Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Miejsc na cmentarzu coraz mniej. Kiedy powstanie nowy?

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    11.01.2017
Karol Pospiech
komentarzy 4 ocen 13 / 62%
A A A

- Za jakieś 6, może 8 lat będzie poważny problem z miejscami na cmentarzu, dlatego już w tej chwili trzeba działać, żeby powstał nowy cmentarz komunalny - zaznacza ks. kanonik Wojciech Prostak, proboszcz rawickiej Fary i pisze w tej sprawie list do burmistrza Grzegorza Kubika.

R E K L A M A

„Po zrobieniu dokładnej ewidencji grobów i wykonaniu mapy cmentarza parafialnego w Rawiczu stwierdzam, że za około 6 do 8 lat może zabraknąć miejsc na cmentarzu” - czytamy w piśmie przygotowanym przez proboszcza jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Ksiądz Wojciech Prostak informuje burmistrza Rawicza, że praktycznie wolnych miejsc na parafialnym cmentarzu nie ma już teraz.

„W chwili obecnej pogrzeby odbywają się albo w grobach rodzinnych, albo starych grobach, których nikt od lat nie opłaca. W ostatnich latach z obu rawickich parafii jest rocznie około 250 pogrzebów. Około połowa z nich jest na miejscach, które są przejmowane do ponownego pochówku na podstawie Ustawy o cmentarzach. Takie postępowanie, chociaż zgodne z obowiązującym prawem, wywołuje sytuacje konfliktowe ze strony rodziny osób tam pochowanych” - kontynuuje proboszcz.

Zwracając uwagę, że tworzenie nowego cmentarza komunalnego jest przedsięwzięciem kilkuletnim, prosi, żeby tematem zajęła się rada miejska.

Na jakim etapie są prace związane z przygotowaniem terenu pod nowy cmentarz w okolicy Dębna Polskiego? Szczegóły w aktualnym wydaniu "Życia".

R E K L A M A
+ 8 głosów: 13 (62%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Xx
ponad rok temu ocena: 25%  5
Może po prostu wprowadzić jakieś ograniczenia, a nie tworzyc grobowce, na których mogloby powstać z 5 miejsc. Ile jest kilkuosobowych grobow, w ktorych spoczywa jeden/dwóch zmarłych. Te, które nie są opłacane powinny być likwidowane i trochę miejsca by się zrobiło pewnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ....
ponad rok temu ocena: 77%  4
NAJLEPSZE JEST TO WIECZNE SPOCZYANIE ALE JAK NIE ZAPŁACISZ TO CIE SKOPIA NIZEJ I POCHOWAJA INNEGO W MIEJSCU WIECZNEGO SPOCZYNKU ZAPOMINAJAC O TYM CO BYŁ POCHOWANY ............. NIE MA CZEGOS TAKIEGO JAK WIDAC ...................
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ładna kasa
ponad rok temu ocena: 85%  3
250 x 800 zł ładna suma z samych pogrzebów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ksiądz
ponad rok temu ocena: 27%  2
Ale sztynks.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczqu
ponad rok temu ocena: 86%  1
Zacząć kremowac zwłoki postawić ścianę do urn i powinno być już luźniej na cmentarzu a jak tak patrzeć to rewia mody kto zrobi ładniejszy pomnik wszystkie pomniki powinny być takie same
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A