Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Nie dla połączenia parkingów. Powiat nie ma na to pieniędzy

› Aktualności 9 miesięcy temu    17.07.2017
Karol Pospiech
komentarzy 8 ocen 10 / 50%
A A A
 fot. Plac przy starostwie

Chodzi o gminny parking przy ul. Wały Kościuszki i teren starostwa przy wydziale komunikacji i dróg. Zdaniem starosty Adama Sperzyńskiego, najpierw działkę należącą do powiatu należałoby przystosować, a na to nie ma pieniędzy.

R E K L A M A

Z propozycją połączenia parkingu przy ul. Wały Kościuszki w Rawiczu z placem przy budynku starostwa powiatowego, w którym mieści się, m.in. Wydział Komunikacji i Dróg, wyszła radna miejska Grażyna Kośmider.

- Parking gminny często jest cały zajęty. W przypadku połączenia, parking przy starostwie byłby bardziej wykorzystany i dostępny, a mieszkańcom i osobom przyjezdnym znaczenie ułatwiłoby to znalezienie miejsca do zaparkowania - argumentowała radna, składając interpelację w tej sprawie.
 

Szans na połączenie placów nie ma. - Nieruchomość, będąca własnością powiatu, zabudowana jest budynkiem administracyjnym, wykorzystywanym na potrzeby siedziby starostwa i nie posiada wyodrębnionego parkingu - zawraca uwagę starosta i dodaje: - Połączenie nieruchomości z parkingiem gminnym wymaga jej przystosowania, tj. pobudowania kanalizacji odwadniającej i wykonania utwardzenia, co jest związane z poniesieniem nakładów finansowych - podkreśla Adam Sperzyński i zaznacza, że pieniędzy na ten cel w powiatowym budżecie nie ma.

R E K L A M A
+ 5 głosów: 10 (50%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Do taka prawda
9 miesięcy temu ocena: 29%  10
Pod jaką publiczkę.Odpuść sobie.Człowieku od razu widać,że nie wiesz o czym piszesz lub nie widzisz potrzeb ludzi .Mieszkańcy Gminy Rawicz są też mieszkańcami Powiatu.Czemu Powiat nie miałby wspólnie z Gminą zrobić parkingu i zostawić sobie część miejsc .Kilka inwestycji zrobili razem np.chodniki na Grunwaldzkiej czy też część drogi w Łaszczynie ,to i parking mogliby zrobić,aby służył ludziom.Niestety aut będzie tylko przybywać a nie ubywać a po co pusty ma być ten plac.Ogrodzenie budynku też można przesunąć i będzie dobrze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ taka prawda
9 miesięcy temu ocena: 82%  9
Wyjątkowy niemądry pomysł pod publiczkę. Od zabezpieczenia miejsc parkingowych na terenie miasta są władze gminy a od zabezpieczenia miejsc parkingowych dla osób załatwiających sprawy w Starostwie są władze powiatu. Nie można doprowadzić do sytuacji w której chcąc coś załatwić np. w wydziale komunikacji, nie będzie można zaparkować przy budynku Starostwa bo wszystkie miejsca będą zajęte przez inne przypadkowe pojazdy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ vhu
9 miesięcy temu ocena: 33%  8
Wielka szkoda. Nie trzeba od razu brukować tego parkingu, wystarczy udostępnić wjazd i już. Przez obecną sytuację cierpią mieszkańcy centrum, którzy pod swoimi domami ani w najbliższej okolicy nie mają możliwości stanąć. Ludzie pracujący w centrum oraz klienci zajmują miejsca w uliczkach na długie godziny. Mieszkamy w małym mieście, a problem z parkowaniem jest co najmniej taki jak w jakiejś metropolii. Parkomaty w centrum w uliczkach załatwiłyby problem, o ile dla mieszkańców bylyby jakieś abonamenty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie brawo
9 miesięcy temu ocena: 47%  7
Taki wielki plac koło tego Starostwa i niewykorzystany.Mieszkańcy Rawicza ,to także mieszkańcy Powiatu Rawickiego a miejsc parkingowych w centrum potrzeba coraz więcej i przydałby się ten parking
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do gr
9 miesięcy temu ocena: 100%  6
Czy ty teraz od kiedy jest wjazd z dwóch stron byłeś o 16.00 czy 17.00 na parkingu gminnym,bo wydaje mi się,że nie wiesz o czym piszesz.Na dodatek ubyło miejsc parkingowych w związku z tą reorganizacją i brakiem możliwości parkowania pod kątem.
R E K L A M A
~ gr
9 miesięcy temu ocena: 70%  5
W czasie pracy urzędu ten parking starostwa jest zawalony, tak samo jak obok gminny, więc połączenie, jest bez sensu, bo nic to nie zmieni w ich użytkowaniu. Po godz. 15 tak samo powoli pustoszeje parking gminny. Uważam że interpelacja to tzw PR.
~ Pojawiam się i znikam?
9 miesięcy temu ocena: 100%  4
Wczoraj były dwa zdjęcia! Dlaczego materiał pojawił się i zniknął? Zagadka!?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
9 miesięcy temu ocena: 71%  3
Parking gminny super. Ale niestety pomimo wielu miejsc parkingowych ludzie i tak parkują na przylegającym chodniku. Dzisiaj byłam świadkiem jak pani o kulach która miała ogromne trudności w poruszaniu się musiała schodzić co chwilkę z chodnika bo nie miała jak po nim przejść, szła między samochodami tym wąskim przejazdem, pod ścianą budynków. Czy można to jakoś ogarnąć?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kitek
9 miesięcy temu ocena: 78%  2
Masz rację Ola,parkują niektórzy bez głowy ale i parking gminny często jest zajęty a tamten koło starostwa po 15.00 pusty i takie połączenie powinni rozważyć przyszłości a nie olewać to
~ Kierowca
9 miesięcy temu ocena: 86%  1
Chodniki powinny być dla pieszych a nie dla samochodów. Mimo, że jest to oczywiste to jednak nie dla wszystkich kierowców. Stąd konieczność oznakowania tych miejsc zakazem zatrzymywania.
R E K L A M A
R E K L A M A