Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Komfort podstrona
R E K L A M AKancelaria B1
R E K L A M A

Nasze gospodynie na X Święcie Pierogów w Paszowicach

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    14.09.2017
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Uczestniczki z Dolnego Śląska i Wielkopolski, w tym gospodynie z Chojna i Kawcza, serwowały wyroby z ryżem, szpinakiem, kurczakiem, brzoskwiniami, śliwkami, gruszkami, papryką, a nawet z ogórkami. Były też bardziej „orientalne”: po jamajsku i meksykańsku.

R E K L A M A

Organizowane podczas imprezy konkursy wygrały reprezentantki naszego powiatu. - Jesteśmy z siebie dumne, bo nasze stowarzyszenie odniosło kolejny, po Bibie Naleśnikowej, sukces kulinarny - podkreśla Wiesława Świerzewska ze Stowarzyszenia KLAR - Kawcze Lokalnie Aktywne Razem z Kawcza.

W wyniku prac komisji, to pierogi z Kawcza zdobyły podniebienia jurorów.

- Pierogi „carskie”, ulepione przez Ewelinę Łysikowską, miały ciemnoczerwone ciasto, a na farsz składały się pieczarki, papryka i mięso bardzo smakowały komisji konkursowej - opowiada Wiesława Świerzewska. Stowarzyszenie KLAR zdobyło również trzecią nagrodę za pierogi „szmaragdowy tulipan” (z serem feta i szpinakiem), ulepione przez Gabrielę Saclę oraz piątą - za „gruszkową fantazję”, wykonaną przez Karolinę Kempę.

Oprócz pań z Kawcza, do Paszowic pojechały „Chojnianki” z Chojna. Ich „śliwka w czekoladzie” zajęła IV miejsce.

W Turnieju Lepienia Pierogów na czas w tym roku padł bezprecedensowy wynik, bo aż trzy drużyny uplasowały się na pierwszym miejscu, w tym Stowarzyszenie „Chojnianki” i Stowarzyszenie KLAR. Więcej w Życiu Rawicza

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A