Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEurokontakt A1

Martwy cielak i świnia porzucone w rowie

› Aktualności ponad rok temu    14.07.2017
Joanna Miśkowiak
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A

Policja ustala, kto mógł porzucić martwe zwierzęta gospodarskie przy drodze. Choć wymaga tego prawo - nie posiadały kolczyków z numerem identyfikacyjnym.

Jeden z czytelników poinformował naszą redakcję o workach z padliną leżących w rowie przy drodze krajowej nr 36 pomiędzy Dłonią a Smolicami. Informację przekazaliśmy rawickiej policji.

 - Worki leżały w rowie, w odległości 150 metrów od skrzyżowania drogi nr 36 z trasą na Płaczkowo. Wydobywał się z nich nieprzyjemny zapach. Jak się okazało, w jednym z nich był martwy cielak, a w drugim świnia, które - jak ocenił lekarz weterynarii - zdechły z przyczyn naturalnych - informuje asp. sztab. Tomasz Duszak z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Policja po wykonaniu niezbędnych czynności, zawiadomiła zarządcę drogi, który zobowiązał się usunąć padlinę.
Został także powiadomiony Powiatowy Lekarz Weterynarii.

 - Ktoś musiał sobie zadać sporo trudu, żeby te zwierzęta zapakować i wywieźć, co dla mnie wydaje się zupełnie nieracjonalne, ponieważ są wyznaczone firmy, które odbierają od rolników padłe zwierzęta i robią to bezpłatnie - zaznacza Marian Gross.

Martwy cielak i świnia nie były oznakowane. Jak przypomina Karol Junory, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Miejskiej Górce, zwierzęta gospodarskie powinny być oznakowane kolczykami z numerem identyfikacyjnym. Za niestosowanie się do przepisów grożą sankcje karne. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kanur
ponad rok temu 6
O maciura maciura
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwer
ponad rok temu ocena: 50%  5
Zgadza sie za darmo to oni wywiozą, ale weterynarz już za darmo nie przyjdzie wypisać papierka że zwierze padło...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ala
ponad rok temu ocena: 100%  4
A od kiedy taki papier jest potrzebny tylko zgłoszenie do weterynarii telefonicznie i po sprawie chyba ktoś jest niedoinformowany.
~ Kicek
ponad rok temu ocena: 50%  3
Z przyczyn naturalnych? To stare musiały być już.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hkefgfsa
ponad rok temu ocena: 75%  2
Głupota ludzka nie zna granic. Po co wyrzucać do rowu jak można za darmo takie zwierzę wywieźć na zlecenie agencji,przyjadą bez żadnego problemu i zabiorą martwe zwierzę. Na początku roku na łące między debnem a zielona wsią tez leżał martwy byk,ale on miał prawie 500-600 kg i tez ktoś mądry wywiozl go odcinając kolczyki. W życiu się nie dowiemy kim są tacy ludzie ale to bezmyślnie zachowanie rolnika
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawiczanin
ponad rok temu ocena: 0%  1
prawda ludzka głupota nie zna granic a ci mądrzy ludzie tak przynajmniej mi się wydaje to ci co prawo omijają szerokim łukiem i z każdego żródła chcą brać pieniądze a prostych ludzi mają gdzies