Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Latać każdy może…? Co sądzicie o podniebnych podróżach polityków [SONDA]

› Aktualności 4 miesiące temu    13.08.2019
Redakcja
komentarzy 10 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. fotolia.com

Wakacje. Urlop, wyjazdy, wycieczki… Najlepiej samolotem, z rodziną. Kto by chciał? Pewnie wszyscy.  Ale nie wszystkich na to stać. I nie każdy jest marszałkiem Sejmu.

Tymczasem Marek Kuchciński przynajmniej sześciokrotnie zabierał swoją rodzinę na pokład rządowego samolotu. Informacje wywołały szereg krytycznych komentarzy, a opozycja złożyła wniosek o odwołanie marszałka.

Po wybuchu afery marszałek Sejmu wpłacił 15 tys. złotych na cele charytatywne, jednak okazało się szybko, że lotów z rodziną było znacznie więcej – sam w oświadczeniu napisał o 23 takich podróżach.

Ogólnopolskie media z kolei informują również, że rodzinne loty odbywały się też helikopterami. Marszałek tłumaczy, że duża liczba spotkań i uroczystości, w których brał udział, bierze się z jego dużej aktywności na zajmowanym stanowisku.

- Mam świadomość, że liczba lotów była duża, ale wynikała z modelu pracy, jaki przyjąłem - tak tłumaczył się z informacji o swoich lotach.

Poinformował też, że dokonał kolejnej wpłaty, tym razem 28 tys. zł na fundusz modernizacji Sił Zbrojnych. Przeprosił też wszystkich, „którzy poczuli się urażeni”.

Kuchciński przyznał, że był jeden przypadek, w którym z maszyny skorzystała samodzielnie jego żona, gdy on sam wracał z Warszawy do Rzeszowa. Żona Kuchcińskiego udała się do stolicy, ale jak wyjaśnił marszałek, samolot i tak musiał wrócić na swoje lotnisko macierzyste. 

Loty marszałka Kuchcińskiego kosztowały podatników kilka milionów złotych - w sumie chodzi o prawie sto podniebnych podróży od marca 2018 r. do maja 2019 r.

Ostatecznie - po fali krytyki - Marek Kuchciński zrezygnował ze swojej funkcji, zaznaczając jednak dobitnie, że „prawa nie złamał”.
Do sprawy odniósł się także prezes PiS - Jarosław Kaczyński. Jak twierdził, marszałek Kuchciński nie tylko nie złamał prawa, ale nie złamał też „dobrych obyczajów”. Dymisja uznana została jednak za konieczną.

- Uważamy, że skoro wymagamy i budujemy bardzo wysokie standardy życia publicznego, to muszą być z tego wyciągane wnioski, ale przede wszystkim trzeba słuchać opinii publicznej - komentował prezes PiS.

A Wy? Co sądzicie sprawie?

Czy Marek Kuchciński dobrze zrobił składając dymisję?

ankieta dodana 13.08.2019, ilość wszystkich głosów: 233
TAK
74%
NIE
10%
Nie obchodzi mnie to
15%
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xxx
4 miesiące temu ocena: 67%  12
Tak wygląda właśnie zachowanie rzadzącej obecnie krajem "Dojnej zmiany". Państwo traktują jak prywatny foilwark. Mają swoją telewizję w której odbywa sie pranie mózgów tego ciemnego ludu. Mają swoja prokurature, trybunał konstytucyjny, policję CBA, i tak dalej. Jest to zbiorowisko kłamców, kretaczy i złodzieji. To co wyprawiają w sprawie KRS-u to jest cyrk na kółkach. W papierach tych jest prawdopodobnie taki przekręt, ze gdyby to wyszło na jaw przed wyborami PIS przegrał by te wybory. Oni tych papierów nie ujawnią, prawdopodobnie wybuchnie jakiś pożar i ulegną one zniszczeniu . Po wyborach czekają nas duże podwyżki wszystkiego więc ciemny ludzie idż do wyborów i głosuj na "Dojną zmianę".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jola
4 miesiące temu ocena: 80%  11
że latał ok,nie mam nic przeciwko ale o to że kłamał że inni z nim nie latali i że był to jeden lot z żoną,a tymczasem się okazuje że to była prywatna taksówka jeszcze pod specjalnym nadzorem,tryb pilny, o to się wszystkim rozchodzi,latali,latają i będą latać ale ewidentnie ktoś się pogubił w tym co robi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak
4 miesiące temu ocena: 73%  10
A burmistrz nie powinien podać się do dymisji?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do informatyk
3 miesiące temu 9
A ty skąd to wiesz, pracujesz w redakcji? Gówno prawda bo jeż mu dałem pozytywa. Może ty ty ten redaktorek od straszenia konferencją prasową.
~ Infor-matyk
4 miesiące temu ocena: 100%  8
Ale jaja , gość sam sobie daje pozytywne oceny za swój głupowaty wpis. Takie rzeczy tylko w Rawiczu.
~ Nie
4 miesiące temu ocena: 40%  7
Tak a na burmistrza ciebie wybrać , najlepiej przez aklamację. Zadowolony?
~ Odlot
4 miesiące temu ocena: 50%  6
Nielot ???
~ Ewa
4 miesiące temu ocena: 100%  5
Zakłamane towarzystwo każdy by dupkę woził a teraz każdy gromi Marszałka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gienio
4 miesiące temu ocena: 27%  4
Nie bądźcie świeci od papierza.Latał zapłacił za loty i stanowiskiem i dosc. Poprzednicy nie tyle wyłącznie a niczym nie zapłacili
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wPiSdu_z_takimi_politykami
4 miesiące temu ocena: 80%  3
Zapłacił za loty? Dobre sobie. Też bym chciał polatać za parę milionów a zapłacić niecałe 50tys....
~ Artur
4 miesiące temu ocena: 60%  2
Gdzie są pieniądze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ J23
4 miesiące temu ocena: 67%  1
Dymisja? Powiem, że nie za to że latał w tę i z powrotem, bo "władza może", ale za to że kłamał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji