Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Lonia i Bronia, niezwykłe bliźniaczki z Bojanowa

› Aktualności ponad rok temu    23.01.2017
Joanna Miśkowiak
komentarzy 7 ocen 10 / 100%
A A A
Lonia i BroniaLonia i Bronia fot. J. Miśkowiak

Są niemal identyczne i łączy je niezwykła więź emocjonalna. Tego, że są bliźniaczkami jednojajowymi nie starają się ukrywać. Bronia i Lonia są z tego dumne. Nawet, jako panie będące już na emeryturze ubierają się tak samo i na każdym kroku podkreślają swoją wyjątkowość. - Co dwie, to nie jedna - zaznaczają.

R E K L A M A

- W Bojanowie rzadko jesteśmy, ale jak się już pojawiamy wszyscy nam mówią dzień dobry, a samochody jadące ulicą nagle zwalniają i widać, że kierowcy nam się przyglądają. Dobrze, że nie doszło jeszcze do żadnego wypadku - śmieją się Lonia i Bronia, pochodzące z Bojanowa bliźniaczki, a mieszkające w Warszawie.

W stolicy już właściwie stały się lokalnymi celebrytkami. Często są zaczepiane w miejscach publicznych, na ulicy, bo ludzie - nie tylko warszawiacy, ale też obcokrajowcy - chcą sobie zrobić z nimi zdjęcie.

Nic dziwnego - Lonia i Bronia, a właściwie Bronisława Rylska i Leokadia Małecka - to niemal identyczne bliźniaczki o niesamowitej charyźmie.

Lubiły się zamieniać

Zdarzało się oczywiście, że wielokrotnie je mylono lub same się zamieniały. W szkołach, gdzie pracowały musiały mieć tabliczki z literkami L i B, albo dyrektor prosił, by ubrały bluzki innego koloru.

- To nic nie dawało. Dzieci często nas myliły, ale my nigdy nie wyprowadzałyśmy ich z błędu. Jedna płynnie wchodziła w rolę drugiej. Nigdy nikogo nie odpychałyśmy mówiąc, że to nie ta - wspominają bliźniaczki.

Zdradzają, że pomyłki bywały także w przypadku mężczyzn. - Gdy jeszcze mieszkałyśmy w Wałbrzychu, nocą przyjechał narzeczony Broni. Wszedł do pokoju po ciemku i najpierw poszedł do mojego łóżka. Pyta „kto ty jesteś”. Najpierw chciałam mu zrobić żart, ale zrezygnowałam, przecież nie jestem taka - śmieje się Lonia.

Opowiada, że jeszcze gdy były pannami i chodziły na potańcówki lubiły wymieniać się mężczyznami. - Scenariusz był zawsze podobny. Po kilku tańcach wychodziłyśmy do toalety, a po powrocie zamieniałyśmy się miejscami. Panowie nigdy się nie zorientowali, że dalej bawili się z innymi osobami - relacjonują.

Występują w filmach i teledyskach

Bliźniaczki do Bojanowa przyjeżdżają raz w roku. Częściej można je zobaczyć... w mediach. Właśnie nagrały teledysk do coraz popularniejszego zespołu „Chłopcy kontra Basia”.

Podkreślają, że wcale o tę populaność nie zabiegają. - To się dzieje jakoś mimowolnie. Jesteśmy przez różne osoby zauważane i nikomu nie odmawiamy, bo występowanie przed publicznością sprawia nam przyjemność - zaznaczają siostry.

Kiedyś zajęły drugie miejsce w konkursie bliźniąt. Od dwudziestu lat jako statystki grają w różnych filmach, serialach, reklamach, a nawet na deskach teatru. Wystąpiły m.in. w „Klonowaniu bliźniąt”, „Tygrysach Europy”, „Karolci”, „Bożej podszewce”, zdobyły tytuły „Miss czaru, wdzięku i uśmiechu” w konkursie Lata z Radiem.

Często się spotykają, a gdy się nie widzą - codziennie rozmawiają przez telefon. Chodzą na próby chóru w warszawskim sanktuarium, są lektorkami w kościołach. Prowadzą grupy modlitewne. Brylują też na zabawach karnawałowych. - Nic ważnego nie może się odbyć bez Loni i Broni - śmieją się.

 

R E K L A M A
+ 10 głosów: 10 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Aneta
ponad rok temu ocena: 100%  7
Spotkałam te panie w sklepie w Bojanowie. Bije od nich niezwykle pozytywna energia. Bardzo miłe osoby. Pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ z Bojanowa
ponad rok temu 6
Może by tak autor napisał kiedy mieszkały w Bojanowie i ich panieńskie nazwisko? Jakos ich nie kojarzę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zofia
ponad rok temu ocena: 0%  5
nazywały się Kruger nie były zbyt ładne dziwacznie ubierane urodziły się w 1950
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 0%  4
Owe bliźniaczki mieszkające przy północnej pierzei Rynku to Barbara i Grażyna z d. Zawadzka
~ Ewunia
ponad rok temu ocena: 0%  3
ja tez nie, ale pamietam, ze najpiekniejsze blizniaczki z Bojanowa z tamtych lat mieszkaly na rynku i mialy na imie Barbara i Grazyna.
R E K L A M A
~ ja
ponad rok temu ocena: 100%  2
Pani po prawej stronie ma oczy rosyjskiej urody (to komplement, bo wiadomo przecież, że Rosjanki czy Ukrainki zazwyczaj urodziwe).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gierłachowo
ponad rok temu ocena: 100%  1
A kto to jest Łuta Puta z Bojanowa-Kawcza ? Jakaś starsza babka o której legendy krążą ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A