Lekkoatleci wracają z tarczą. Wygrali zawody w Lesznie

Lekkoatleci wracają z tarczą. Wygrali zawody w Lesznie - Zdjęcie główne

Rawicz. Sportowy sukces męskiej drużyny, reprezentującej Zespół Szkół Zawodowych. Chłopacy startowali w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w Rejonie Leszczyńskim. Zdobyli 928 punktów. Pokonali ZSR-B Leszno (784), ZS Jutrosin (657), ZSRiT Powodowo (754) oraz LO Wolsztyn (74).

Uczniowie brali udział w biegach na różnych dystansach, rzutach czy skoku w dal. Jak informuje Weronika Waresiak, która była opiekunem rawickiej ekipy, uczniowie z ZSZ czterokrotnie okazali się najlepsi, czterokrotnie zajmowali drugie lokaty i pięciokrotnie - trzecie pozycje.

Najbardziej wartościowy wynik (101 punktów) uzyskała sztafeta 4x100 metrów w składzie: Jakub Sawko, Nikodem Rogal, Alan Dąbrowicz i Bartosz Zygmunt. Indywidualnie, najwięcej punktów dla szkoły wywalczył Mateusz Woziwodzki w rzucie oszczepem (100). Wysoko punktowane rezultaty uzyskali także: Grzegorz Heinze w pchnięciu kulą (87), Alan Dąbrowicz (82) w rzucie oszczepem oraz Bartosz Zygmunt w biegu na 100 metrów (81). Do sukcesu przyczynili się również: Maciej Demut (bieg na 200 m), Mikołaj Marszałek i Jakub Walkowiak (bieg na 800 m), Kacper Godyla (bieg na 1.500 m), Jakub Sawko (bieg na 100 m), Paweł Alcer i Hubert Hanslik (pchnięcie kulą), Dawid Gil, Nikodem Rogal i Mateusz Wojtyczka (skok w dal).

W imprezie, indywidualnie wystartowały również dwie uczennice Zespołu Szkół Zawodowych. Joanna Mosiek zajęła 2. miejsce w skoku w dal, a Wiktoria Niedźwiedź zwyciężyła w rzucie oszczepem.