Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Kwesta na nagrobek Józefa Miedzińskiego [FILM]

› Aktualności› Samorząd 7 miesięcy temu    31.12.2018
Joanna Miśkowiak
komentarzy 13 ocen 2 / 0%
A A A
Linoryt Antoniego Suchaneckiego we wznowionym wydaniu książki Józefa MiedzińskiegoLinoryt Antoniego Suchaneckiego we wznowionym wydaniu książki Józefa Miedzińskiego

Społeczny Komitet Upamiętnienia Józefa Miedzińskiego zbiera pieniądze na przeniesienie szczątków zasłużonego mieszkańca miasta Józefa Miedzińskiego z cmentarza w Nieparcie na rawicką nekropolię i postawienie mu nowego pomnika.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Marian Klimaszewski - emerytowany, wieloletni nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 i miłośnik historii regionu, który od wielu lat opiekował się grobem Józefa Miedzińskiego, znajdującym się na cmentarzu w Nieparcie (gmina Krobia, powiat gostyński).
To on zwrócił uwagę na to, że grób zasłużonego rawiczanina jest zaniedbany i przydałaby się renowacja nagrobka.

Wtedy też pojawił się pomysł, by ciało Józefa Miedzyńskiego ekshumować i przenieść na cmentarz rawicki. Zgodę na całe przedsięwzięcie wyrazili krewni zmarłego. W związku z tym, że samorząd nie może przekazać publicznych pieniędzy na ten cel, powstał pomysł zorganizowania zbiórki.


Wcześniej podaliśmy informację, jakoby zbiórkę przeprowadzało stowarzyszenie Rawiczaki.pl.
Stowarzyszenie Rawiczaki.pl, którego prezesem jest Dorota Łukowiak nie jest organizatorem zbiórki. Prawdą jest, że się do niej dołożyło, ale za całe przedsięwzięcie odpowiada Komitet Społeczny Komitet Upamiętnienia Józefa Miedzińskiego, w składzie: Adriana Miara (dyrektor Muzeum Ziemi Rawickiej), Radosław Osiecki (radny powiatowy) oraz Marek Grześkowiak (członek stowarzyszenia Rawiczaki.pl). Za pomyłkę przepraszamy.

ZOBACZ FILM

 

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dorota
7 miesięcy temu 13
Stowarzyszenie Rawiczaki.pl nie ma nic wspólnego z kwestą na w/w działania. Zajmuje się tym Komitet Społeczny - Komitet Upamiętnienia Józefa Miedzińskiego w składzie 3-osobowym : M.Grześkowiak, A.Miara i R.Osiecki. Komitet jest zarejestrowany na stronie MSWiA Portal Zbiórek Publicznych pod nr 2018/5660/KS i tam można uzyskać wszelkie PRAWDZIWE informacje na ten temat.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ laki
7 miesięcy temu ocena: 100%  12
W reportażu brakuje zdjęcia obecnego grobu. Może ktoś wie gdzie dokładnie jest ten pomnik w Nieparcie? Bo to jakieś dziwne?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
7 miesięcy temu ocena: 100%  11
dajcie mu swięty spokuj i zistawcie tam gdzie jest
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ -
7 miesięcy temu ocena: 100%  10
Zmarłych zostawia się w spokoju. Chory pomysł!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Coroner
7 miesięcy temu ocena: 33%  9
Powiedz to PiSowi i Kaczyńskiemu.
~ Janek wyluzuj
7 miesięcy temu ocena: 25%  8
Weź ty już daj spokój z tym zakłócaniem spoczynku. Przeczytaj jeszcze raz i zobacz kto jest inicjatorem tego przedsięwzięcia. A to że Stowarzyszenie Rawiczaki to prawie polityczne ugrupowanie, przedłużenie BSR to wszyscy wiedzą, masz prawo ich nie lubić.
~ do Taka jest prawda
7 miesięcy temu ocena: 73%  7
Czytaj ze zrozumieniem, Pan Klimaszewski nie mówił o konieczności ekshumacji i zakłócaniu wiecznego spoczynku prof. Miedzińskiego, lecz o konieczności odnowienia nagrobka.
~ do Zmarłych zostawia się w spokoju.
7 miesięcy temu ocena: 33%  6
To powiedz to Kaczyńskiemu i całemu PiSowi
~ Taka jest prawda.
7 miesięcy temu ocena: 14%  5
Akurat pan Klimaszewski jest daleki od potrzeby zabłyśnięcia.
~ Niech spoczywa w pokoju
7 miesięcy temu ocena: 93%  4
I masz całkowitą rację, bo to miejsce pochówku raczej nie jest przypadkowe i taka mogła być wola zmarłego. Wnuczka prof. Miedzińskiego mieszka w Lesznie a prawnuczka w Poznaniu, więc jest komu dbać o grób dziadka. Na różnych cmentarzach plebany likwidują groby bardzo zasłużonych mieszkańców i mało kogo to interesuje, ale tu jest okazja zabłysnąć.
~ To jest chore
7 miesięcy temu ocena: 81%  3
Na pierdoły przy niedźwiadku i kiczowate choinki to mogą wydawać, a na szczytny cel to już nie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do rawiczanin
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
Bardzo ci dziękuję, szczęśliwego nowego roku życzę.
~ rawiczanin
7 miesięcy temu ocena: 6%  1
GŁUPEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!