Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Majowe atrakcje dla seniorów

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    16.05.2019
Anna Siecla
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. archiwum portalu

Rawicz. W drugiej połowie miesiąca seniorzy z terenu gminy będą mogli wybierać w szerokiej ofercie przygotowanej przez Rawicki Punkt Wsparcia Seniora, który działa od ubiegłego roku.

- W stałą ofertę Punktu Wsparcia Seniora wchodzi: udzielanie informacji o dostępnych ofertach skierowanych do seniorów, możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu specjalistycznego, akcja „Pudełko życia ”, wydanie i pomoc w wypełnieniu formularza o „Ogólnopolską kartę seniora”, organizowanie „Miejsc przyjaznych seniorom”, działalność Uniwersytetów Ludowych w Zawadzie, Słupi Kapitulnej i Sierakowie oraz Klubów Seniora w Kątach i Szymanowie - mówi Joanna Kocur z rawickiego Punktu Wsparcia Seniora.

Można bezpłatnie wypożyczyć specjalistyczny sprzęt
- Istnieje taka opcja osób niesamodzielnych i z niepełnosprawnościami - mówi pracownica PWS. - Obecnie na stanie wypożyczalni znajdują się: balkoniki do chodzenia, rotory do chodzenia, kule łokciowe, laski czwórnóg rehabilitacyjny, tablice do ćwiczeń manualnych, poduszki przeciwodleżynowe, poduszki ortopedyczne rogal, drabinki przyłóżkowe, linki do ćwiczeń wspomaganych, wózki elektryczne, schodołaz, pionizatory oraz stepery. Wnioski o wypożyczenie sprzętu specjalistycznego można składać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu od poniedziałku od piątku w godz. od 8.00 do 15.00.

„Pudełko życia”
Ma na celu ułatwienie niesienia skutecznej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. W pudełku zawarte są informacje na temat stanu zdrowia seniora, numery telefonów do najbliższych, dawki przyjmowanych leków itp. Rawickie „Pudełko Życia”, dostępne jest w Lokalnym Centrum Wolontariatu.

Kącik twórczości seniorów
Jak informuje Joanna Kocur - z inicjatywy rawickich seniorów utworzony został „Kącik twórczości seniorów”. Chętni mogą przesyłać autorskie wiersze, piosenki, opowiadania oraz prace plastyczne (fotografie dzieł). Prace będą zamieszczane na stronie internetowej Punktu Wsparcia Seniora oraz Facebooku.

Twórczość można dostarczyć e-mailowo: pws.ops@rawicz.pl lub pocztą na adres Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu z dopiskiem „Punkt Wsparcia Seniora, pokój 105” lub zamieszczać w komentarzach na Facebooku Punktu.

Co w maju dla seniorów?
17 maja, godz. 9.00
- Akcja wolontariacka Seniorów „Promień nadziei” - warsztaty biżuteryjne dla uczestników Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Rawiczu;
17 maja, godz. 17.00 - Wykład plenarny w Muzeum Ziemi Rawickiej. Bohaterem tego spotkania będzie Stanisław Janicki;
20 maja, godz. 14.00 - Turniej gier stolikowych - Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Rawiczu, (liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy w Punkcie Wsparcia Seniora);
22 maja, godz. 17.00 - Warsztaty biżuteryjne dla uczestników Klubu Seniora w Kątach zorganizowany i przeprowadzony przez Wolontariat Senioralny;
25 maja - IX Spartakiada Seniorów - szczegółowe informacje na stronie Rawickiego Uniwersytetu III Wieku, www.rutw.eu/index.php/komunikaty
31 maja - Wernisaż sekcji malarskiej Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W Sali Piecowej w Domu Kultury można obejrzeć ikony.

Szczegółowych informacji udzielają: Joanna Kocur i Natalia Purgacz w Punkcie Wsparcia Seniora (pokój 105) przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu. Wiadomości można uzyskać też telefonicznie: 065/546-10-01, 500/774-841 lub e-mailowo: pws.ops@rawicz.pl

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Śmieszno jakoś tak
3 miesiące temu ocena: 0%  2
Same "Spice girls" na tym zdjęciu. Mówią ze na starość człowiek dziecinnieje, może to i prawda, ale po co to w taki ekscentryczny sposób okazywać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie wiem czy jestem seniorem
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Kto lub co, jaki wiek decyduje o tym że człowiek już jest seniorem, czy ktoś ma takie dane? Chciałbym wiedzieć, bo nie wiem czy już mam zaczynać głupkować , czy jeszcze z tym poczekać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji