Lekkoatleci rywalizowali na Stadionie Śląskim. Rawiczanie wracają z medalami

Lekkoatleci rywalizowali na Stadionie Śląskim. Rawiczanie wracają z medalami - Zdjęcie główne

Reprezentanci klubów z całej Polski wystąpili w Chorzowie. Przez trzy dni 16- i 17-latkowie rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Impreza odbyła się na zmodernizowanym Stadionie Śląskim.

Wśród uczestników było pięcioro zawodników z klubu MUKS Kadet Rawicz. Najwięcej powodów do zadowolenia ma Joanna Mosiek. Wywalczyła srebro w trójskoku (11.88m). W tej samej konkurencji siódmą lokatę zajęła Vanessa Barańska (10.77m).

Kamila Kędzia wystąpiła w Finale A biegu na 400 metrów przez płotki. Zajęła w nim piątą pozycję z wynikiem 63.87.

Vanessa Barańska uplasowała się na czwartej pozycji w finale skoku w dal (5.46m). Joanna Mosiek nie przebrnęła eliminacji w tej konkurencji (4.79m).

Kamil Mrug zajął trzecią lokatę w Finale B biegu na 400 metrów przez płotki z wynikiem 56.81.

Nikodem Rogal startował w eliminacjach trójskoku. Uzyskał dwudziesty pierwszy rezultat (12.30m) . Nie pozwoliło to jednak na awans do finału.

W imprezie brał również udział Eryk Świergocki. Wywalczył brąz w dziesięcioboju z wynikiem 5740 punktów. Rawiczanin reprezentuje klub LKLA Krokus Astromal Leszno.