„Mecz miał różne oblicza”

„Mecz miał różne oblicza” - Zdjęcie główne

Bojanowski Ruch w minioną sobotę rozegrał czwarty wyjazdowy mecz w tym sezonie. Co ważne, podopieczni Goliny w kolejnym starciu na boisku przeciwnika nie przegrali i po 4. kolejce zajmują miejsce na najniższym stopniu podium leszczyńskiej A klasy.

Sobotni mecz w Kąkolewie lepiej zaczął się dla Błękitnych, którzy w 20. minucie objęli prowadzenie. Po nieco ponad pół godzinie gry bramkę wyrównującą strzelił Marek Lutowicz. Ruch poszedł za ciosem i w 39. minucie objął prowadzenie po strzale Zbigniewa Lipowicza. Na przerwę zawodnicy schodzili więc przy stanie 1:2. Po zmianie stron w 56. minucie drugie trafienie zanotowali gospodarze i znów na tablicy mieliśmy wynik remisowy. - Ten mecz miał różne oblicza i w niektórych fragmentach my dominowaliśmy, w niektórych przeciwnik - mówił trener Ruchu Karol Golina. W 68. minucie bojanowianie po raz drugi objęli prowadzenie, ale korzystnego wyniku niestety nie dotrzymali do końca meczu. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem Błękitni strzelili na 3:3 i tym samym ustalili wynik rywalizacji. Obie ekipy podzieliły się punktami dzięki czemu Ruch jest na trzecim, a Błękitni na czwartym miejscu. - Był to nasz kolejny dobry mecz. Zdobyliśmy punkty na wyjeździe i to cieszy - stwierdził trener Golina. W następnej kolejce Ruch zainauguruje granie na własnym stadionie. W sobotę od 16.00 podejmować będzie Tur Turew.

Kolejnej dotkliwej porażki w A klasie doznała z kolei Rawia II Rawag Rawicz.

Drużyna prowadzona przez Tomasza Skrzypczaka uległa w Czaczu miejscowemu Gromowi aż 7:0. Była to trzecia porażka w lidze rawickiej ekipy. W następnej kolejce rawiczanie na własnym boisku zmierzą się z Błękitnymi Kąkolewo.

Błękitni Kąkolewo - Ruch Bojanowo 3:3 (1:2)

1:1 - Marek Lutowicz (31'), 1:2 - Zbigniew Lipowicz (39'), 2:3 - Marek Lutowicz (68')

Ruch: Kamil Kuźnik - Waldemar Grygowski, Przemysław Lipowicz, Ryszard Lipowicz, Zbigniew Lipowicz, Piotr Cheba, Patryk Cheba, Dawid Kubacki, Grzegorz Potoczny, Marek Lutowicz (72'Adrian Kamzol), Marcin Płaczek (76'Marcin Nojman)