Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Kto na burmistrza Rawicza? Sprawdzamy

› Aktualności 10 miesięcy temu    21.04.2018
Karol Pospiech
komentarzy 148 ocen 3 / 67%
A A A

Grzegorz Kubik czy Jacek Gwizdek? A może Adam Sperzyński lub kandydat Prawa i Sprawiedliwości? Sprawdziliśmy - kto pół roku przed wyborami - myśli o fotelu burmistrza Rawicza, a kto stanowczo deklaruje, że startować nie będzie.

Cztery lata temu w pierwszej turze zmierzyli się: ówczesny burmistrz Tadeusz Pawłowski oraz Grzegorz Kubik, Jacek Gwizdek i Urszula Taraska. Walka o fotel burmistrza rozegrała się w drugiej turze między Pawłowskim a Kubikiem. Głosami wyborców, po kilkunastu latach urzędowania, Tadeusz Pawłowski musiał opuścić gabinet przy ul. Piłsudskiego.

Pewniakiem do startu w jesiennych wyborach wydaje się obecny burmistrz Grzegorz Kubik. Dlaczego? W biurku urzędującego włodarza jest gotowy projekt odnowienia rawickiego rynku i deptaków do realizacji na na lata 2019, 2020. Grzegorz Kubik raczej nie odpuści i bez walki o reelekcję nie pozwoli, żeby jeden z najdroższych projektów w historii miasta, szacowany na kilkanaście milionów złotych, który uzyskał już pozwolenie na budowę, dokończył ktoś inny. O tym, że obecny burmistrz myśli o następnej kadencji świadczy również, m.in. rozpoczęcie rozmów o odnowieniu centrum Sarnowy.
- Ostateczną decyzję w tej kwestii podejmę w okresie wakacyjnym-  zaznacza Grzegorz Kubik pytany przez redakcję o start w wyborach. - Obecnie realizuję program, na który mieszkańcy naszej gminy zagłosowali w 2014 roku i od jego efektów uzależniam swoją decyzję. (…) Do wyborów jest jeszcze pół roku, w związku z tym myślę o bieżących inwestycjach i projektach, które nas jeszcze czekają- dodaje.

Deklaracji unika również wiceburmistrz Paweł Szybaj (Silny Region). 
- Na przełomie sierpnia i września zostanie dokonane podsumowanie z realizacji programu wyborczego, który został mieszkańcom zaproponowany w 2014 roku. Wtedy również zostanie podjęta decyzja, co do kolejnych kroków - przekazał „Życiu” wiceburmistrz, zapytany czy stowarzyszenie, które po poprzednich wyborach jest najliczniejszą siłą w radzie miejskiej, jesienią znów powalczy o mandaty radnych. 

Potencjalnym kontrkandydatem Grzegorza Kubika może być Jacek Gwizdek, wicestarosta rawicki i przewodniczący stowarzyszenia Samorządni PRA.
 - Stowarzyszenie nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie udzielenia rekomendacji dla kandydata na burmistrza gminy Rawicz w jesiennych wyborach samorządowych - zastrzega Gwizdek.

Choć na co dzień urzęduje w starostwie powiatowym, to w ostatnich miesiącach angażuje się w sprawy gminy, m.in. proponował nową organizację ruchu po odnowieniu centrum miasta czy zabierał głos w kwestii przeznaczenia terenów pod przemysł przy obwodnicach miasta.

Co więcej, radni z jego stowarzyszenia - na czele z Markiem Heinze - stanowią opozycję wobec rządzącego w gminie Silnego Regionu.
Jacek Gwizdek może być kandydatem nie tylko Samorządnych PRA, ale również innych stowarzyszeń czy organizacji. Pytany przez redakcję o ewentualne koalicje nie wyklucza takiej możliwości i kreśli wizję... jaki powinien być „nowy burmistrz”.
- Rozmawiamy z różnymi osobami i środowiskami z naszej gminy, a przyświecającą nam wspólnie ideą jest wystawienie najlepszego kandydata, który będzie osobą rzetelną, pracowitą, a przede wszystkim bardzo zaangażowaną w sprawy mieszkańców.

Nie wiadomo, jaką decyzję podejmie Adam Sperzyński, obecny starosta rawicki z ramienia PSL.
Czy wystartuje w wyborach na burmistrza Rawicza?
- (…) Na ten moment jest możliwych kilka scenariuszy. Proszę zatem zwyczajnie o chwilę cierpliwości - zaznacza Sperzyński i dodaje, że kwestie ewentualnego kandydata oraz list do rady miejskiej i rady powiatu mają być przedmiotem ustaleń „na jednym z najbliższych posiedzeń zarządu powiatowego PSL.

O tym, że partia chce wystawić kandydatów na burmistrza w każdej z pięciu gmin naszego powiatu mówił kilka tygodni temu szef lokalnych struktur PSL, Janusz Maćkowiak.

- Na ten temat nie jestem w posiadaniu konkretnej wiedzy- tak o ponownym kandydowaniu na burmistrza, w swoim stylu, mówi Tadeusz Pawłowski, który kierował gminą w latach 2001 – 2014. Dodaje, że na spekulacje nie ma czasu, ale potwierdza, że Porozumienie Samorządowe wystawi kandydatów na radnych do rady miejskiej i rady powiatu.

Startować na burmistrza nie zamierza Urszula Taraska, kiedyś kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, dziś szefowa Prawicy Ziemi Rawickiej.
- Tak, podtrzymuję swoje stanowisko o niekandydowaniu na stanowisko burmistrza. Stowarzyszenie w tych wyborach nie wystawia swojego kandydata. Na tym etapie jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o poparciu kandydatów innych opcji - zaznacza Taraska.

Konkretnej daty wyborów samorządowych na razie nie ma. Jak wskazała Państwowa Komisja Wyborcza pierwsza tura wyborów może odbyć się w jednym z trzech dostępnych terminów: 21 i 28 października oraz 4 listopada.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (148)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ elizabet
7 miesięcy temu ocena: 100%  148
znam tych panów szczególnie tych młodych i jakoś w niczym się nie wykazali zapisali sie do partii i tylko o stołki walczą kolesie na robocie sie w ogóle nie znają dziwie się , że tam jeszcze urzędują w Gostyniu to widać , że jest dobry zarządca , burmistrz powinien być bezpartyjny dobry fachowiec i tyle na tych panów nie będę głosować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
8 miesięcy temu ocena: 67%  147
Burmistrz do wymiany - i to od zaraz . Lepszy już byłby YT lub Alf . Temu panu dziękujemy !!! Umie tylko świecić fałszywym uśmiechem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ I on chce startować ? Śmiech.
9 miesięcy temu ocena: 67%  146
Po raz kolejny dziękuję panu kubikowi za zorganizowanie objazdu z Załęcza i Masłowa. W sobotę zamknięto fragment objazdu przy torach. Brawo Panie Kubik. Z pana taki gospodarz jak z koziej d.. trąbka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do rzeżnik
9 miesięcy temu ocena: 100%  145
Nie powołuj się i nie wypowiadaj za kogoś . To ty siejesz nienawiść, podpuszczasz, podjudzasz i udajesz świętego .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Masarz
10 miesięcy temu ocena: 46%  144
Do Rzeznik Kolego prezentujesz bardzo niski poziom. Jedyne co mogę dla Ciebie zrobić to modlić się o twoje zdrowie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Poziom
10 miesięcy temu ocena: 70%  143
Masarz zobacz poziom silnego zulu i gula. Tam widać baaaardzo wysoki poziom.
~ do masarza
10 miesięcy temu ocena: 59%  142
lepiej módl się za siebie.
~ Do rzeżnik
10 miesięcy temu ocena: 32%  141
Tobie widać to mięso zaszkodziło. Ta pani po prostu nic nie robiła przez te 4 lata i chciała zaistnieć. Animex sam się wycofał z powodu pomoru świń. Nienawiść to wielkie słowo i go nadużywasz, bo za co miałby ktoś ją nienawidzieć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do firma
10 miesięcy temu ocena: 79%  140
Ty firma pożyjemy zobaczymi jaką tam kasiorkę będziesz trzepał. No i jak długo ta firma tu pobędzie. Pochwalisz się jak już będziesz pracował?
~ firma
10 miesięcy temu ocena: 41%  139
KUBIK SPROWADZIL HENGST FILER POLSKA
~ Mieszkaniec
10 miesięcy temu ocena: 67%  138
Zaistnieć ? Zaistnieć to chciał Kubik z Silnym Regionem. Jaką to firmę sprowadzą do Rawicza.Nie patrząc na ludzi ani skutki uboczne tego przedsięwzięcia. Natomiast pani Urszula z klasą uratowała to miasto od katastrofy ekologicznej, smrodu, i napływu imigrantów z Ukrainy. Nie wiecie nic na temat animexu dlatego wierzcie dalej w ASF.
~ do do
10 miesięcy temu ocena: 81%  137
A co ty takiego wielkiego zrobiłeś (aś). Pochwal się.
~ Tomasz Chudy
10 miesięcy temu ocena: 29%  136
Żaden z nich dajmy szanse Pani Tarasce lub komu kol wiek innemu co wystartuje jacyś chętni?Byłe żaden ze wcześniejszych układów ani radnych bezradnych co będzie działał zamiast siać propagandę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rzeźnik
10 miesięcy temu ocena: 58%  135
Ty masarz czy tam masażysta, prawda boli co ? I to mocno.Lepszych "MISZCZÓF" od manipulacji, propagandy i spinu od was już nie ma.
~ Jul
10 miesięcy temu ocena: 43%  134
Panie Tomaszu niech Pan kandyduje
~ Masarz
10 miesięcy temu ocena: 33%  133
Panie Tomaszu pan uważa na tego rzeznika-doradce. Manipuluje jak byk.
~ Rzeźnik
10 miesięcy temu ocena: 57%  132
Widzisz pan panie Chudy jak pana nienaturalnie zlajkowano? Nazwisko Taraska działa na SR jak czrwona płachta na byka. Dziewczyny z SR wręcz jej nie nawidzą. Nie mogą darować jej że przeciwstawiła się ichniejszej super inwestycji ze świniami w tle. A tak miało być klawo i masz pokrzyżowała takie super plany.
~ Zero kompetencjli
10 miesięcy temu ocena: 57%  131
O nie panie Chudy.
~ Żul spod Kauflandu
10 miesięcy temu ocena: 73%  130
ja chcę! Dajcie mi szansę
~ Do Obi
10 miesięcy temu ocena: 33%  129
Nudny to mało powiedziane.Glupoty jakie wypisuje sięgają kosmosu.Uważaj zaraz się tu pojawi ze swoimi pierdołami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mateo
10 miesięcy temu ocena: 68%  128
Do obiektywny: Tak. Burmistrzowi aż tak nie zależy na kasie? Podwyżkę dostał za to, że tak bardzo jej nie chce? Jak zwykle. Spin, pic i fotomontaż. Jeszcze napisz, że Kubik jest najlepszy, bo w ogóle mu aż tak nie zależy. Nie! Nie pisz tego, bo prawdę napiszesz ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obiektywny
10 miesięcy temu ocena: 24%  127
Absolutnie najlepszym kandydatem jest Kubik tylko jemu aż tak nie zależy na płacy natomiast dla pozostałych jest to być albo nie być czego najlepszym przykładem jest szef PO nieważne gdzie i co byle pensja była tłusta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ha Ha Hi Hi
10 miesięcy temu ocena: 74%  126
Co ty fanzolisz ? komu nie zależy na kasie? No to jak mu nie zależy na kasie, i taki z niego samarytanin, to niech odda na biednych, albo wybuduje schronisko dla psów.
~ SPINokio
10 miesięcy temu ocena: 80%  125
SPINokio
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Spin Centralny
10 miesięcy temu ocena: 42%  124
Czego/kogo boi się Pinokio? Kornika drukarza? Teź. Ale najbardziej... rzetelnego dziennikarza!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A to ta dziecina
10 miesięcy temu 123
A kto to ten Pinokio bo nie znam tego waszego języka. Czy to ten najmłodszy?
~ Chuck Norris
10 miesięcy temu ocena: 78%  122
Tutaj nie ma takich. Byś musiał do tvn albo Polsat napisać bo w rawickim chyba siedzą radni albo co. Pewnie zaraz usuną ten wpis
~ Lubię go
10 miesięcy temu ocena: 39%  121
A ja bardzo lubię Pinokia. Pinokio stał się bardzo pozytywnym bohaterem.Bajki należy czytać do końca. Z bajki zawsze wychodzi morał., dlatego wolę wybrać Pinokia, bo to bardzo pozytywny bohater, zmienia się, uczy, wyciąga wnioski, zdobywa doświadczenie w przeciwieństwie do polityków lansujących się na niepełnosprawnych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obatel III RP.
10 miesięcy temu ocena: 62%  120
Tak ładnie zacząłeś (aś) , już się rozmarzyłem , no ale koniec jak zwykle silny i dobitny w myśl waszej zasady, " Zgnoić przeciwnika ". Czy wasz idol się nie lansuje? Internetowy celebryta !!! a te jego bezwolne kserokopiarki od udostępniania to nie lans ? To już z lekka trąci dobrze zorganizowaną partią, a przepraszam wy nie lubicie określenia partia. Powiem inaczej to już trąci sektyzmem.
~ Obi
10 miesięcy temu ocena: 10%  119
Do ~ Gepetto zachwycony!- nudny jesteś człowieczku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda to nie spin
10 miesięcy temu ocena: 56%  118
Nudny, ale w przeciwieństwie do zwolenników Pinokia... prawdę piszę. ;-) Nie spinam się Centralnie ;-)
~ Mój głos
10 miesięcy temu ocena: 34%  117
Najlepszym i kompetentnym kandydatem bez wątpliwości jest Pan Kubik.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gepetto zachwycony!
10 miesięcy temu ocena: 67%  116
Oczywiście! Dla Gepetta na Pinokia! Idealny kandydat!
~ Do " Głosa "
10 miesięcy temu ocena: 67%  115
Mój silny głosie, ile to już razy głos swój tu oddałeś. No ale głosuj tyle twego.
~ Radny
10 miesięcy temu ocena: 85%  114
Trzeba wybrać mądrą niezależną radę, która potrafi przystopować fantazje każdego burmistrz, ktokolwiek by nim był. Nie może tak być że godzą się na wszystkie pomysły burmistrz, nawet te fantazyjne i ryzykowne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Racja
10 miesięcy temu ocena: 90%  113
Słuszna racja !! Radni powinni być z prawdziwymi jajami, i w przenośni i dosłownie.
~ LM - logiczne myślenie
10 miesięcy temu ocena: 77%  112
Planty 4x4?! Oni nawet liczyć nie potrafią! 4X4=16! 4x1/4=4 Czyli 2015 - 1/4, 2016 - 1/4, 2017 - 1/4, 2018 - 1/4 i mamy całość. Logiczne myślenie boli! Poza tym rawickie planty mają 4 części, czy jest ich 5? ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PiSSR
10 miesięcy temu ocena: 85%  111
Obecny burmistrz będzie lobbował za cichą koalicją z Prawem i Sprawiedliwością? Wróble w Lesznie ćwierkają, że tak.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PiSior
10 miesięcy temu ocena: 82%  110
Jest tak bezpartyjny jak poseł Piotrowicz
~ Tak mi się skojarzyło
10 miesięcy temu ocena: 81%  109
"Bezpartyjny" jest dopuszczalne w grach, czyli nie jest takie złe na jakie wygląda. Ale ich " półkownicy" Grażyk i Betka grają dobrze i na filmach się znają. Potrafią po obejrzeniu filmu stwierdzić czy śmierdzi czy nie. A nawet więcej "żucają" palenie
~ Bezpartyjny - bez partyjny
10 miesięcy temu ocena: 33%  108
Szanowny Panie. Zapomniał Pan kliknąć spację - bezpartyjny? Nie! bez partyjny ;-)
~ bezpatryjny
10 miesięcy temu ocena: 25%  107
on jest i bedzie bezpartyjny
~ cymeon x
10 miesięcy temu ocena: 92%  106
Rawicznie nie dajcie się. Pamiętajcie im ktoś więcej obiecuje tym więcej kłamie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ffff
10 miesięcy temu ocena: 23%  105
Najlepszy kandydat to Pan Kubik
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !!!
10 miesięcy temu ocena: 80%  104
Tak to najlepszy kandydat na najgorszego burmistrza 1638-2018! Gratuluję! Tor Formuły I, radość z wdrażania stagnacji gospodarczej, nieudolnie niedokończony remont w ratuszu, zmieniony tekst w wydaniu elektronicznym GR - ta radocha jest w wersji papierowej... nie piszę więcej - ciśnienie skacze!
~ Wióry lecą
10 miesięcy temu ocena: 85%  103
Do do Pinokio: Oj, zna, zna! Tor Formuły I to piękna bajka, radość z wdrażania stagnacji gospodarczej, baśń. A w biurku cała księga zapisana.
~ Bajkopisarz
10 miesięcy temu ocena: 100%  102
Tyle że to nie je bajka , to je bitwa.
~ do Pinokio
10 miesięcy temu ocena: 5%  101
Naczytales się za młodu bajek i na starość bajesz głupoty. Uspokój się cała gmina zna już twoją bajkę.
~ Uwaga!!!
10 miesięcy temu ocena: 69%  100
Dyskusja toczy się owocna, ale za chwilę wyskoczy tu jakiś pan i postraszy wszystkich oponentów ujawnieniem IP , adresu zamieszkania, i przedstawi to wszystko na konferencji prasowej w październiku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uwaga
10 miesięcy temu ocena: 10%  99
żaden m3 :) ale pisz, pisz dalej przyjacielu.
~ Interpelacja potrzebna od zaraz.
10 miesięcy temu ocena: 100%  98
Straszymy, straszymy jak tylko potrafimy.
~ Zatrwożony
10 miesięcy temu ocena: 92%  97
A kto to te różne osoby? Umieram z ciekawości.
~ Chuck Norris
10 miesięcy temu ocena: 47%  96
Przestań gościu. W ZK pracujesz że sytaszysz?
~ Do do do .....
10 miesięcy temu ocena: 82%  95
Czyli szpion polityczny w redakcji. Innej opcji nie ma.
~ do uwagi2
10 miesięcy temu ocena: 27%  94
a dokładnie to zostaną pokazane wszystkie twoje najlepsze wpisy dotyczące różnych osób :)
~ do uwagi
10 miesięcy temu ocena: 33%  93
oj boisz się boisz że zostaniesz pokazany światu :) wejdzie w pięty
~ folwark
10 miesięcy temu ocena: 78%  92
Burmistrz Kubik robi z gminy prywatny folwark. Myśli, że zarządza własną firmą, a to jest GMINA!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qqwe
10 miesięcy temu ocena: 84%  91
Wygra Rawicz czy obcy chcący zawładnąć tym miastem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chuck Norris
10 miesięcy temu ocena: 67%  90
A najlepsze jest to że tutaj nic się nie dzieje. W Górze nawet kregielnie otwierają mają basen za chwilę bo w lipcu będzie kryty. A u nas? Bieda Kredyt wzięty na planty tu się władza wykazała, a reszta? Dzieciaki chodziły i zbieraly podpisy pod petycją na basen. Zapewne w tych wyborach będzie obiecane powyższe plany.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Politykom mówimy Nie!!!!!!!
10 miesięcy temu ocena: 43%  89
Uważam że powinno się wprowadzić całkowity zakaz kandydowania członkom partii politycznych niech sobie kandydują na szczeblu wojewódzkim lub krajowym ale od Polski gminnej wara.Legitymacja partyjna nie jest gwarantem kompetencji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klikom kolesi mówimy Nie !!!!!!
10 miesięcy temu ocena: 63%  88
Silny region robi gorszy bałagan niż niejedna partia
~ Do partyjny
10 miesięcy temu ocena: 27%  87
Nie Silny Region to nie partia. Pokaż mi choć jedną osobę z SR , która należała do partii lub należy albo była twarzą partii w ostatnich wyborach. Tylko zanim kogoś oczernisz to się zastanów .
~ stach
10 miesięcy temu ocena: 38%  86
PARTIA PALTOFRMA OBYWATLKA I STOWARZYSZENIE SAMORZADNI PRA- CZYM SIE ROZNIA SKORO TO TE SAME OSOBY tworza? tylko strachem przed partyjna etykieta?
~ członek równy członkowi
10 miesięcy temu ocena: 80%  85
Skoro chcesz wprowadzić zakaz kandydowania "członom partii", to jestem za tym, żeby zakaz objął również pozostałych "członków"!
~ Głupcom mówimy Nie !!!!!!!
10 miesięcy temu ocena: 87%  84
A co Kubik z jego kolesiami nie walczą o władze i nie są politykami ? Nie bycie oficjalnie w jakieś partii, jeszcze nie jest gwarantem uczciwości.
~ Wole partie od kliki kolesi
10 miesięcy temu ocena: 81%  83
Niestety przykład Silnego Regionu pokazuje, że jednak tylko politycy powinni się zabierać do rządzenia. Silny region zamiast tworzyć lokalną społeczność wszystkich tylko ze wszystkimi skłóca i zupełnie nie liczy się ze zwykłymi osobami. Liczy się dla nich tylko własny interesik. Wole partię od kliki kolesi.
~ Chuck Norris
10 miesięcy temu ocena: 25%  82
Jestem za Ponieważ mój komentarz spotkał się z dużą ilością negatywnych ocen powyższe rozwiązania są idealne. W końcu chodzi o dobro naszego miasta. Z obecnych kandydatów to Pan Kubik lub Pan Szybaj
~ Partyjny
10 miesięcy temu ocena: 79%  81
No tak, tylko stowarzyszenia wzajemnej adoracji się liczą.Tak samo można powiedzieć o stowarzyszonych. A co SR to nie partia? I to jaka?
~ jan
10 miesięcy temu ocena: 25%  80
na chwilę obecną tylko G.Kubik
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ John
10 miesięcy temu ocena: 38%  79
Jan P. Zmienił poglądy ha ha ha
~ Mieszkanka
10 miesięcy temu ocena: 32%  78
Gwizdek jest... jak taka typowa blondynka z dowcipów. Bez obrazy ale nie nadaje się na tak poważne stanowisko. Jedynymi godnymi zaufania kandydatami są obecni burmistrz Pan Kubik i jego zastępca Pan Szybaj
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do mieszkanka
10 miesięcy temu ocena: 33%  77
proszę cię, a czym wcześniej burmistrz i wiceburmistrz się zajmowali, że nadawali się na te stanowiska... niech pomyślę - chyba likwidator i handlarz
~ Likwidator
10 miesięcy temu ocena: 25%  76
OK. W dziale gospodarka. Ile firm zlikwidodał pan likwidator?
~ IQ
10 miesięcy temu ocena: 33%  75
Pani Grażynko... i kto to pisze... ;-)
~ Kasztanka Marszałka
10 miesięcy temu ocena: 95%  74
Przestańcie już z tą firmą. Gdyby miał tak dobrze prosperującą firmę, to nie poszedłby w politykę. A jak to mawiał Marszałek Piłsudski " do polityki garną się tylko ludzie nieudolni, którym w życiu nic nie wyszło".
~ Prawda
10 miesięcy temu ocena: 9%  73
Porównanie: Kubik miał ponad 20 lat swoją firmę > Gwizdek oprócz polityki jakie funkcje kierownicze? Kubik nie należy do ŻADNEJ PARTII > Gwizdek PO Kubik sprowadził firmę > Gwizdek mimo że jest wicestarosta nie Takie małe porównanie
~ bortsucze pohukiwanie
10 miesięcy temu ocena: 83%  72
Czego, jak czego, ale złośliwości i fantazji Ci nie brakuje. Albo robisz sobie jaja, albo przy kompku czymś wzmacniasz intelekt. Po jakie licho tak się podniecasz kiedy jeszcze nie wiadomo czy te osoby w ogóle będą kandydować a do wyborów jest jeszcze pół roku i jak wieść gminna niesie będą jeszcze inni dość mocni kandydaci.
~ Fanka
10 miesięcy temu ocena: 57%  71
Wiesz! Z tym panem Pawłem Szybajem na burmistrza to niegłupi pomysł. Czy byłoby lepiej, to nie wiadomo, ale na pewno byłoby ładniej.
~ Mieszkaniec
10 miesięcy temu ocena: 32%  70
Sznowni Państwo uważam że na to stanowisko byl by dobry i odpowiedzilny kanydat czowiek o wielkim sercu i miłości oraz czlowiek który rozumie ludzi czyli Zbigniew Gajewski
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zdziwiony
10 miesięcy temu ocena: 95%  69
A kto to taki ?
~ Pinokio nie ma szans
10 miesięcy temu ocena: 69%  68
Misja drwali tartacznych jest tylko jedna... ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dzonu
10 miesięcy temu ocena: 49%  67
Zaden z tych kandydatow sie nie nadaje, totalnie. Jedynym jest w mojej ocenie p. A. Sperzynski!! Mimo ze od lat mieszkam w Rawiczu, ale musze sie zgodzic z przedmowca ze Rawicz staje sie zasciankiem z kwiatami i muralami ale bez perspektyw dla ludzi!! Wstyd...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ m3 - oddaj kasę
10 miesięcy temu ocena: 91%  66
Podwyżki 1000zł ale nie dla wszystkich.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chuck Norris
10 miesięcy temu ocena: 43%  65
Mój dziadek kiedyś powiedział że koryto się nie zmienia tylko świnie przy nim nikomu nic nie ujmując. OD kilku lat w naszym grodzie przewijają się te same nazwiska, i co Oni mogą obiecać wielce? Owszem Pan Kubik jest skorszy do rozmów z mieszkańcami niż poprzednik ale nic nie robi. A Sir Gwizdek? No już w sumie nic nie może zaprezentować, a ktoś nowy chyba nie wdepnie w takie trudno to nazwać aby nikogo nie obrazić, a po za tym miały być firmy wielkie ogromne jeszcze poprzedniego burmistrza i nasowa się stwierdzenie że ktoś coś lobbuje. Jak będzie ktoś nowy na stanowisko to idę na wybory a jak je wygra to upublicznie swoje nazwisko. Pozdrawiam normalnych Rawiczan
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zofia
10 miesięcy temu ocena: 34%  64
No, miśki z PO, możne napiszcie te same brednie o Kubiku na facebooku? A nie, tam trzeba się podpisać...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sami się podPiSzcie
10 miesięcy temu ocena: 68%  63
Misiewicze sa w otoczeniu s.r.
~ Sarenka
10 miesięcy temu ocena: 46%  62
Mam pytanko czy lasek w Dębnie Polskim już posprzątali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sarna
10 miesięcy temu ocena: 100%  61
Jak nie ma argumentów można przyczepić się do kropeczki. Zalecam krótkie spodenki i piaskownice.
~ pić
10 miesięcy temu ocena: 100%  60
Do Sarna: Pić? Tak! Przestań pić! Pamiętaj! Kto pije, ten konstruuje lampki nocne. Nie pij! Nie namawiaj! Nie zachęcaj! Nie zmuszaj! :-)
~ Chuck Norris
10 miesięcy temu ocena: 75%  59
Taa zrobią działki budowlane
~ Sarna
10 miesięcy temu ocena: 38%  58
Pytanko było skierowane do sympatyków i członków PRA bo to wasz kandydat na burmistrza składał obietnice Jeżeli ich nie spełnił to mogę powiedzieć tak po waszemu- żenada, pić, fotomontaż.
~ zosia
10 miesięcy temu ocena: 35%  57
Jacek Gwizdek z Piotrem Mośkiem? Nie, nie chcą pobrudzić sobie garniturów
~ ;-)
10 miesięcy temu ocena: 100%  56
Tak dla TARTAKU! Tak dla DRWALI! ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie dla m3
10 miesięcy temu ocena: 82%  55
Kubik jest przegrany. Pinokio i tyle.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aparatczyk
10 miesięcy temu ocena: 27%  54
Nie wiem kto będzie kandydował w tych wyborach na burmistrza ,ale każdy kandydat który nie ma planu co ze sobą począć na wypadek przegranej jest totalnie niewiarygodny ,w poprzednich wyborach takimi osobami byli poprzedni burmistrz oraz Pan Gwizdek jedynie Pani Taraska oraz obecny burmistrz mieli alternatywę na wypadek przegranej warto się nad takim aspektem wyborów zastanowić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Co ty pitolisz
10 miesięcy temu ocena: 76%  53
Ty a co ma do rzeczy plan co będzie robił po przegraniu. Dla mnie może nawet zamiatać ulice.
~ Aparatczyk
10 miesięcy temu ocena: 27%  52
Nie wiem kto będzie kandydował w tych wyborach na burmistrza ,ale każdy kandydat który nie ma planu co ze sobą począć na wypadek przegranej jest totalnie niewiarygodny ,w poprzednich wyborach takimi osobami byli poprzedni burmistrz oraz Pan Gwizdek jedynie Pani Taraska oraz obecny burmistrz mieli alternatywę na wypadek przegranej warto się nad takim aspektem wyborów zastanowić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bea
10 miesięcy temu ocena: 37%  51
Kubik jest burmistrzem, który sprawił że ludziom chce się wyjść z domu, że w Rawiczu jest po prostu przyjemniej. Promuje nasze miasto w mediach krajowych. Wiele się zmieniło i na pewno jeszcze zmieni. A urzedy sa przyjazniejsze dla mieszkancow w porownaniu z innymi miastami. Ma mój głos.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Co cię tam boli
10 miesięcy temu ocena: 100%  50
I co z tego że w starostwie to jeden .....j. Urzędy powinny być dla ludzi a nie ludzie dla urzędów. Nie po to my chodzimy do urzędu bo urzędnik ma tam pracę. Urzęnik ma tam pracę dlatego że my tam musimy chodzić.
~ Ludzie myślenie nie boli
10 miesięcy temu ocena: 40%  49
Wydział komunikacji jest w Starostwie Powiatowym!!!!
~ be
10 miesięcy temu ocena: 78%  48
Na pewno jest najlepszy w PR bo to jest wyćwiczone do perfekcji
~ Misiewiczom mówimy NIE!
10 miesięcy temu ocena: 77%  47
Mojego też nie i nigdy nie będzie. Fałszywy człowiek!
~ ta B.
10 miesięcy temu ocena: 81%  46
A ja mam to gdzieś czy to podlega burmistrzowi czy staroście. Liczy się podejście urzędasów do obywatela. Co? to że tam czeka się godzinami to są bzdury.
~ Do ta B.
10 miesięcy temu ocena: 38%  45
przecież wydział komunikacji nie podlega burmistrzowi tylko staroście .Co innego samorząd gminny a co innego powiatowy. G...o znasz się na samorządzie. Zanim napiszesz bzdury to sprawdź.
~ zxc
10 miesięcy temu ocena: 100%  44
Ha ha ha kawał miesiąca.
~ - ta B.
10 miesięcy temu ocena: 68%  43
Chciało by się dopiero z domu wychodzić, gdyby doszła do skutku budowa tego śmierdziela w Sierakowie. A co z tej promocji w mediach krajowych dla zwykłego obywatela wynika? tyle samo co z nagrody Oxfordzkiej i dyplomu za reting. Czyli pic i więcej NIC. Co ma porównanie naszego urzędu z innymi miastami ? Idź i coś załatw, szczególnie do wydziału komunikacji, porażka.
~ Auuuuuuu ;-)
10 miesięcy temu ocena: 77%  42
Auuuuuuuu mojego nie ma. ;-) Podpisano: Reksio
~ Król Gregor I herbu Pinokio, bajka...
10 miesięcy temu ocena: 81%  41
Jest taka bajka... Król Gregor I herbu Pinokio wziął kredyt, kupił kiełbasę i rozdał ją ludowi, a lud spłacił kredyt za tę kiełbasę z odsetkami i był szczęśliwy, że dostał kiełbasę. Jednak lud zmądrzał i po raz drugi Gregor I herbu Pinokio nie został wybrany królem...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 785
10 miesięcy temu ocena: 60%  40
Misiewiczom z PO mówię nie.
~ trik
10 miesięcy temu ocena: 52%  39
PiS - u nie chcemy w Rawiczu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Onr
10 miesięcy temu 38
Do pfy Weź ty i jebnji się w czoło
~ Do Hfy
10 miesięcy temu ocena: 78%  37
A kto to ci najlepsi? Rozumiem że to żart?
~ Hfy
10 miesięcy temu ocena: 57%  36
Przecież piszą, że PIS bedzie miał swoich. Kubik jest bezpartyjny i wie, że go opuszczą najlepsi jeśli skuma się z jakąkolwiek partią.
~ PiSmen
10 miesięcy temu ocena: 60%  35
Mów za siebie !!! Ja chcę, tylko PiS może z tym bałaganem zrobić porządek.
~ R.S.
10 miesięcy temu ocena: 41%  34
Tajemnicą poliszynela jest, że towarzystwo wzajemnej adoracji pra po wskazało Gwizdka na burmistrza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ R.S.
10 miesięcy temu ocena: 43%  33
W PO jest gdy fotografuje się z posłami, lokalnie studzi się PO. Hipokryta. Karierowicz. POra POdziękować PO.
~ Wskazuję Kubika
10 miesięcy temu ocena: 50%  32
Robienie sobie zdjęć z podopiecznymi SDS i zapraszanie posłow z PO nic nie wnosi. Tą drogą daleko nie pojedzie pan G. Jego partia i tak nic nie robi.
~ forMUŁY - 4MUŁY - for MUŁY
10 miesięcy temu ocena: 80%  31
Tajemnicą poliszynela jest, że Tor Formuły I z akcentem na forMUŁY ;-)
~ Obiektywny
10 miesięcy temu ocena: 58%  30
Rawicz nigdy nie będzie miał" swojego" burmistrza. Dlaczego? Głupi ludzie mieszkają w tym miasteczku. Ludzie którzy potrafią tylko kłócić się między sobą i zawiścić , a jak coś ma się zmieniać to protestować. Efekt taki, że jesteście zaściankowym miasteczkiem które z roku na rok dogorywa i żaden burmistrz tego nie zmieni...Jest coraz brudniej i coraz smutniej w tym Waszym rawiczu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Spadaj
10 miesięcy temu ocena: 27%  29
Chyba tobie jest smutniej i sam masz syf. Nasz Dom Kultury działa teraz bardzo dobrze. Imprez jest nawet za dużo. I w Rawiczu jest czyściej. Kiedyś do maja piach po zimie leżał i a deptak był myty bardzo późno. Teraz nawet kwiaty stoją na nim. Mamy oświetlenie świąteczne , piękny Ratusz i plac zabaw koło Domu Kultury. Wiesz co dobrze, że cię tu nie ma, bo i tak z niczego byś nie skorzystał
~ do objektsrywny
10 miesięcy temu ocena: 37%  28
Dlatego ciebie tu nie ma i my ciebie nie chcemy. Głupi to ty jesteś zabierając głos w nieswojej sprawie. A sio !!1
~ Dejwid
10 miesięcy temu ocena: 68%  27
Ciekawe że jeżeli redakcja pyta na Facebooku o to na kogo by zaglosowali rawiczanie to 90% jest za obecnym burmistrzem. A tu Hejty jakby zrujnował Rawicz na 100 lat.... OPOZYCJO WYŁOŃ SIĘ ZZA KURTYNY!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asdafgh
10 miesięcy temu ocena: 66%  26
Jak by Kubik pracował w prywatnej firmie, już by dawno wyleciał za ściemnianie i niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Ciągłe ściemnianie i przewlekanie, że coś będzie. Najpierw spełnianie obietnic miało być zaraz po wyborach, teraz się okazuje, ze będzie ale po następnych wyborach. A jak cokolwiek zrobi to mamy go całować po rękach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ R.S.
10 miesięcy temu ocena: 33%  25
Jest jednym z założycieli firmy, posiadającej obecnie kilkanaście supermarketów, także w Rawiczu.
~ Prawda jest okrutna
10 miesięcy temu ocena: 84%  24
Jaką miał firmę ? Przyjechał do Rawicza likwidować nasze firmy, a teraz likwiduje gminę.
~ llikwidator oddaj kasę
10 miesięcy temu ocena: 82%  23
Dorobił się? To po jakiego grzyba wyciągnął rękę po kasę? Komu dał podwyżkę 1000 zł?
~ Partujnoak
10 miesięcy temu ocena: 29%  22
Miał swoją firmę 30 lat i dorobił się całkiem dobrze a po co nam jakiś młody ciec co żyje tylko z polityki z stołków od kolegów?
~ abc
10 miesięcy temu ocena: 70%  21
Kubik nie dotrzymał słowa! Planty jak nie były utwardzone tak nie są! Błoto w czasie deszczu że przejść nie można . Miało być 4x4 i co? Panie burmistrzu? Obiecanki cacanki .........!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Minerał
10 miesięcy temu ocena: 0%  20
Planty nigdy utwardzone nie bedą. Bedzie nawierzchnia mineralna
~ Mieszkanka
10 miesięcy temu ocena: 17%  19
Planty zaczynają remontować. Więc osąd moim zdaniem zbyt pochopny.
~ GG.
10 miesięcy temu ocena: 75%  18
Dla mnie kadencja obecnego burmistrza to perfekcja PR, lukrowania i pięknych projektów z którego nic nie wynika. Kartki z życzeniami do skrzynek i propagandowa gazeta. A konkretów brak
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda
10 miesięcy temu ocena: 22%  17
Nowa firma i remont plant
~ Wyborca
10 miesięcy temu ocena: 79%  16
Zgoda buduje niezgoda rujnuje. Trzeba wybrać burmistrza, który nie będzie skłócał ludzi, bo to szczególnie w małych społecznościach jest bardzo szkodliwe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Za Kubikiem
10 miesięcy temu ocena: 21%  15
A kogo i z kim . Podaj przykłady. Bo ja widzę, to inny pan wszystkich skłóca. Po co była ta afera z Grzybkiem? Twierdzenie, że się nie uda . Protest i nerwy pań z SPZOZ. Wstyd a ludzie w to wciągnięci tylko się ośmieszyli. Teraz mamy ładne , nowe przedszkole na osiedlu. Ten burmistrz pracuje. W 3 lata bardzo dużo zrobił.
~ Brawo Kubik
10 miesięcy temu ocena: 35%  14
Miej odwagę i podaj nazwisko takiego kandydata to pogadamy.
~ Ela
10 miesięcy temu ocena: 64%  13
Niestety zawiodłam się na Kubiku. Zupełnie się nie liczy ze zwykłymi ludźmi. Nie znacie dnia ani godziny, co ten burmistrz wymyśli pod oknami waszych domów i nie nie będziecie mieli nic do powiedzenia. Rawiczanie powinni wybrać swojego burmistrza, żeby mieć wpływ na to co się dzieje w mieście.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zgadzam się z Elą
10 miesięcy temu ocena: 68%  12
Tylko swoim misiewiczom.
~ Do ciekawskiego
10 miesięcy temu ocena: 81%  11
Nie trzeba podawać przykładów. Wszyscy tto wiedzą.
~ Ciekawski
10 miesięcy temu ocena: 27%  10
Ela podaj ze trzy przykłady jak pomógł sobie i komu ze swoich?
~ ela
10 miesięcy temu ocena: 64%  9
Kubik pomógł ale szczególnie sobie i swoim. Tutaj nie ma wątpliwości.
~ sr
10 miesięcy temu ocena: 67%  8
Czy coś się dzieje czy nie, każdy mieszkaniec może sam ocenić, zadając sobie pytanie: "jaki pozytywny wpływ na moje życie miały poczynania władz samorządowych". Ja takich pozytywów nie widzę. I większość moich znajomych nie widzi, chyba, ze ktoś jest zatrudniony przez Kubika. Natomiast negatywów jest bardzo dużo. Choćby skłócenie wszystkich ze wszystkim i nie liczenie się ze zdaniem zwykłych ludzi.
~ kadencja
10 miesięcy temu ocena: 42%  7
A ja uważam że to jest mój burmistrz :) Bardzo pozytywnie oceniam tą kadencję i będę głosować za nim ponownie
~ DO Eli
10 miesięcy temu ocena: 41%  6
A mi się poodba że coś sie dzieje i w końcu rusza do przodu. Co on takiegowymyslil co Ci sie nie poodoba? Przedszkole na Sarnowskiej?Przebudowa Plant czy nowa firma w Dębnie? Nie uważam żeby sie nie liczył kiedyś napisałem do niego na facebok i pomógł mi bardzo.
R E K L A M A
R E K L A M A