli co ? I to mocno.Lepszych "MISZCZÓF" od manipulacji, propagandy i spinu od was już nie ma.
~ Jul
27 dni temu ocena: 46%  134
Panie Tomaszu niech Pan kandyduje
~ Masarz
27 dni temu ocena: 36%  133
Panie Tomaszu pan uważa na tego rzeznika-doradce. Manipuluje jak byk.
~ Rzeźnik
27 dni temu ocena: 59%  132
Widzisz pan panie Chudy jak pana nienaturalnie zlajkowano? Nazwisko Taraska działa na SR jak czrwona płachta na byka. Dziewczyny z SR wręcz jej nie nawidzą. Nie mogą darować jej że przeciwstawiła się ichniejszej super inwestycji ze świniami w tle. A tak miało być klawo i masz pokrzyżowała takie super plany.
~ Zero kompetencjli
27 dni temu ocena: 57%  131
O nie panie Chudy.
~ Żul spod Kauflandu
27 dni temu ocena: 75%  130
ja chcę! Dajcie mi szansę
~ Do Obi
27 dni temu ocena: 33%  129
Nudny to mało powiedziane.Glupoty jakie wypisuje sięgają kosmosu.Uważaj zaraz się tu pojawi ze swoimi pierdołami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mateo
28 dni temu ocena: 69%  128
Do obiektywny: Tak. Burmistrzowi aż tak nie zależy na kasie? Podwyżkę dostał za to, że tak bardzo jej nie chce? Jak zwykle. Spin, pic i fotomontaż. Jeszcze napisz, że Kubik jest najlepszy, bo w ogóle mu aż tak nie zależy. Nie! Nie pisz tego, bo prawdę napiszesz ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obiektywny
28 dni temu ocena: 24%  127
Absolutnie najlepszym kandydatem jest Kubik tylko jemu aż tak nie zależy na płacy natomiast dla pozostałych jest to być albo nie być czego najlepszym przykładem jest szef PO nieważne gdzie i co byle pensja była tłusta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ha Ha Hi Hi
28 dni temu ocena: 75%  126
Co ty fanzolisz ? komu nie zależy na kasie? No to jak mu nie zależy na kasie, i taki z niego samarytanin, to niech odda na biednych, albo wybuduje schronisko dla psów.
~ SPINokio
28 dni temu ocena: 80%  125
SPINokio
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Spin Centralny
28 dni temu ocena: 42%  124
Czego/kogo boi się Pinokio? Kornika drukarza? Teź. Ale najbardziej... rzetelnego dziennikarza!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A to ta dziecina
27 dni temu 123
A kto to ten Pinokio bo nie znam tego waszego języka. Czy to ten najmłodszy?
~ Chuck Norris
27 dni temu ocena: 75%  122
Tutaj nie ma takich. Byś musiał do tvn albo Polsat napisać bo w rawickim chyba siedzą radni albo co. Pewnie zaraz usuną ten wpis
~ Lubię go
28 dni temu ocena: 39%  121
A ja bardzo lubię Pinokia. Pinokio stał się bardzo pozytywnym bohaterem.Bajki należy czytać do końca. Z bajki zawsze wychodzi morał., dlatego wolę wybrać Pinokia, bo to bardzo pozytywny bohater, zmienia się, uczy, wyciąga wnioski, zdobywa doświadczenie w przeciwieństwie do polityków lansujących się na niepełnosprawnych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obatel III RP.
28 dni temu ocena: 62%  120
Tak ładnie zacząłeś (aś) , już się rozmarzyłem , no ale koniec jak zwykle silny i dobitny w myśl waszej zasady, " Zgnoić przeciwnika ". Czy wasz idol się nie lansuje? Internetowy celebryta !!! a te jego bezwolne kserokopiarki od udostępniania to nie lans ? To już z lekka trąci dobrze zorganizowaną partią, a przepraszam wy nie lubicie określenia partia. Powiem inaczej to już trąci sektyzmem.
~ Obi
28 dni temu ocena: 10%  119
Do ~ Gepetto zachwycony!- nudny jesteś człowieczku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda to nie spin
28 dni temu ocena: 56%  118
Nudny, ale w przeciwieństwie do zwolenników Pinokia... prawdę piszę. ;-) Nie spinam się Centralnie ;-)
~ Mój głos
28 dni temu ocena: 37%  117
Najlepszym i kompetentnym kandydatem bez wątpliwości jest Pan Kubik.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gepetto zachwycony!
28 dni temu ocena: 67%  116
Oczywiście! Dla Gepetta na Pinokia! Idealny kandydat!
~ Do " Głosa "
28 dni temu ocena: 69%  115
Mój silny głosie, ile to już razy głos swój tu oddałeś. No ale głosuj tyle twego.
~ Radny
28 dni temu ocena: 89%  114
Trzeba wybrać mądrą niezależną radę, która potrafi przystopować fantazje każdego burmistrz, ktokolwiek by nim był. Nie może tak być że godzą się na wszystkie pomysły burmistrz, nawet te fantazyjne i ryzykowne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Racja
27 dni temu ocena: 88%  113
Słuszna racja !! Radni powinni być z prawdziwymi jajami, i w przenośni i dosłownie.
~ LM - logiczne myślenie
28 dni temu ocena: 83%  112
Planty 4x4?! Oni nawet liczyć nie potrafią! 4X4=16! 4x1/4=4 Czyli 2015 - 1/4, 2016 - 1/4, 2017 - 1/4, 2018 - 1/4 i mamy całość. Logiczne myślenie boli! Poza tym rawickie planty mają 4 części, czy jest ich 5? ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PiSSR
28 dni temu ocena: 84%  111
Obecny burmistrz będzie lobbował za cichą koalicją z Prawem i Sprawiedliwością? Wróble w Lesznie ćwierkają, że tak.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PiSior
27 dni temu ocena: 90%  110
Jest tak bezpartyjny jak poseł Piotrowicz
~ Tak mi się skojarzyło
28 dni temu ocena: 85%  109
"Bezpartyjny" jest dopuszczalne w grach, czyli nie jest takie złe na jakie wygląda. Ale ich " półkownicy" Grażyk i Betka grają dobrze i na filmach się znają. Potrafią po obejrzeniu filmu stwierdzić czy śmierdzi czy nie. A nawet więcej "żucają" palenie
~ Bezpartyjny - bez partyjny
28 dni temu ocena: 33%  108
Szanowny Panie. Zapomniał Pan kliknąć spację - bezpartyjny? Nie! bez partyjny ;-)
~ bezpatryjny
28 dni temu ocena: 21%  107
on jest i bedzie bezpartyjny
~ cymeon x
28 dni temu ocena: 95%  106
Rawicznie nie dajcie się. Pamiętajcie im ktoś więcej obiecuje tym więcej kłamie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ffff
28 dni temu ocena: 22%  105
Najlepszy kandydat to Pan Kubik
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !!!
28 dni temu ocena: 83%  104
Tak to najlepszy kandydat na najgorszego burmistrza 1638-2018! Gratuluję! Tor Formuły I, radość z wdrażania stagnacji gospodarczej, nieudolnie niedokończony remont w ratuszu, zmieniony tekst w wydaniu elektronicznym GR - ta radocha jest w wersji papierowej... nie piszę więcej - ciśnienie skacze!
~ Wióry lecą
28 dni temu ocena: 85%  103
Do do Pinokio: Oj, zna, zna! Tor Formuły I to piękna bajka, radość z wdrażania stagnacji gospodarczej, baśń. A w biurku cała księga zapisana.
~ Bajkopisarz
28 dni temu ocena: 100%  102
Tyle że to nie je bajka , to je bitwa.
~ do Pinokio
28 dni temu ocena: 5%  101
Naczytales się za młodu bajek i na starość bajesz głupoty. Uspokój się cała gmina zna już twoją bajkę.
~ Uwaga!!!
28 dni temu ocena: 68%  100
Dyskusja toczy się owocna, ale za chwilę wyskoczy tu jakiś pan i postraszy wszystkich oponentów ujawnieniem IP , adresu zamieszkania, i przedstawi to wszystko na konferencji prasowej w październiku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uwaga
28 dni temu ocena: 10%  99
żaden m3 :) ale pisz, pisz dalej przyjacielu.
~ Interpelacja potrzebna od zaraz.
28 dni temu ocena: 100%  98
Straszymy, straszymy jak tylko potrafimy.
~ Zatrwożony
28 dni temu ocena: 92%  97
A kto to te różne osoby? Umieram z ciekawości.
~ Chuck Norris
28 dni temu ocena: 43%  96
Przestań gościu. W ZK pracujesz że sytaszysz?
~ Do do do .....
28 dni temu ocena: 82%  95
Czyli szpion polityczny w redakcji. Innej opcji nie ma.
~ do uwagi2
28 dni temu ocena: 27%  94
a dokładnie to zostaną pokazane wszystkie twoje najlepsze wpisy dotyczące różnych osób :)
~ do uwagi
28 dni temu ocena: 33%  93
oj boisz się boisz że zostaniesz pokazany światu :) wejdzie w pięty
~ folwark
28 dni temu ocena: 82%  92
Burmistrz Kubik robi z gminy prywatny folwark. Myśli, że zarządza własną firmą, a to jest GMINA!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qqwe
28 dni temu ocena: 89%  91
Wygra Rawicz czy obcy chcący zawładnąć tym miastem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chuck Norris
28 dni temu ocena: 70%  90
A najlepsze jest to że tutaj nic się nie dzieje. W Górze nawet kregielnie otwierają mają basen za chwilę bo w lipcu będzie kryty. A u nas? Bieda Kredyt wzięty na planty tu się władza wykazała, a reszta? Dzieciaki chodziły i zbieraly podpisy pod petycją na basen. Zapewne w tych wyborach będzie obiecane powyższe plany.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Politykom mówimy Nie!!!!!!!
29 dni temu ocena: 43%  89
Uważam że powinno się wprowadzić całkowity zakaz kandydowania członkom partii politycznych niech sobie kandydują na szczeblu wojewódzkim lub krajowym ale od Polski gminnej wara.Legitymacja partyjna nie jest gwarantem kompetencji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klikom kolesi mówimy Nie !!!!!!
28 dni temu ocena: 63%  88
Silny region robi gorszy bałagan niż niejedna partia
~ Do partyjny
28 dni temu ocena: 27%  87
Nie Silny Region to nie partia. Pokaż mi choć jedną osobę z SR , która należała do partii lub należy albo była twarzą partii w ostatnich wyborach. Tylko zanim kogoś oczernisz to się zastanów .
~ stach
28 dni temu ocena: 29%  86
PARTIA PALTOFRMA OBYWATLKA I STOWARZYSZENIE SAMORZADNI PRA- CZYM SIE ROZNIA SKORO TO TE SAME OSOBY tworza? tylko strachem przed partyjna etykieta?
~ członek równy członkowi
28 dni temu ocena: 80%  85
Skoro chcesz wprowadzić zakaz kandydowania "członom partii", to jestem za tym, żeby zakaz objął również pozostałych "członków"!
~ Głupcom mówimy Nie !!!!!!!
28 dni temu ocena: 90%  84
A co Kubik z jego kolesiami nie walczą o władze i nie są politykami ? Nie bycie oficjalnie w jakieś partii, jeszcze nie jest gwarantem uczciwości.
~ Wole partie od kliki kolesi
28 dni temu ocena: 81%  83
Niestety przykład Silnego Regionu pokazuje, że jednak tylko politycy powinni się zabierać do rządzenia. Silny region zamiast tworzyć lokalną społeczność wszystkich tylko ze wszystkimi skłóca i zupełnie nie liczy się ze zwykłymi osobami. Liczy się dla nich tylko własny interesik. Wole partię od kliki kolesi.
~ Chuck Norris
28 dni temu ocena: 20%  82
Jestem za Ponieważ mój komentarz spotkał się z dużą ilością negatywnych ocen powyższe rozwiązania są idealne. W końcu chodzi o dobro naszego miasta. Z obecnych kandydatów to Pan Kubik lub Pan Szybaj
~ Partyjny
29 dni temu ocena: 79%  81
No tak, tylko stowarzyszenia wzajemnej adoracji się liczą.Tak samo można powiedzieć o stowarzyszonych. A co SR to nie partia? I to jaka?
~ jan
29 dni temu ocena: 24%  80
na chwilę obecną tylko G.Kubik
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ John
29 dni temu ocena: 42%  79
Jan P. Zmienił poglądy ha ha ha
~ Mieszkanka
29 dni temu ocena: 27%  78
Gwizdek jest... jak taka typowa blondynka z dowcipów. Bez obrazy ale nie nadaje się na tak poważne stanowisko. Jedynymi godnymi zaufania kandydatami są obecni burmistrz Pan Kubik i jego zastępca Pan Szybaj
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do mieszkanka
27 dni temu ocena: 50%  77
proszę cię, a czym wcześniej burmistrz i wiceburmistrz się zajmowali, że nadawali się na te stanowiska... niech pomyślę - chyba likwidator i handlarz
~ Likwidator
27 dni temu ocena: 33%  76
OK. W dziale gospodarka. Ile firm zlikwidodał pan likwidator?
~ IQ
27 dni temu ocena: 50%  75
Pani Grażynko... i kto to pisze... ;-)
~ Kasztanka Marszałka
28 dni temu ocena: 100%  74
Przestańcie już z tą firmą. Gdyby miał tak dobrze prosperującą firmę, to nie poszedłby w politykę. A jak to mawiał Marszałek Piłsudski " do polityki garną się tylko ludzie nieudolni, którym w życiu nic nie wyszło".
~ Prawda
28 dni temu ocena: 5%  73
Porównanie: Kubik miał ponad 20 lat swoją firmę > Gwizdek oprócz polityki jakie funkcje kierownicze? Kubik nie należy do ŻADNEJ PARTII > Gwizdek PO Kubik sprowadził firmę > Gwizdek mimo że jest wicestarosta nie Takie małe porównanie
~ bortsucze pohukiwanie
29 dni temu ocena: 86%  72
Czego, jak czego, ale złośliwości i fantazji Ci nie brakuje. Albo robisz sobie jaja, albo przy kompku czymś wzmacniasz intelekt. Po jakie licho tak się podniecasz kiedy jeszcze nie wiadomo czy te osoby w ogóle będą kandydować a do wyborów jest jeszcze pół roku i jak wieść gminna niesie będą jeszcze inni dość mocni kandydaci.
~ Fanka
29 dni temu ocena: 57%  71
Wiesz! Z tym panem Pawłem Szybajem na burmistrza to niegłupi pomysł. Czy byłoby lepiej, to nie wiadomo, ale na pewno byłoby ładniej.
~ Mieszkaniec
29 dni temu ocena: 33%  70
Sznowni Państwo uważam że na to stanowisko byl by dobry i odpowiedzilny kanydat czowiek o wielkim sercu i miłości oraz czlowiek który rozumie ludzi czyli Zbigniew Gajewski
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zdziwiony
29 dni temu ocena: 95%  69
A kto to taki ?
~ Pinokio nie ma szans
29 dni temu ocena: 69%  68
Misja drwali tartacznych jest tylko jedna... ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dzonu
29 dni temu ocena: 48%  67
Zaden z tych kandydatow sie nie nadaje, totalnie. Jedynym jest w mojej ocenie p. A. Sperzynski!! Mimo ze od lat mieszkam w Rawiczu, ale musze sie zgodzic z przedmowca ze Rawicz staje sie zasciankiem z kwiatami i muralami ale bez perspektyw dla ludzi!! Wstyd...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ m3 - oddaj kasę
29 dni temu ocena: 94%  66
Podwyżki 1000zł ale nie dla wszystkich.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chuck Norris
29 dni temu ocena: 43%  65
Mój dziadek kiedyś powiedział że koryto się nie zmienia tylko świnie przy nim nikomu nic nie ujmując. OD kilku lat w naszym grodzie przewijają się te same nazwiska, i co Oni mogą obiecać wielce? Owszem Pan Kubik jest skorszy do rozmów z mieszkańcami niż poprzednik ale nic nie robi. A Sir Gwizdek? No już w sumie nic nie może zaprezentować, a ktoś nowy chyba nie wdepnie w takie trudno to nazwać aby nikogo nie obrazić, a po za tym miały być firmy wielkie ogromne jeszcze poprzedniego burmistrza i nasowa się stwierdzenie że ktoś coś lobbuje. Jak będzie ktoś nowy na stanowisko to idę na wybory a jak je wygra to upublicznie swoje nazwisko. Pozdrawiam normalnych Rawiczan
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zofia
29 dni temu ocena: 32%  64
No, miśki z PO, możne napiszcie te same brednie o Kubiku na facebooku? A nie, tam trzeba się podpisać...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sami się podPiSzcie
29 dni temu ocena: 68%  63
Misiewicze sa w otoczeniu s.r.
~ Sarenka
29 dni temu ocena: 46%  62
Mam pytanko czy lasek w Dębnie Polskim już posprzątali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sarna
28 dni temu ocena: 100%  61
Jak nie ma argumentów można przyczepić się do kropeczki. Zalecam krótkie spodenki i piaskownice.
~ pić
29 dni temu ocena: 100%  60
Do Sarna: Pić? Tak! Przestań pić! Pamiętaj! Kto pije, ten konstruuje lampki nocne. Nie pij! Nie namawiaj! Nie zachęcaj! Nie zmuszaj! :-)
~ Chuck Norris
29 dni temu ocena: 75%  59
Taa zrobią działki budowlane
~ Sarna
29 dni temu ocena: 38%  58
Pytanko było skierowane do sympatyków i członków PRA bo to wasz kandydat na burmistrza składał obietnice Jeżeli ich nie spełnił to mogę powiedzieć tak po waszemu- żenada, pić, fotomontaż.
~ zosia
29 dni temu ocena: 33%  57
Jacek Gwizdek z Piotrem Mośkiem? Nie, nie chcą pobrudzić sobie garniturów
~ ;-)
29 dni temu ocena: 100%  56
Tak dla TARTAKU! Tak dla DRWALI! ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie dla m3
29 dni temu ocena: 84%  55
Kubik jest przegrany. Pinokio i tyle.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aparatczyk
29 dni temu ocena: 27%  54
Nie wiem kto będzie kandydował w tych wyborach na burmistrza ,ale każdy kandydat który nie ma planu co ze sobą począć na wypadek przegranej jest totalnie niewiarygodny ,w poprzednich wyborach takimi osobami byli poprzedni burmistrz oraz Pan Gwizdek jedynie Pani Taraska oraz obecny burmistrz mieli alternatywę na wypadek przegranej warto się nad takim aspektem wyborów zastanowić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Co ty pitolisz
29 dni temu ocena: 76%  53
Ty a co ma do rzeczy plan co będzie robił po przegraniu. Dla mnie może nawet zamiatać ulice.
~ Aparatczyk
29 dni temu ocena: 27%  52
Nie wiem kto będzie kandydował w tych wyborach na burmistrza ,ale każdy kandydat który nie ma planu co ze sobą począć na wypadek przegranej jest totalnie niewiarygodny ,w poprzednich wyborach takimi osobami byli poprzedni burmistrz oraz Pan Gwizdek jedynie Pani Taraska oraz obecny burmistrz mieli alternatywę na wypadek przegranej warto się nad takim aspektem wyborów zastanowić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bea
29 dni temu ocena: 38%  51
Kubik jest burmistrzem, który sprawił że ludziom chce się wyjść z domu, że w Rawiczu jest po prostu przyjemniej. Promuje nasze miasto w mediach krajowych. Wiele się zmieniło i na pewno jeszcze zmieni. A urzedy sa przyjazniejsze dla mieszkancow w porownaniu z innymi miastami. Ma mój głos.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Co cię tam boli
29 dni temu ocena: 100%  50
I co z tego że w starostwie to jeden .....j. Urzędy powinny być dla ludzi a nie ludzie dla urzędów. Nie po to my chodzimy do urzędu bo urzędnik ma tam pracę. Urzęnik ma tam pracę dlatego że my tam musimy chodzić.
~ Ludzie myślenie nie boli
29 dni temu ocena: 40%  49
Wydział komunikacji jest w Starostwie Powiatowym!!!!
~ be
29 dni temu ocena: 78%  48
Na pewno jest najlepszy w PR bo to jest wyćwiczone do perfekcji
~ Misiewiczom mówimy NIE!
29 dni temu ocena: 79%  47
Mojego też nie i nigdy nie będzie. Fałszywy człowiek!
~ ta B.
29 dni temu ocena: 81%  46
A ja mam to gdzieś czy to podlega burmistrzowi czy staroście. Liczy się podejście urzędasów do obywatela. Co? to że tam czeka się godzinami to są bzdury.
~ Do ta B.
29 dni temu ocena: 35%  45
przecież wydział komunikacji nie podlega burmistrzowi tylko staroście .Co innego samorząd gminny a co innego powiatowy. G...o znasz się na samorządzie. Zanim napiszesz bzdury to sprawdź.
~ zxc
29 dni temu ocena: 100%  44
Ha ha ha kawał miesiąca.
~ - ta B.
29 dni temu ocena: 69%  43
Chciało by się dopiero z domu wychodzić, gdyby doszła do skutku budowa tego śmierdziela w Sierakowie. A co z tej promocji w mediach krajowych dla zwykłego obywatela wynika? tyle samo co z nagrody Oxfordzkiej i dyplomu za reting. Czyli pic i więcej NIC. Co ma porównanie naszego urzędu z innymi miastami ? Idź i coś załatw, szczególnie do wydziału komunikacji, porażka.
~ Auuuuuuu ;-)
29 dni temu ocena: 77%  42
Auuuuuuuu mojego nie ma. ;-) Podpisano: Reksio
~ Król Gregor I herbu Pinokio, bajka...
29 dni temu ocena: 81%  41
Jest taka bajka... Król Gregor I herbu Pinokio wziął kredyt, kupił kiełbasę i rozdał ją ludowi, a lud spłacił kredyt za tę kiełbasę z odsetkami i był szczęśliwy, że dostał kiełbasę. Jednak lud zmądrzał i po raz drugi Gregor I herbu Pinokio nie został wybrany królem...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 785
29 dni temu ocena: 56%  40
Misiewiczom z PO mówię nie.
~ trik
29 dni temu ocena: 53%  39
PiS - u nie chcemy w Rawiczu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Onr
29 dni temu 38
Do pfy Weź ty i jebnji się w czoło
~ Do Hfy
29 dni temu ocena: 78%  37
A kto to ci najlepsi? Rozumiem że to żart?
~ Hfy
29 dni temu ocena: 57%  36
Przecież piszą, że PIS bedzie miał swoich. Kubik jest bezpartyjny i wie, że go opuszczą najlepsi jeśli skuma się z jakąkolwiek partią.
~ PiSmen
29 dni temu ocena: 59%  35
Mów za siebie !!! Ja chcę, tylko PiS może z tym bałaganem zrobić porządek.
~ R.S.
29 dni temu ocena: 38%  34
Tajemnicą poliszynela jest, że towarzystwo wzajemnej adoracji pra po wskazało Gwizdka na burmistrza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ R.S.
29 dni temu ocena: 33%  33
W PO jest gdy fotografuje się z posłami, lokalnie studzi się PO. Hipokryta. Karierowicz. POra POdziękować PO.
~ Wskazuję Kubika
29 dni temu ocena: 33%  32
Robienie sobie zdjęć z podopiecznymi SDS i zapraszanie posłow z PO nic nie wnosi. Tą drogą daleko nie pojedzie pan G. Jego partia i tak nic nie robi.
~ forMUŁY - 4MUŁY - for MUŁY
29 dni temu ocena: 80%  31
Tajemnicą poliszynela jest, że Tor Formuły I z akcentem na forMUŁY ;-)
~ Obiektywny
29 dni temu ocena: 56%  30
Rawicz nigdy nie będzie miał" swojego" burmistrza. Dlaczego? Głupi ludzie mieszkają w tym miasteczku. Ludzie którzy potrafią tylko kłócić się między sobą i zawiścić , a jak coś ma się zmieniać to protestować. Efekt taki, że jesteście zaściankowym miasteczkiem które z roku na rok dogorywa i żaden burmistrz tego nie zmieni...Jest coraz brudniej i coraz smutniej w tym Waszym rawiczu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Spadaj
29 dni temu ocena: 25%  29
Chyba tobie jest smutniej i sam masz syf. Nasz Dom Kultury działa teraz bardzo dobrze. Imprez jest nawet za dużo. I w Rawiczu jest czyściej. Kiedyś do maja piach po zimie leżał i a deptak był myty bardzo późno. Teraz nawet kwiaty stoją na nim. Mamy oświetlenie świąteczne , piękny Ratusz i plac zabaw koło Domu Kultury. Wiesz co dobrze, że cię tu nie ma, bo i tak z niczego byś nie skorzystał
~ do objektsrywny
29 dni temu ocena: 37%  28
Dlatego ciebie tu nie ma i my ciebie nie chcemy. Głupi to ty jesteś zabierając głos w nieswojej sprawie. A sio !!1
~ Dejwid
29 dni temu ocena: 68%  27
Ciekawe że jeżeli redakcja pyta na Facebooku o to na kogo by zaglosowali rawiczanie to 90% jest za obecnym burmistrzem. A tu Hejty jakby zrujnował Rawicz na 100 lat.... OPOZYCJO WYŁOŃ SIĘ ZZA KURTYNY!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asdafgh
29 dni temu ocena: 66%  26
Jak by Kubik pracował w prywatnej firmie, już by dawno wyleciał za ściemnianie i niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Ciągłe ściemnianie i przewlekanie, że coś będzie. Najpierw spełnianie obietnic miało być zaraz po wyborach, teraz się okazuje, ze będzie ale po następnych wyborach. A jak cokolwiek zrobi to mamy go całować po rękach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ R.S.
29 dni temu ocena: 33%  25
Jest jednym z założycieli firmy, posiadającej obecnie kilkanaście supermarketów, także w Rawiczu.
~ Prawda jest okrutna
29 dni temu ocena: 83%  24
Jaką miał firmę ? Przyjechał do Rawicza likwidować nasze firmy, a teraz likwiduje gminę.
~ llikwidator oddaj kasę
29 dni temu ocena: 82%  23
Dorobił się? To po jakiego grzyba wyciągnął rękę po kasę? Komu dał podwyżkę 1000 zł?
~ Partujnoak
29 dni temu ocena: 29%  22
Miał swoją firmę 30 lat i dorobił się całkiem dobrze a po co nam jakiś młody ciec co żyje tylko z polityki z stołków od kolegów?
~ abc
29 dni temu ocena: 70%  21
Kubik nie dotrzymał słowa! Planty jak nie były utwardzone tak nie są! Błoto w czasie deszczu że przejść nie można . Miało być 4x4 i co? Panie burmistrzu? Obiecanki cacanki .........!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Minerał
29 dni temu ocena: 0%  20
Planty nigdy utwardzone nie bedą. Bedzie nawierzchnia mineralna
~ Mieszkanka
29 dni temu ocena: 17%  19
Planty zaczynają remontować. Więc osąd moim zdaniem zbyt pochopny.
~ GG.
29 dni temu ocena: 75%  18
Dla mnie kadencja obecnego burmistrza to perfekcja PR, lukrowania i pięknych projektów z którego nic nie wynika. Kartki z życzeniami do skrzynek i propagandowa gazeta. A konkretów brak
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda
29 dni temu ocena: 22%  17
Nowa firma i remont plant
~ Wyborca
29 dni temu ocena: 79%  16
Zgoda buduje niezgoda rujnuje. Trzeba wybrać burmistrza, który nie będzie skłócał ludzi, bo to szczególnie w małych społecznościach jest bardzo szkodliwe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Za Kubikiem
29 dni temu ocena: 21%  15
A kogo i z kim . Podaj przykłady. Bo ja widzę, to inny pan wszystkich skłóca. Po co była ta afera z Grzybkiem? Twierdzenie, że się nie uda . Protest i nerwy pań z SPZOZ. Wstyd a ludzie w to wciągnięci tylko się ośmieszyli. Teraz mamy ładne , nowe przedszkole na osiedlu. Ten burmistrz pracuje. W 3 lata bardzo dużo zrobił.
~ Brawo Kubik
29 dni temu ocena: 35%  14
Miej odwagę i podaj nazwisko takiego kandydata to pogadamy.
~ Ela
29 dni temu ocena: 64%  13
Niestety zawiodłam się na Kubiku. Zupełnie się nie liczy ze zwykłymi ludźmi. Nie znacie dnia ani godziny, co ten burmistrz wymyśli pod oknami waszych domów i nie nie będziecie mieli nic do powiedzenia. Rawiczanie powinni wybrać swojego burmistrza, żeby mieć wpływ na to co się dzieje w mieście.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zgadzam się z Elą
29 dni temu ocena: 68%  12
Tylko swoim misiewiczom.
~ Do ciekawskiego
29 dni temu ocena: 81%  11
Nie trzeba podawać przykładów. Wszyscy tto wiedzą.
~ Ciekawski
29 dni temu ocena: 27%  10
Ela podaj ze trzy przykłady jak pomógł sobie i komu ze swoich?
~ ela
29 dni temu ocena: 63%  9
Kubik pomógł ale szczególnie sobie i swoim. Tutaj nie ma wątpliwości.
~ sr
29 dni temu ocena: 66%  8
Czy coś się dzieje czy nie, każdy mieszkaniec może sam ocenić, zadając sobie pytanie: "jaki pozytywny wpływ na moje życie miały poczynania władz samorządowych". Ja takich pozytywów nie widzę. I większość moich znajomych nie widzi, chyba, ze ktoś jest zatrudniony przez Kubika. Natomiast negatywów jest bardzo dużo. Choćby skłócenie wszystkich ze wszystkim i nie liczenie się ze zdaniem zwykłych ludzi.
~ kadencja
29 dni temu ocena: 43%  7
A ja uważam że to jest mój burmistrz :) Bardzo pozytywnie oceniam tą kadencję i będę głosować za nim ponownie
~ DO Eli
29 dni temu ocena: 42%  6
A mi się poodba że coś sie dzieje i w końcu rusza do przodu. Co on takiegowymyslil co Ci sie nie poodoba? Przedszkole na Sarnowskiej?Przebudowa Plant czy nowa firma w Dębnie? Nie uważam żeby sie nie liczył kiedyś napisałem do niego na facebok i pomógł mi bardzo.
R E K L A M A