Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 Benefitia
R E K L A M ABx - rawicz24.pl - kalkulator POW

"Mam wiele pomysłów" - nowa dyrektor Muzeum rozpoczęła pracę

› Aktualności 4 miesiące temu    19.04.2017
Redakcja
komentarzy 40 ocen 46 / 35%
A A A

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej burmistrz Grzegorz Kubik przedstawił nową dyrektor Muzeum Ziemi Rawickiej.

R E K L A M A

- Pani Adriana Miara złożyła bardzo konkretną i ciekawą ofertę dotycząca działań muzeum - powiedział włodarz gminy, nie ukrywając, że przy wyborze kandydatki było także jej wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowisku dyrektora biblioteki miejskiej w Świdnicy.

Zobacz także: Wybrano nowego dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej

Nowa dyrektor za główny cel stawia sobie zaangażowanie mieszkańców w działalność muzeum i zachęcenie ich do udziału w wydarzeniach, które placówka będzie oferować.

- Działalność chciałabym przede wszystkim oprzeć o program edukacji historycznej, który wspólnie z pracownikami będę chciała wdrożyć, a który nazwałam "Nasza historia - nasza tożsamość" - deklaruje Adriana Miara.

Co o swoich zamiarach powiedziała nowa dyrektor podczas konferencji prasowej? - zobacz materiał filmowy.

R E K L A M A
+ 16 głosów: 46 (35%) 30 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (41)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ + plus
3 miesiące temu ocena: 47%  41
http://elka.pl/content/view/83...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ola
4 miesiące temu ocena: 85%  40
Nie ujmując jej wykształeceniu i doświadczeniu, jednak wątpie czy ta pani jest w stanie zastąpić profesora Jarczewskiego. Kubik dużo rzeczy zepsuł poprostu. Zmiany są potrzebne tylko najpierw trzeba umieć ludzi przekonać do tych zmian.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwerty
4 miesiące temu ocena: 90%  39
No może, jakaś koncepcja funkcjonowania tego muzeum zrodzi się na tym forum. Bo z tego co słysze koncepcji brak. Znowu jakieś ogólniki i obiecanki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cccfd
3 miesiące temu ocena: 83%  38
tak jest tylko ogólniki i nic więcej ale jaja bibliotekarka dyrektorem muzeum to jest lepsze niż czeska komedia
~ Olcia
4 miesiące temu ocena: 65%  37
jakos w to wszystko nie wierze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Ania S. (część 3)
4 miesiące temu ocena: 53%  36
Około 3 tygodnie temu rozmawiałam też o mojej propozycji łączenia EDUKACJI + RYNKU PRACY + TURYSTYKI (tyle ogólnie) z panem Tomaszem od turystyki i z p. burmistrzem. Jestem w kontakcie z tymi osobami i czekam na konkrety. Warto się wspólnie spotkać, aby wspólnie omówić szczegóły. Jestem otwarta na współpracę, na łączenie różnych dziedzin wiedzy i jestem otwarta też np. na bycie pośrednikiem pomiędzy różnymi instytucjami – np. UMG Rawicz, Starostwem, PUP, Muzeum, Domem Kultury, Szkołami itp. (wynika to też z mojej koncepcji, która jest elastyczna – dopuszcza zmiany i pomysły innych osób, kreatywna i innowacyjna). Jestem otwarta też na zmiany czy uszczegółowienie tego w zależności od potrzeb danej sytuacji i jestem otwarta też na pomysły pana burmistrza, pani Adriany i pana Tomasza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ania S. (część4)
4 miesiące temu ocena: 53%  35
Uważam, że można to ciekawie wspólnie „dograć”, aby razem tworzyło interesującą całość. A wszystko to zmierzać może do promocji edukacji (edukowania poprzez turystykę – np. ogólnie widzę to tak, np. historia + geografia + przewodnik wycieczek turystycznych, język Hazów – językoznawstwo, Konarzewo – A. Mickiewicz, wykłady, konferencje, foldery, targi turystyczno – kulturalne, promocja lokalnego miodu i oleju lnianego, warsztaty – jak pisac CV, list motyw. itp., itd.). Zmierzać to mogłoby do promocji turystyki, kultury i ogólnie Rawicza – co może ułatwić przyciągnięcie inwestora do ładnego, odnowionego i atrakcyjnego turystyczno – kulturalnego Rawicza. Piszę to m.in. po to, aby zachęcić do współpracy i ocalić to, co już zrobiłam, i w co się już zaangażowałam (jako osoba szukająca pracy jeśli chodzi o edukację – rynek pracy – kulturę i turystykę w Rawiczu i okolicach). Mam nadzieję, że z p. Adrianą i p.Tomaszem będziemy mogli RAZEM PRACOWAĆ dla dobra całego miasta. Pozdrawiam, Anna Skiba
~ Ania S. (część 1)
4 miesiące temu ocena: 50%  34
Nie ma potrzeby się tu czymkolwiek martwić, bo ja mogę pomóc Pani Adrianie (tym bardziej, że mam pomysły, chęci, dużo wolnego czasu i jestem osobą poszukującą pracy). Zresztą rozmawiałyśmy już przedwczoraj z Panią ogólnie o mojej propozycji (m.in. wspominałam o np. utworzeniu Gminnego Centrum Informacji Edukacyjno - Turystycznej. Dodałam też przedwczoraj Pani Adrianie, że od grudnia 2016 r. mam rozpisane w koncepcji rozwoju turystyki, np. promocję HAZÓW - zwłaszcza pod względem kulturowo – językowym. Hazy stanowią odrębną grupę językową, którą charakteryzuje m.in. mazurzenie. Pisał już o tym Zenon Klemensiewicz, językoznawca). Ja w ciągu ostatnich kilku miesięcy umówiłam się, spotkałam i osobiście rozmawiałam z kilkoma osobami decyzyjnymi w różnych instytucjach w Rawiczu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mmm
3 miesiące temu 33
Gminne Centrum Informacji Turystycznej oraz promowanie Hazów to żadna nowość
~ Ania S. (część 2)
4 miesiące temu ocena: 50%  32
Samodzielnie opracowałam i przygotowałam kilka koncepcji (niektóre już prawie pół roku temu) dotyczące, np. EDUKACJI / RYNKU PRACY / TURYSTYKI (edukowaniu poprzez turystykę w Rawiczu i okolicach) itp. MOJĄ AUTORSKĄ KONCEPCJĘ TURYSTKI sporządziłam w domu 6. grudnia 2016 r. i przedstawiłam czteroosobowej komisji (p. G. Kubikowi, p. P. Szybajowi, p. E. Pawlak i p. M. Kaczmarek) w trzeciej edycji konkursu na pełnomocnika burmistrza ds. turystyki (tam m.in. opowiadałam o Hazach). Moja koncepcja turystyki (w formie „mapy myśli”) jest w urzędzie i opatrzyłam ją klauzulą, że zastrzegam sobie prawo do niewykorzystywania mojej autorskiej koncepcji bez mojej zgody i / lub bez mojego udziału w tym projekcie (bo szukam pracy, poświęciłam czas na róże koncepcje i zaangażowałam się już w to).
~ Nie dla misiewiczuf
4 miesiące temu ocena: 64%  31
sr=pis=dno
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jola
4 miesiące temu ocena: 91%  30
Rawicki PiS też Kubika nie chce, bo ma swojego kandydata na burmistrza.
~ Do "nie dla misiewiczuf "
4 miesiące temu ocena: 13%  29
Taki wpis świadczy tylko o tym,że nie radzisz sobie z emocjami i nie masz żadnych argumentów.PIS to PIS a żaden członek SR nie jest z PIS-u i nigdy nie był, ich apolityczność ,to duży atut.Uwielbiasz obrażać ,ale do czasu .Nowej szefowej życzę jak najlepiej
~ Obserwator
4 miesiące temu ocena: 79%  28
Pani dyrektor na początek naleźy powiedzieć jaki ma się budźet,a potem o planach.Plany bez kasy nic nie warte.Ogólnie pani konferencja to 3+.Źadnych konkretów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :/
4 miesiące temu ocena: 85%  27
ciekawi mnie co zaproponowala reszta kandydatów ze ta pani tak się wyróżniła tymi 2 ogólnikami i jąkaniem pod nosem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaaaaaaaaaaaaaaa
4 miesiące temu ocena: 95%  26
w sumie to przyszłość jest ważniejsza , co z tymi inwestycjami :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaaaaaaaaaaaaaaa
4 miesiące temu ocena: 100%  25
brawo żeby mieć przyszłość trzeba mieć też historie , lata komuny i postkomuny kiedy ludzi szczuto na siebie ze względu na pochodzenie, poglądy, zawód itd. wypaczyły nasze poczucie wspólnoty która teraz opiera się na negatywnych emocjach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasia
4 miesiące temu ocena: 61%  24
ta pani to nie bedzie to co P. Jacek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Thomas Mager
4 miesiące temu ocena: 80%  23
Przecież ten błąd można jeszcze naprawić. Tej pani można powierzyć funkcję grafika albo audytora bo na tym pewnie zna się tak samo jak na muzealnictwie a do muzeum zatrudnić kogoś kto ma odpowiednie przygotowanie fachowe, wiedzę i doświadczenie. Poprzednio działalność muzeum była mocno wypatrzona więc najwyższy czas aby jakiś dobry fachowiec uzdrowił sytuację.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elka
4 miesiące temu ocena: 17%  22
http://elka.pl/content/view/83... rzetelnosci warto uczuc sie od elki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ koncepcja
4 miesiące temu ocena: 88%  21
"Pani Adriana Miara złożyła bardzo konkretną i ciekawą ofertę dotycząca działań muzeum - powiedział włodarz gminy" - opublikować koncepcję!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szczerze!
4 miesiące temu ocena: 83%  20
Żadnych konkretnych działań ta Pani nie przedstawiła. Mówiła o różnych działaniach, ale my już słyszeliśmy o różnych firmach inwestujących w Rawiczu. Zero konkretów - zero inwestorów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zxxxxx
4 miesiące temu ocena: 15%  19
Żebyś sie nie zdziwil
~ Dino
4 miesiące temu ocena: 35%  18
.Po ostatniej wielkiej dawce hejtu nic dziwnego,że ta pani była zestresowana.Życzę pani dobrze .Proszę na anonimowego" Ola" nie zwracać uwagi ,bo nie jest to reprezentant zwykłych mieszkańców,którym daleko do mowy nienawiści w internecie.Malarstwo wspòłczesne jest ok ale my mieszkańcy chcemy też w muzeum inne rzeczy oglądać,ciekawe wystawy,eksponaty .Powodzenia .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dno
4 miesiące temu ocena: 76%  17
Przecież burmistrz w gazecie potwierdził, że to prawda o czym ludzie pisali. Więc nie dziwi mnie oburzenie. Więc, gdzie ten hejt.
~ olo
4 miesiące temu ocena: 72%  16
Złe miejsce, zły czas, zły burmistrz, więc nie wróże jej dobrze. Kto przystaje z Kubikiem temu nie wychodzi to na dobre.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sraczka
4 miesiące temu ocena: 37%  15
Olo wróżbito, ty tej Pani nie tyle wróźysz co źle źyczysz taki z Ciebie nienawistnik,ja Ci wróżę długą i trudną do zwalczenia obstrukcję kto pisze takie pierdoły ten na to cierpi.
~ Nie dla metrów sześciennych
4 miesiące temu ocena: 76%  14
Misiewicze!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ M3
4 miesiące temu ocena: 18%  13
No tak dobrze,że odeszli w niepamięć.Metr sześcienny ich pogonił tych"misiewiczów"co za długo rządzili .Pozyskali w 2 lata prawie 30 mln.Brawo dla Kubika.
~ ela
4 miesiące temu ocena: 74%  12
System zdegenerował się do reszty, widać to na każdym kroku. Zakłamanie władzy przypomina mi głeboką komune.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ela
4 miesiące temu ocena: 84%  11
komuny nie ma zakłamanie zostało
~ Psychiatra
4 miesiące temu ocena: 31%  10
Ela nie fiksuj,weź głeboki oddech.Zobacz komuny nie ma,jesteśmy w UE .Chociaż fakt ,te ciągłe wystawy malarstwa od kilkudziesięciu lat tež mi się z komuną kojarzą .W końcu młodzi ludzie niech się wykarzą.
~ kola
4 miesiące temu ocena: 30%  9
Improwizujesz, czy naprawdę jesteś taka głupia?
~ fff
4 miesiące temu ocena: 43%  8
Mam nadzieję, że uda się wszystko zrealizować i dobrze zarządzać tą instytucją . powodzenia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hoho
4 miesiące temu ocena: 64%  7
nie wiem dlaczego ale ta pani nie wzbudza mojej sympati chciałbym aby zostało zorganizowane spotkanie z mieszkańcami miasta aby każdy zainteresowany zadał pytania na temat znajomości histori miasta oraz znajomości zbiorów naszego muzeum
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kola
4 miesiące temu ocena: 35%  6
Też nie wiem, dlaczego nie zbudza twojej sympatii. Bo widzisz, u normalnych ludzi wzbudza :)
~ Pawlo
4 miesiące temu ocena: 92%  5
HAHAHAa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 789
4 miesiące temu ocena: 54%  4
Powodzenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanka
4 miesiące temu ocena: 51%  3
życzę Pani powodzenia i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MUZEALNIK
4 miesiące temu ocena: 3%  2
HEJT START 1 2 3 ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A