Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Minęło już 11 lat... Pamiętacie ostatni Tour de Pologne w Rawiczu? [ZDJĘCIA]

› Sport i rekreacja› Aktualności 9 miesięcy temu    9.08.2018
Dawid Bela
komentarzy 4 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. J. Miśkowiak/K. Kwiatkowski

Dziś szósty etap narodowego wyścigu kolarskiego - Tour de Pologne. To już 75. edycja imprezy. Kto pamięta, że w 2007 roku Tour de Pologne zawitało także do Rawicza? 

Jedenaście lat temu, dokładnie w czwartek (13 września), cykliści wyruszyli z Wrześni i udali się do Świdnicy. Mieli do pokonania 255,7 kilometrów.

Trasa wiodła, m.in. przez powiat rawicki. Pomiędzy Sarnówką a Rawiczem był zorganizowany bufet dla kolarzy. Najszybciej dotarli do niego dwaj Polacy: Łukasz Bodnar (Action Uniqa) i Adam Wadecki (Ceramica Flaminia), którzy - z przewagą 7 minut nad peletonem - przejechali później ulicami: Sarnowską, Wałami Dąbrowskiego, 3 Maja, Rynkiem i Grunwaldzką w stronę Żmigrodu. Na całej trasie, ulokowanej w mieście, nie brakowało kibiców.

"Tygodnie przygotowań, dziesiątki policjantów i 200 strażaków na służbie, zwolnienia z lekcji i pracy, kilkugodzinny paraliż miasta i okolic - wszystko po to, by przez kilka sekund mieszkańcy ziemi rawickiej mogli obejrzeć fragment jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich Tour de Pologne. Choć kolarze właściwie przemknęli przez Rawicz i Miejską Górkę tłumnie zgromadzeni kibice na trasie twierdzą, że warto było ich zobaczyć" - czytamy w numerze 38. "Życia Rawicza" z 2007 roku. 

Nasi reporterzy pracowali wówczas w strefie bufetu, na rynku oraz na ul. Wały Poniatowskiego. Zobaczcie archiwalne zdjęcia! Może się na nich rozpoznacie i odnajdziecie? 

R E K L A M ASRT 20-24 maj 2019 MOŻDŻANOWSKA
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Platforma Obyeatelska w natarciu
  9 miesięcy temu ocena: 50%  6
  Niech redakcja nie nakręca tego tematu za bardzo bo jak znamy życie to pewnie Pan gwizdek obieca nam że jak zostanie burnistrzem to wyścig przez Rawicz pojedzie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Polo
  9 miesięcy temu ocena: 64%  5
  Planty tragedia
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rynek
  9 miesięcy temu ocena: 69%  4
  Nawet jakby nie było napisane, że to Rawicz, to po tych obskurnych kamienicach można to poznać - kto raz tu był temu ten widok na długo pozostaje w pamięci. Niewiele się od tamtego czasu zmieniło. No może tylko to, ze samochody po rynku wolniej jeżdżą żeby kół nie urwać. No i można usiąść wygodnie na meblach z europalet ...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Chuck Norris
  9 miesięcy temu ocena: 0%  3
  Po wyborach pewnie oponecijak wygrają powolaja komisje do spraw dewastacji Plant. Ogólnie syf
  ~ wyborca
  9 miesięcy temu ocena: 50%  2
  Tak, Tadziu! pamiętamy błoto po kolana, osrane trawniki i zdewastowany plac zabaw.
  R E K L A M A
  ~ Pamiętacie
  9 miesięcy temu ocena: 76%  1
  Pamiętacie piękne planty? Wczoraj przyjechałam do Rawicza po dwóch latach. Kto tak zdewastował taki skarb? Co ten Burmistrz robi z plantami?. Zatrzymać to trzeba, niech dewastuje w swojej wiosce a nie u Nas!
  R E K L A M A
  R E K L A M A