Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego

Matematyczny Marsz na Orientację

› Kultura i Rozrywka 4 miesiące temu    12.10.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rawickie patrole uczestniczące w marszu na orientacjęRawickie patrole uczestniczące w marszu na orientację fot. I LO w Rawiczu
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Młodzież I LO w Rawiczu pod opieką Moniki Waloszek-Gąsior, nauczycielki matematyki, uczestniczyła w XVII Matematycznym Marszu na Orientację.

Są one organizowane od 2003 roku, a ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych. Bazą tegorocznych zawodów było Regionalne Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Brzegu, a trasa została wytyczona w Parku Przyrody.

W zawodach uczestniczyły 3-osobowe patrole, które posługując się mapą i kompasem, musiały odszukać w terenie punkty kontrolne oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie „tajemnicze punkty”, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów.

W tegorocznych potyczkach uczestniczyły trzy patrole z I LO. Trasa wynosiła blisko 3. 800 m, a na jej pokonanie przeznaczone było 60 minut. Uczniowie mieli też możliwość uczestniczenia w rozgrywkach łamigłówkowych i sportowych. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, uczestników marszu nie opuszczał dobry humor.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!