Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Miejskogóreckie bociany znalazły właściwe gniazdo

› Aktualności› Wydarzenia 11 miesięcy temu    13.04.2018
Joanna Miśkowiak
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A

Po kilkumiesięcznej przerwie do miasta wróciły bociany. Mieszkańcy niepokoili się o to, gdzie ptaki „zamieszkają” i czy w ogóle będą chciały zostać w Miejskiej Górce, skoro ich gniazdo zostało przeniesione.

Przez wiele lat spore bocianie gniazdo znajdowało się na kominie dawnego młyna i to do niego ptaki zawsze wracały. Stały się w ten sposób swoistym elementem charakterystycznym miasta. W minionym roku jednak obiekt nabył prywatny inwestor, gniazdo zostało zdjęte i przeniesione na platformę ustawioną w pobliżu boiska baseballowego. Bocianom chyba jednak nie spodobała nowa lokalizacja.

R E K L A M A

- Próbują założyć gniazdo na jednym z domów w okolicy rynku, ale chyba właścicielowi posesji to nie odpowiada - informowali mieszkańcy Miejskiej Górki. - Co z nimi teraz będzie? - zastanawiali się.

Dr Marcin Tobólka z Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który zajmuje się właśnie badaniem życia tych ptaków na terenie dawnego województwa leszczyńskiego uspokajał, że jeśli rzeczywiście jest to ta sama para, która co roku wracała do Miejskiej Górki (nie mają one obrączek) i która przetrwała bardzo ciężką wędrówkę z Afryki, to na pewno znajdzie sobie odpowiednie miejsce do gniazdowania.

- To nie jest tak, że one będą tu siedzieć nie wiadomo jak długo i szukać gniazda. Jak przyjdzie właściwa pora, to z pewnością je sobie znajdą lub zbudują od nowa - podkreślał dr Marcin Tobółka.

Okazało się, że nie trzeba było długo czekać, bo bociany jednak osiedliły się w gnieździe przygotowanym dla nich w okolicy boiska.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ szalony nik
11 miesięcy temu ocena: 100%  2
super, teraz prosze dac ptakom spokoj
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktos
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
Bardzo dobra wiadomość
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A