Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nie ma absolutorium dla burmistrza [AKTUALIZACJA]

› Aktualności› Wydarzenia 10 miesięcy temu    27.06.2018
Dawid Bela
komentarzy 190 ocen 142 / 55%
A A A
 fot. archiwum

Rawicz. Trwa sesja Rady Miejskiej. Jednego głosu zabrakło, aby udzielono burmistrzowi absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Takiej sytuacji w Rawiczu nie było, przynajmniej w ostatnich kadencjach.

R E K L A M A

Głosowało 18 radnych (3 było nieobecnych: Paweł Chorzępa i Andrzej Walkowiak - obaj z Silnego regionu, ugrupowania burmistrza i Andrzej Zębik - Samorządni PRA). Uchwałę absolutoryjną podejmuje się bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady. W Rawiczu liczy ona 21 osób, a więc bezwzględna większość wynosi co najmniej 11.

Natomiast, za udzieleniem absolutorium Grzegorzowi Kubikowi opowiedziało się 10 osób, 7 było przeciw, jedna wstrzymała się. To oznacza, że rozstrzygnięcie nie zapadło. Aby uchwała była wiążąca "za" lub "przeciw" musiałoby zagłosować przynajmniej 11 radnych. 

Takie rozstrzygnięcie nie rodzi dla burmistrza konsekwencji prawnych. 


Więcej informacji wkrótce.


AKTUALIZACJA czwartek 28.06.2018

Komentarz burmistrza Grzegorza Kubika ws. niepodjęcia uchwały absolutoryjnej:

Radni nie podjęli uchwały absolutoryjnej ze względu na brak jednomyślności. Rozumiem, że za pięć miesięcy odbędą się wybory samorządowe, w związku z czym radni koalicji Jacka Gwizdka i Tadeusza Pawłowskiego zdecydowali się zagłosować „przeciwko” udzieleniu burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok. W praktyce radni zagłosowali przeciw zainicjowaniu i wykonaniu wszystkich inwestycji, które rozpoczęły się w 2017 roku, opowiadając się m.in. przeciwko budowie nowoczesnego przedszkola na ul. Sarnowskiej (6 mln), przebudowie przedszkola przy Armii Krajowej (438 tys.) i Szkoły Podstawowej w Sarnowie (1,9 mln) oraz budowie takich ulic jak Wrocławska (2 mln), Mikołajewicza (615 tys.), Podmiejska (217 tys.), Rolnicza (792 tys.), mjra Słabego (247 tys.) czy sali gimnastycznej przy SP4 (8,4 mln), przebudowie sali przy SP3 (550 tys.) oraz wielu inwestycjom na terenach wiejskich i w całej gminie. Czy zatem radni uznali te inwestycje za niepotrzebne? Nie wiem. Ocenią to wyborcy, ale głosowanie „na złość” burmistrzowi jest wbrew interesowi gminy. Głosowanie traktuję jako rozpoczętą już kampanię wyborczą i uwidocznienie intencji niektórych radnych spoglądających na gminę jako przestrzeń do „robienia polityki”. Szkoda, bo do tej pory w żadnej kadencji rawickiego samorządu w ciągu jednego roku nie rozpoczęto inwestycji o łącznej wartości prawie 30 mln zł z dofinansowaniem w kwocie 12,5 mln zł.Komentarz Marka Heinze, wiceprzewodniczącego rady miejskiej, Samorządni PRA

Byliśmy (jako Samorządni PRA) za tym, aby nie udzielać absolutorium. Mieliśmy przygotowane wystąpienie, w którym wyraźnie powiedzieliśmy, jakie mamy zarzuty i co nam się nie podoba w polityce prowadzonej przez obecnego burmistrza. Natomiast głosów w radzie jest 21, więc burmistrz musi zadać pytanie swoim radnym, gdzie byli i czy chcieli dziś brać udział w głosowaniu. Głosów przeciwnych było tylko siedem. Uważam, że to głosami Silnego Regionu burmistrz dzisiaj nie uzyskał absolutorium.
Oczywiście, jako opozycja możemy być usatysfakcjonowani tym wynikiem, ponieważ to, o czym mówimy przez całą kadencję - że coś nam się nie podoba, że inwestycje, o które wnosimy, a nie są realizowane - dzisiaj ma odzwierciedlenie w tym werdykcie.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 78 głosów: 142 (55%) 64 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (190)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ uczciwa
  8 miesięcy temu 190
  napiszę w przenośni,nikt nie wywala nową kucharkę,która mogła, wspaniała, być ale nie miała okazji żeby się wykazać,bo pomocnicy jej nie pomogli
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wyborca
  9 miesięcy temu ocena: 45%  189
  Prawda trudna do przyjęcia dla opozycji jest taka że jest to bardzo dobry burmistrz o wiele lepszy niż poprzedni nie będę tu wymieniał dokonanych inwestycji wiem że i tak hejterów nie przekonam.Przy głosowaniu kierowaliscie się tylko i wyłącznie grą polityczną a nie oceną pracy burmistrza tak naprawdę to Rawicz macie w d.......e władzy i posad tylko chcecie. I tak to jest
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkanka Sierakowa
  9 miesięcy temu ocena: 46%  188
  Panie Grzegorzu wspieramy Pana ma Pan nasze poparcie tylko ktoś ślepy z nienawiści albo żądzy władzy nie dostrzega dobrych zmian w naszym mieście.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ :-)
  9 miesięcy temu ocena: 33%  187
  Łubudubu, Łubudubu... :-)
  ~ PanKuntakinte
  9 miesięcy temu ocena: 56%  186
  Żal tych co tu komentują. Tak z jednej jak i z drugiej strony. Jako administrator komentarze podpiął bym pod autoryzację np z FB i wtedy było by widać ilu mocnych w gębie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  ~ Gość
  9 miesięcy temu ocena: 75%  185
  Witam Mam tylko jedno pytanie gdzie są miejsca pracy O których mówił pan burmistrz Kiedy nie był Burmistrzem bo głównie to zarzucał Pawłowskiemu że ich nie tworzy a jeśli zabetonuje planty to już po nim
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ !!!
  9 miesięcy temu ocena: 57%  184
  Robi korektę Plant! Masakra!!!
  ~ jest fimr
  9 miesięcy temu ocena: 38%  183
  strefa w debnie polskim hengst buduje
  ~ Wyborca
  9 miesięcy temu ocena: 74%  182
  Burmistrz i jego ludzie wciąż tworzą jakieś niepotrzebne konflikty i medialne awantury. Nie chcę żyć w tak skonfliktowanym mieście. Spory powinny być merytoryczne a burmistrz powinien pilnować porządku i ładu społecznego. W chwili, gdy go wybrano na burmistrza, zaczął być burmistrzem wszystkich, także tych którzy głosowali przeciw niemu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Słaby ten burmistrz
  9 miesięcy temu ocena: 78%  181
  kubik kiedy zajmiesz się sprawą twojej pani dyrektor ze wsi. Rodzice czekają ale jak widać ani ona ani ty nie nadajecicie się do zarządzania.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Słowo na niedzielę
  9 miesięcy temu ocena: 63%  180
  Egzegeza https://www.facebook.com/10000...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jacek
  9 miesięcy temu ocena: 50%  179
  Super!
  ~ Wyborca
  9 miesięcy temu ocena: 40%  178
  Żal mi ciebie Rawiczu, twoi mieszkańcy powyrywają sobie łby w atakach bezinteresownej nienawiści i to tylko po to, żeby kilka osób dorwało się do władzy i nauczycielskie albo więzienne pensje zamieniło na wyższe ( jasne, takie jest prawo dżungli) Trzymaj się Kubik, nie daj się. Zmień trochę doradców a w przyszłej kadencji zajdziesz daleko i urokliwy grajdołek zamienisz w prężne miasteczko.Mój głos i mojej rodziny leci do Kubika.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Prawda to nie spin
  9 miesięcy temu 177
  Panie Marku...
  ~ Obojętny kto rządzi
  9 miesięcy temu ocena: 43%  176
  Prężne miasteczko z animexem w tle. A ci co teraz rządzą to czsem też nie dorwali się do władzy. I ni chu chu oddać jej nie mają zamiaru. Co za różnica czy nauczyciek czy też stolarz?
  ~ Brązownik
  9 miesięcy temu ocena: 40%  175
  Ha ha ha. Klakier to kot Gargamela a ty czopek jesteś
  ~ roby nie
  9 miesięcy temu ocena: 87%  174
  Masz racje nierobie, oby już was nie było :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nieroby!!
  9 miesięcy temu ocena: 33%  173
  Jakie inwestycje panie Heize? Naśnieżarka i ulica młyńska? Wstyd!!! Tylko na tyle was stać? Z tego wynika, że nic nie zrobiliście. A dzietka leci przez całą kadencję. Mieszkańcy was rozliczą. Oby was już więcej nie było w radzie miejskiej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mikl
  9 miesięcy temu ocena: 88%  172
  ktoś wie gdzie podział się artykuł o znacznych podwyżkach cen wody i ścieków od czerwca ? był i nie ma, nie mogę znaleźć
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ -ciekawy
  9 miesięcy temu ocena: 67%  171
  powiem ci ciekawy. Jeśli jesteś tutejszy, z pokolenia na pokolenie, to powinieneś wiedzieć! Jednak chyba nie jesteś, więc wyjaśniam. Rawicz był klimatycznym miasteczkiem, zakładane zmiany spowodują, że będzie kamiennym zadupiem. Po tym panowaniu wyrzucone pieniądze spowodują kompletny zastój. To co będzie zrobione będzie do kitu a długi gminy przekreślą realizację rzeczywistych potrzeb! Na pewno planty są niszczone!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zorro
  9 miesięcy temu ocena: 70%  170
  Według ciebie trzeba mieć pamięć kilku pokoleń, żeby pamietać Rawicz jako klimatyczne miasteczko. Kiedy to było? Za Wilusia? Za komuny? Bo na pewno nie za Zelka i Pawłowskiego
  ~ Ciekawy
  9 miesięcy temu ocena: 31%  169
  Jestem kolego pod wrażeniem twoich wizji przyszłosci Rawicza. Śmiało możesz dorabiac jako jasnowidz.Mam prośbę abyś tak konkretnie przedstawił co dla nas mieszkańców będzie oznaczało kamienne zadupie, kompletny zastój.
  ~ PO co POlityka. Pracować trzeba
  9 miesięcy temu ocena: 33%  168
  Zastój był za czasów Tadeusza Pawłowskiego. Jacek Gwizdek wypominał to Tadeuszowi Pawłowskiego 4 lata temu. Rawicz ruszył z kopyta. Jak nic nie chcesz dostrzec to znaczy że propagandę polityczną robisz tsk jak cała Platforma Obywatelska r kraju ale również w Rawiczu.
  ~ silny
  9 miesięcy temu ocena: 81%  167
  Ten burmistrz zawsze był słaby, tylko mocny w gadaniu. Czary mary, tere fere kuku! Tak nas wpuścił w kanał, że wszystko wyjdzie jak przegra :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ?
  9 miesięcy temu ocena: 67%  166
  Krawężniki wyjdą? Przecież się rozeszły! Mam rację?
  ~ Ciekawy
  9 miesięcy temu ocena: 19%  165
  Kolego ale napisz co z tego kanału wyjdzie. Umieram z ciekawości.
  ~ Słaby ten burmistrz
  9 miesięcy temu ocena: 82%  164
  Kubik nie nadaje się na pełnienie funkcji burmistrza.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Silny ten burmistrz!
  9 miesięcy temu ocena: 29%  163
  Kubik się nadaje do pełnienia funkcji burmistrza
  ~ Do Pana Marka Heinze
  9 miesięcy temu ocena: 20%  162
  Dlaczego ciągle Pana zdjęcia są w necie. A co z Białeckim. Może raz by pan milczał na sesji to by się pojawiło zdjęcie PAna koalicjanta. Lansuje się pan na jego grzbiecie. Żeby się nie okazało że przez takie promowanie tylko Platformy Obywatelskiej Pan Tadeusz Pawłowski przestanie popierać Pana Jacka Gwizdka i w wyborach nie będziecie mieli koalicji tak hucznie zapowiadanej. A poza tym słuchając dzisiejszej relacji w radio elka to powinien pan odpuścić i to bardzo bo już Pan dzisiaj przepraszał publicznie za swoje konfabulacje w wypowiedziach. A to może być przykre dla Pana i tych co jeszcze wierzą w Platformę Obywatelską.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Grzechy radnego Marka Heinze
  9 miesięcy temu ocena: 33%  161
  Czyżby pan Heince próbował swoje grzechy przerzucić na radnego Grzeskowiaka? Jak pan masz wiedzę o tym że Grześkowiak nakłamał tak jak pan Heinze to proszę to przedstawić w mediach tak jak on to zrobił. Jasno czytelnie uczciwie Pan Grześkowiak pokazał "grzechy" radnego Marka Heinze. A tutaj pod przykrywką anonimowego cwaniaka nie dotrze to wiarygodnie
  ~ Grześkowiak
  9 miesięcy temu ocena: 50%  160
  Daj link też przeprosze
  ~ Vivien
  9 miesięcy temu ocena: 44%  159
  Metr sześcienny wody i przyrząd używany przez sędziego na meczu - to jak wybór między dżumą a cholerą.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Po
  9 miesięcy temu ocena: 23%  158
  Popieram po ale nie Gwizdaka i Hajnca
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Roman
  9 miesięcy temu ocena: 100%  157
  J a Antoni nie Zdzisław rozumiecie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ My trolle Jacy, Tadzia i Mareczka
  9 miesięcy temu ocena: 19%  156
  Oj! Oj! A co mamy pisać na temat stowarzyszenia Rowerowej S5 ? Nie mamy wytycznych! Halo Huston, czekamy na instrukcje!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sami sobie komentują
  9 miesięcy temu ocena: 100%  155
  Na twoim miejsu bym sam napisał, jak to macie w zwyczaju.
  ~ Zdzisław
  9 miesięcy temu ocena: 92%  154
  Absolutorium nie ma .W powiecie też nic nie dostaniesz daj sobie spokój 80 lat.Adam z Grzesiem przegiąłeś pałę.Zdzisław nie bądź trol.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Weteran
  9 miesięcy temu ocena: 25%  153
  Czyżby seniorzy ograli chłopców z czerwonej koalicji. Brawo
  ~ Do Pana Marka Heinze
  10 miesięcy temu ocena: 42%  152
  Dlaczego ciągle Pana zdjęcia są w necie. A co z Białeckim. Może raz by pan milczał na sesji to by się pojawiło zdjęcie PAna koalicjanta. Lansuje się pan na jego grzbiecie. Żeby się nie okazało że przez takie promowanie tylko Platformy Obywatelskiej Pan Tadeusz Pawłowski przestanie popierać Pana Jacka Gwizdka i w wyborach nie będziecie mieli koalicji tak hucznie zapowiadanej. A poza tym słuchając dzisiejszej relacji w radio elka to powinien pan odpuścić i to bardzo bo już Pan dzisiaj przepraszał publicznie za swoje konfabulacje w wypowiedziach. A to może być przykre dla Pana i tych co jeszcze wierzą w Platformę Obywatelską.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Chuck Norris
  9 miesięcy temu ocena: 33%  151
  I jeszcze pełni funkcję państwową Na taczke z nim
  ~ Grzeskowiak
  10 miesięcy temu ocena: 73%  150
  Daj link do przeprosin to dopiszę swoje
  ~ Gwizdek = Pawłowski
  10 miesięcy temu ocena: 47%  149
  Jakby byli wszyscy radni i dokument byłby przyjęty to znalazłby pan inny argument przeciw burmistrzowi. To był sprawdzian dla was panie heince. Polityka wam marzy i stołki. Obraziliście w ten sposób wszystkich którzy w gminie pracowali na ten budżet. Będą wybory to was za to podliczą. Warto się wczytać czego nie poparliście. najbardziej przykre jest to że radna Żyto jako nauczyciel SP 3 nie poparła ani remontu sali w swojej szkole ani absolutorium po wykonaniu tego remontu. To samo dotyczy radnego Balbusa względem sali przy SP 4, radnego Zębika i remontu Mikołajewicza oraz radnego Garbalińskiego względem remontu ulicy Wrocławskiej. Nic nie robienie to też sposób na pobieranie kasy z urzędu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ STOP politycznym układom
  10 miesięcy temu ocena: 43%  148
  To nygusy z PeŁo błysnęły to jest ich największe osiągnięcie w ostatnich czterech latach,nie wstyd wam?????
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Czy szyn il
  9 miesięcy temu ocena: 70%  147
  Dej se spokój nieuku
  ~ Wina Tuska
  10 miesięcy temu ocena: 74%  146
  To niech Kubik odpowie dlaczego jego ugrupowanie nie dało mu poparcia, gdzie byli.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Chuck Norris
  10 miesięcy temu ocena: 33%  145
  Mnie jakoś znają i się nie ukrywam szczególnie przed Panem G.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ivona
  10 miesięcy temu ocena: 35%  144
  Wystarczy spojrzeć na sondę Rawicz24 na Facebooku. Tam nie ma anonimów.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zosia
  10 miesięcy temu ocena: 86%  143
  Czy anonimowość usprawiedliwia kłamstwo i mataczenie?
  ~ mms
  10 miesięcy temu ocena: 67%  142
  Czy procenty poparcia usprawiedliwiają niegodziwość ?
  ~ Silny hejt
  10 miesięcy temu ocena: 50%  141
  A tu piszą Ci którzy nie chcą się pokazać Kubikowi i Grześkowiakowi że są im przeciwni, bo widzą jaka jest fala hejtu
  ~ Obiektywizm
  10 miesięcy temu ocena: 92%  140
  A co to za sonda? Tak obiektywna jak Życie Rawicz i Rawicz 24
  ~ Odlot radnego sięgnął DNA
  10 miesięcy temu ocena: 80%  139
  Czy ktoś czytał komentarz Grześkowiaka na FB. Facet przeszedł już samego siebie, a nawet pokonał Marka Grześkowiaka RadnegoGminy Rawicz. Panie radny , ma pan rację, że budowy i remonty nie są zasługą radnych PRA. Ale one też i nie są zasługą radnych SR. To nasza zasługa, Rawiczan, bo to nasze pieniądze. Ciśnie pan tekst że nie docenia się pracy urzędników i pani skarbnik. Przepraszam, a co oni za darmo pracują. My ich doceniamy płacąc im pensje. No a tu już pan odleciał totalnie. Rada wsparciem dla urzędników, nie panie Marku, rada ustala priorytety i rozlicza w naszym imieniu urzędników.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ oświadczenie
  10 miesięcy temu ocena: 50%  138
  Zobaczcie oświadczenia majątkowe, za ile pracują! W porównaniu z zarobkami, to dno zrobili!!
  ~ Do Prawda...........i coś tam
  10 miesięcy temu ocena: 71%  137
  Imiennie nie znaczy mądrze!!!
  ~ Zabolało silnych urzędników
  10 miesięcy temu ocena: 25%  136
  Czyli urząd i jego działania nie podlegają krytyce. " prawdziwa cnota krytyk się nie boi" Co do hejterstwa: nie znacie Marka.
  ~ Prawda to nie odlot
  10 miesięcy temu ocena: 36%  135
  A co zabolało Rawicką Platformę Obywatelską ? Facet ma racje. Po to są sprawozdania z pracy poszczególnych wydziałów. A jak ktoś krytykuje urząd to uderza w urzędników. Brawo dla Radnego że ma odwagę imiennie się wypowiedzieć i nie jest anonimowym hejterem.
  ~ Gwizdek = Pawłowski
  10 miesięcy temu ocena: 43%  134
  Jakby byli wszyscy radni i dokument byłby przyjęty to znalazłby pan inny argument przeciw burmistrzowi. To był sprawdzian dla was panie heince. Polityka wam marzy i stołki. Obraziliście w ten sposób wszystkich którzy w gminie pracowali na ten budżet. Będą wybory to was za to podliczą. Warto się wczytać czego nie poparliście. najbardziej przykre jest to że radna Żyto jako nauczyciel SP 3 nie poparła ani remontu sali w swojej szkole ani absolutorium po wykonaniu tego remontu. To samo dotyczy radnego Balbusa względem sali przy SP 4, radnego Zębika i remontu Mikołajewicza oraz radnego Garbalińskiego względem remontu ulicy Wrocławskiej. Nic nie robienie to też sposób na pobieranie kasy z urzędu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dawaj Dawaj
  10 miesięcy temu ocena: 73%  133
  SILNE ksero w akcji.
  ~ asas
  10 miesięcy temu ocena: 76%  132
  W relacjach międzyludzkich ten burmistrz promuje wszystko co złe. Zakłamanie, obłudę, mściwość, skłócanie i nepotyzm.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bufon
  10 miesięcy temu ocena: 71%  131
  A mówili że Tadeusz P. był strasznym gburmistrzem. Ten przydomek to "Silni" wymyślili na potrzeby poprzedniej kampanii.
  ~ gratulacje
  10 miesięcy temu ocena: 80%  130
  Hipokryta Kubik. No tak, a pan Kubik to polityki nie robi? Nie jego polityka nie interesuje, liczy się tylko " BYZNES " szkoda tylko że my za to będziemy płacić wszyscy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zorro
  10 miesięcy temu ocena: 47%  129
  To widać i czuć, że tutaj komentarze przeciw burmistrzowi piszą śmierdzące, anonimowe, płatne trolle Jacusia, Mareczka i czerwonego Tadzia. Dowód? Wystarczy spojrzeć na sondę Rawicz24 na Facebooku. Przewaga tam jest miażdżąca, bo tam trzeba pokazać swoją twarz, a trolle PO/SLD mają jedynie ryje. Nie dziwię się, że nie chcą ich pokazywać...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ SR=PiS
  10 miesięcy temu ocena: 64%  128
  Z tego co wiem, to Pan burmistrz bardzo się pokazuje w obecności polityków PiS, to on nie jest polityczny?
  ~ Powiesz że jesteś niepolityczny?
  10 miesięcy temu ocena: 100%  127
  Zorro a ty jaki troll jesteś? Społecznik? Tak jak wszystkie darmowe pracusie z regionu. Ty odstawiasz tutaj wolontariat? Ty robisz to z przekonania, potrzeby serca. Pokaż twoją twarz, ale nie ty zorro, człowiek w masce.
  ~ wypij se
  10 miesięcy temu ocena: 75%  126
  uuuu borsuk w zorro się zmienił
  ~ wystarczy poczytać zamiast hejtować
  10 miesięcy temu ocena: 100%  125
  https://www.facebook.com/samor...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Winny się tłumaczy - radni uznali te inwestycje za niepotrzebne
  10 miesięcy temu ocena: 80%  124
  byliście przeciw przyjęciu uchwały. To oznacza że nie podoba się wam każda inwestycja z 2017 roku. Wypowiedź Burmistrza jest jansa: Rozumiem, że za pięć miesięcy odbędą się wybory samorządowe, w związku z czym radni koalicji Jacka Gwizdka i Tadeusza Pawłowskiego zdecydowali się zagłosować „przeciwko” udzieleniu burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok. W praktyce radni zagłosowali przeciw zainicjowaniu i wykonaniu wszystkich inwestycji, które rozpoczęły się w 2017 roku, opowiadając się m.in. przeciwko budowie nowoczesnego przedszkola na ul. Sarnowskiej (6 mln), przebudowie przedszkola przy Armii Krajowej (438 tys.) i Szkoły Podstawowej w Sarnowie (1,9 mln) oraz budowie takich ulic jak Wrocławska (2 mln), Mikołajewicza (615 tys.), Podmiejska, Rolnicza, mjra Słabego czy sali gimnastycznej przy SP4, przebudowie sali przy SP3 oraz wielu inwestycjom na terenach wiejskich i w całej gminie. Czy zatem zatem radni uznali te inwestycje za niepotrzebne?
  ~ DNO
  10 miesięcy temu ocena: 58%  123
  Prawda trudna do przyjęcia dla opozycji jest taka że jest to bardzo dobry burmistrz o wiele lepszy niż poprzedni nie będę tu wymieniał dokonanych inwestycji wiem że i tak hejterów nie przekonam.Przy głosowaniu kierowaliscie się tylko i wyłącznie grą polityczną a nie oceną pracy burmistrza tak naprawdę to Rawicz macie w d.......e władzy i posad tylko chcecie miernoty.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ koniec z Kubikiem
  10 miesięcy temu ocena: 50%  122
  nieźle okręca kota ogonem, jego radni go olali i nie przyszli ale winna jest opozycja i ci co juz 4 lata nie rządzą
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ cała prawda
  10 miesięcy temu ocena: 46%  121
  Czas zniknąć burmistrzu na zawsze z publicznego zycia Rawicza. Tylko hasła. Całe życie tylko hasła. A objazd do Masłowa skandal nad skandale. Burmistrz dbający o wyborców na rok przed inwestycją wykonał by normalny objazd. Dla ludzi a nie dla trolli. Zamiast tego fajerwerki na plantach a motłoch z Masłowa i okolic niech przez dwa lata zarzyna samochody. Jak Polacy na mistrzostwach czas pakować walizki i bye BURMISTRZU
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sukces medialny hencego
  10 miesięcy temu ocena: 80%  120
  Nieważne że gadałem nie na temat. Ważne że fotkę bede miał w gazecie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gwizdek = Pawłowski
  10 miesięcy temu ocena: 64%  119
  Jakby byli wszyscy radni i dokument byłby przyjęty to znalazłby pan inny argument przeciw burmistrzowi. To był sprawdzian dla was panie heince. Polityka wam marzy i stołki. Obraziliście w ten sposób wszystkich którzy w gminie pracowali na ten budżet. Będą wybory to was za to podliczą. Warto się wczytać czego nie poparliście. najbardziej przykre jest to że radna Żyto jako nauczyciel SP 3 nie poparła ani remontu sali w swojej szkole ani absolutorium po wykonaniu tego remontu. To samo dotyczy radnego Balbusa względem sali przy SP 4, radnego Zębika i remontu Mikołajewicza oraz radnego Garbalińskiego względem remontu ulicy Wrocławskiej. Nic nie robienie to też sposób na pobieranie kasy z urzędu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pisane na kolanie
  10 miesięcy temu ocena: 100%  118
  ooooo a to jest tekst który dukała radna, bo nie zdążyła przećwiczyć na głos:)
  ~ Zawsze na tak
  10 miesięcy temu ocena: 43%  117
  Spamuj i powielaj w nieskończoność siłaczu. Takie wasze zadanie, powtarzać i udostępniać wszystko wielokrotnie. Musi być o was zawsze głośno. I jak najwięcej zganiać winę na innych. Wasza zasada to wina wszystkich tylko nie wasza. Wy zawsze na tak. Jedyni pracujący, niepolityczni, społecznicy i wolontariusze.
  ~ Nie polityk, czysty Byznesmen
  10 miesięcy temu ocena: 87%  116
  Hipokryta Kubik. No tak, a pan Kubik to polityki nie robi? Nie jego polityka nie interesuje, liczy się tylko " BYZNES " szkoda tylko że my za to będziemy płacić wszyscy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ania
  10 miesięcy temu ocena: 90%  115
  te toilety to żart
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do wyborca
  10 miesięcy temu ocena: 18%  114
  Jeśli uważasz, że kleską jest w wykonanie ulicy Mikołajewicza i remont przedszkola na Sarnowskiej to jesteś albo idiotą albo zwyklym , wynajętym hejterem, bo każdy normalny czlowiek jest zadowolony z tych inwestycji . MIeszkancy tej ulicy dziękują panie burmistrzu za ta pracę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Börmistż z PO
  10 miesięcy temu ocena: 10%  113
  Do Wyborcy Widzę ze wiesz ze nie zawsze w terminie uda się wszystko zrobić a walisz w Kubika jak w worek bokserski.Jeżeli masz na myśli Starostę Adama to gdyby stworzył jakiś blok bezpartyjne to kto wie
  ~ Wyborca
  10 miesięcy temu ocena: 78%  112
  Inwektywy zostaw dla siebie.... jak nie rozumiesz! Inwestucja w mikolajewicza przyniosla skutek, ale jakim kosztem i w jakim czasie. Droga miala byc zrobiona w 3m-ce a byla - no bystrzaku??? W osiem , koszty byly znacznie przeszacowane. Gdzie tu dobra robota burmistrz i jego sluzb. To jest tak jakbys zaplanowal malowanie pokoju w weekend za 100zl , a wyszlo duzo duzo wiecej i trwalo miesiac - z domu by cie wyrzucili. I takie tez zdanie ma wielu mieszkancow tej ulicy. A z przedszkolem radze porownac z jednym z prywatnych przedszkoli i jak zrozumiesz roznice to napisz nastepnym razem cos madrego bo sam siebie hejtujesz i dajesz swiadectwo braku realistycznego myslenia. Przedszkole jest po prostu zrobione i tyle daleko daleko mu do standardow... wiec uwazam ze kase mozna bylo wydac lepiej. Sciagnij wiec klapki z oczow i zrozum vo sie dzieje w Rawiczu...
  ~ Krystyna-farbowana
  10 miesięcy temu ocena: 67%  111
  Ja ze Zbyszkiem i Wiolettą byliśmy za absolutorium a że zapomniałam swego programu bo wtedy z Tadziem bylam oki i startowałam z Porozumienia a Silnego nie nauczyli mnie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wyborca
  10 miesięcy temu ocena: 82%  110
  Rozumiem skad brak poparcie dla burmistrza, jezeli ktos uwaza za sukces nie udany i nieprzemyslany w mojej ocenie remont przedszkola przy Sarnowskiej i kleske poniesiona na ul. Mikolajewicza to musi poledz i odejsc. Przeciez za murale i kwiatki absolutorium nie daja.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wyborca do Bormistz z PO
  10 miesięcy temu ocena: 83%  109
  A skad taki poglad? Ja akurat uwazam, ze zaden z kandydatow z gieldy nazwisk sie nie nadaje!!! Zadna obcja nie ma dobrego kandydata/gospodarza dla Rawicza - i takie jest moje zdanie Szerloku!!! Najlepszy na dzis bylby p. Starosta.
  ~ Bórmistż z PO
  10 miesięcy temu ocena: 19%  108
  Jak twoja obcja będzie rządziła to na dachu przedszkola zrobią lądowisko dla helikopterów a na Mikolajewicza wybudują garaż podziemny. Nie mogę się już doczekać. Zejdź chłopie na ziemię.
  ~ UWAGA!!!!!!
  10 miesięcy temu ocena: 20%  107
  Epidemia PRAdziad szkodnika nadchodzi ojczyzna w niebezpieczeństwie ratuj się kto może.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gwizdek = Pawłowski
  10 miesięcy temu ocena: 32%  106
  Jakby byli wszyscy radni i dokument byłby przyjęty to znalazłby pan inny argument przeciw burmistrzowi. To był sprawdzian dla was panie heince. Polityka wam marzy i stołki. Obraziliście w ten sposób wszystkich którzy w gminie pracowali na ten budżet. Będą wybory to was za to podliczą. Warto się wczytać czego nie poparliście. najbardziej przykre jest to że radna Żyto jako nauczyciel SP 3 nie poparła ani remontu sali w swojej szkole ani absolutorium po wykonaniu tego remontu. To samo dotyczy radnego Balbusa względem sali przy SP 4, radnego Zębika i remontu Mikołajewicza oraz radnego Garbalińskiego względem remontu ulicy Wrocławskiej. Nic nie robienie to też sposób na pobieranie kasy z urzędu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ taki koniec
  10 miesięcy temu ocena: 50%  105
  wie bo jest radną SR i powtarza to co na sesji :):):)
  ~ Wiesz co mówisz?
  10 miesięcy temu ocena: 67%  104
  O czym ty do mnie rozmawiasz?
  ~ Brawo
  10 miesięcy temu ocena: 57%  103
  Mieszacie ludziom w głowie, ale oni swój rozum mają. Burmistrz bez absolutorium, a pani skarbnik z przyjętym księgowym wykonaniem budżetu. Brawo pani skarbnik.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Chuck Norris
  10 miesięcy temu ocena: 29%  102
  Jacy radni takie inwestycje. Pan Heinze robi za nadwornego mądrale, radni z ugrupowania Pana Burmistrza też się wykazali. Należy sobie zadać pytanie kto do władzy na wyborach? Gwizdek? Pawłowski? Otóż nie, po obsmarowaniu radnych i władzy widać kto pcha swój nos na fotel wlodarza, tylko nie wieczy w stalowym mundurze będzie mógł tam siedzieć.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Chuck Norris
  10 miesięcy temu ocena: 0%  101
  Obywatel człowieku obywatel A jeszcze trochę będzie Towarzysz
  ~ Garus
  10 miesięcy temu ocena: 100%  100
  Fantasta czy wizjoner?
  ~ Oko
  10 miesięcy temu ocena: 41%  99
  Polityka w wykonaniu PRAdziadków to jest żenująca. Radni Balbus, Pytlak i Bialecki ktorzy poparli wniosek o udzielenie absolutorium bedąc czlonkami komisji rewizyjnej z tzw. Gęby zrobili du...ę , bo na sesji i przy mediach zaglosowali przeciw samym sobie. Ot, hipokryci tylko czemu to nikogo nie dziwi?. Nikt normalny by nie przewidział, że mogą być przeciw skoro byli za udzieleniem tego absolutorium i jeszcze się podpisali
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Chuck Norris
  10 miesięcy temu ocena: 0%  98
  Powiedział co wiedział wywiadach ich
  ~ ...
  10 miesięcy temu ocena: 100%  97
  Powiedział Mateusz Kubik.
  ~ Chuck Norris
  10 miesięcy temu ocena: 40%  96
  Stary Na układy nie ma rady
  ~ Wicie rozumicie
  10 miesięcy temu ocena: 60%  95
  Wstyd Heinze. Tylko polityka. Zaślepienie żądzą wkadzy?Obnażyliście się. Szacun dla pani Zelek , że wstrzymała się i do tej żenady z egzegeze się nie wmieszała.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Chuck Norris
  10 miesięcy temu 94
  Mądre słowa Tylko Ci co to czytają to nie rozumieją
  ~ Gwizdek = Pawłowski
  10 miesięcy temu ocena: 52%  93
  Jakby byli wszyscy radni i dokument byłby przyjęty to znalazłby pan inny argument przeciw burmistrzowi. To był sprawdzian dla was panie heince. Polityka wam marzy i stołki. Obraziliście w ten sposób wszystkich którzy w gminie pracowali na ten budżet. Będą wybory to was za to podliczą. Warto się wczytać czego nie poparliście. najbardziej przykre jest to że radna Żyto jako nauczyciel SP 3 nie poparła ani remontu sali w swojej szkole ani absolutorium po wykonaniu tego remontu. To samo dotyczy radnego Balbusa względem sali przy SP 4, radnego Zębika i remontu Mikołajewicza oraz radnego Garbalińskiego względem remontu ulicy Wrocławskiej. Nic nie robienie to też sposób na pobieranie kasy z urzędu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rgzegegzageze
  10 miesięcy temu ocena: 58%  92
  O inwestycjach na swoim osiedlu radny Bialecki też nic nie wie a o egzegezie plecie. Cały urząd się śmieje .
  ~ Chuck Norris
  10 miesięcy temu ocena: 83%  91
  Coś tam piszecie o proteście.... Gdzie i kiedy? Pytam bo chłopaków Lecha mogę zwołać
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Chuck Norris
  10 miesięcy temu ocena: 100%  90
  Spoko Ale jak wystartuje w wyborach to zaglosujesz na mnie?
  ~ Nie dla Animexu
  10 miesięcy temu ocena: 0%  89
  No właśnie czekamy. Nie wiemy gdzie i kiedy i jaki będzie temat. Ej ale chłopaki z Lecha raczej się pod tym nie podpiszą. Więc najpierw popytaj a potem czekaj.
  ~ Fatamorgana absolutoryjna
  10 miesięcy temu ocena: 77%  88
  Jest wszystko OK. To tylko złudzenie, że najlepszy z najlepszych burmistrzów Rawicza nie dostał absolutorium. Dwóch radnych się rozeszło, ale zaglosowaliby za. Dlatego jest wszystko w porządku i o co tyle hałasu. :-) Spinem budżetu nie nakarmisz :-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Egzegeza
  10 miesięcy temu ocena: 89%  87
  Krawężnik centralny od 4 lat krawężnikuje! Ludzie przejrzeli na oczy! Spin to stek kpin. Dokonać egzegezy? :-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Prawo prasowe
  10 miesięcy temu ocena: 88%  86
  Dlaczego pod artykułem tylko można plusy dodawać a minusy są kasowane. Co to cenzura wróciła .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do widzenia
  10 miesięcy temu ocena: 56%  85
  Wszystko w temacie. Brak absolutorium. Klapa! Spin nie pomógł? To był przedsmak jesiennej porażki :-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Czerwona koalicja
  10 miesięcy temu ocena: 64%  84
  No fakt o PRAdziadach nikt już zapamiętać nie będzie
  ~ PRAdziad szkodnika
  10 miesięcy temu ocena: 50%  83
  Mamy sukces wreszcie nasze wieczne bycie na nie odniosło skutek teraz jeszcze bardziej będziemy na nie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Egzegeze
  10 miesięcy temu ocena: 56%  82
  Te 7 głosòw nazywasz sukcesem. ?To wasza porażka . Kazdy wiedział, że tak zaglosujecie. Jednak nikt nie spodziewał się egzegeze i radnego, który nic nie widzi
  ~ :-)
  10 miesięcy temu ocena: 83%  81
  Mateusz spinuje, kpina krawężnikuje.
  ~ Prawda to nie spin
  10 miesięcy temu ocena: 57%  80
  Mateusz nie spinuj :-)
  ~ Jacek Pawłowski czy Tadeusz Gwizdek
  10 miesięcy temu ocena: 59%  79
  A dlaczego w tejkadencji Pan Heince zwąchał się z lewakami. Przecież jego przyjaciel Jacek tak narzekał i krytykował Pawłowskiego za całe 20 lat. A teraz jest jego kompanem do wyborów. Obudźcie się mieszkańcy. Pawłowskiemu i Gwizdkowi chodzi tylko o stołki i kase. Jeden pozbawiony pracy, a drugi wciśnięty na stołem Wicestarosty
  ~ Nie dla Animexu
  10 miesięcy temu ocena: 60%  78
  To co robimy.????!!!! Dawać jakiś sygnał bo już dłużej nie usiedzimy na miejscu. Będzie jakiś protest???? czynie ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nie bądź smieszny
  10 miesięcy temu ocena: 43%  77
  Proponuję abyś przywiązał się łańcuchami do stojaków rowerowych koło starostwa. W razie czego twój idol Jacek przyniesie Ci tabletki na ból głowy.
  ~ Prawda to nie spin
  10 miesięcy temu ocena: 100%  76
  Spin już nie działa :-)
  ~ Olali go?
  10 miesięcy temu ocena: 60%  75
  PR Kubika zawiódł, gdzie byli radni z SR, czy naprawdę liczył na poparcie opozycji zamiast na swoich
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ SPINokio
  10 miesięcy temu ocena: 33%  74
  Krawężniki się rozeszły. To tylko złudzenie. Czy oni naprawdę myślą, że ludzie to stado baranów?
  ~ Egzegeza Borna (Tadzia)
  10 miesięcy temu ocena: 60%  73
  Może liczyli. Napewno nie liczyli na to że radni którzy podpisali wykonalność budżetu później będą głosować przeciw samym sobie. Mowa tu o Białeckim Balbusie i Pytlaku. Jak można redagować opinię o budżecie za 2017 a potem się temu sprzeciwić.
  ~ Sojusz i platforma ryszyli z kampanią
  10 miesięcy temu ocena: 56%  72
  No i macie to co chcieliście. Kamapania wyborcza ruszyła. A tak przy okazji kiedy Samolubni RPA znowu zmienią nazwę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kely
  10 miesięcy temu ocena: 42%  71
  Ruszyła. Wstyd. Taki dobry Burmistrz. A ten gruby Pan z plant, wszystko im piszę. Chodzi do sklepu do pytlak.... Potem zdjecia robi i im pisze! To oni robią zament, a nie taka Grażyna. Wstyd małpy
  ~ Samolubni RPA
  10 miesięcy temu ocena: 42%  70
  My już nie jesteśmy samolubni. Nasz szef Jacek bardzo polubił się z nowym przyjacielem Tadeuszem. Jest między nimi chemia. Taka prawdziwa egzegeza. Tylko niewiemy który z nich jest bierny a który czynny. Ale to chyba według wzrostu.
  ~ zorro
  10 miesięcy temu ocena: 46%  69
  A najlepsze, że różne takie Białeckie i Pytlaki na komisjach rekomendowali UDZIELENIE ABSOLUTORIUM. Schiza dopadła ich dopiero na sesji. Był telefonik od waszego Gburu?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Egzegeza Borna
  10 miesięcy temu ocena: 67%  68
  Nie dostali ultimatum (egzegeze) Borna
  ~ Ha, ha, ha!
  10 miesięcy temu ocena: 53%  67
  Karol Białecki i słowo EGZEGEZA? Karolu, wiesz co to znaczy? Pawłowski napisał ci chociaż tłumaczenie, czy waliłeś w ciemno?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Żal
  10 miesięcy temu ocena: 50%  66
  PO+SLD jadą juz po bandzie. Najpierw donosiki, teraz absolutorium. Pieski jak nie mogą ugryźć, to chociaż obsikają nogawkę. Dziecinada
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ cukierek albo psikus
  10 miesięcy temu ocena: 62%  65
  Pan burmistrz w roku jubileuszowym z takim psikusem :-) absolutnie absurdalna abnegacja absztyfikantów
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ;-)
  10 miesięcy temu ocena: 55%  64
  Absolutorium absolutnie absurdalnie atroficzne... katastroficzne ;-) Pozdrowienia dla pana Pawła i Andrzeja. ;-) Czy dokonać egzegezy tekstu? ;-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ James
  10 miesięcy temu ocena: 46%  63
  Był Pawłowski źle ! Jest Kubik źle! Może będzie Gwizdek też będzie źle ! Tu nigdy nie będzie dobrze Co roku cyrk na kółkach Te sesje już nawet nie są śmieszne , szukanie na zmianę haczyków na siebie Lub grzebanie w czeluściach internetu z nadzieją że sie coś znajdzie na przeciwnika z jego przeszłości Mało kto wie co oznacza słowo Egzegeza Ale prawie wszyscy wiedzą co to znaczy CIĘŻKA PRACA! Więc Wszyscy Radni Do Pracy! a nie wakacyjne kłótnie !! Obywatele Rawicza was po coś wybrali ! Zamiast obrzucania się wzajemnie , zróbcie coś wspólnie dla miasta.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Egzegeza Borna
  10 miesięcy temu ocena: 57%  62
  Szanowny James'ie Obywatel Rawicza jest tylko jeden. Egzegezy radnemu Białeckiemu pisze. Reszta to mieszkańcy gminy. Czasy obywateli się już skończyły.
  ~ ABSOLWENT
  10 miesięcy temu ocena: 75%  61
  Nie ma ABSOLUTORIUM? Został jeno ABSOLWENT! Dokonać EGZEGEZY tego wpisu? EGZEGEZA ;-) Można pójść w kierunku teleologicznej hermeneutyki biblijnej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ SPIN
  10 miesięcy temu ocena: 50%  60
  Do: Odpuść sobie Tadziu. Nie rozumiem, że słowo EGZEGEZA kojarzy się z panem Tadeuszem. Konkurs! Kto jest autorem książeczki "Spin jako sztuka manipulacji przekazem medialnym"? Jest taki radny, dla którego wydano wersję obrazkową. Ten radny uwielbia lampy, a słowo EGZEGEZA wprowadza go w stan permanentnej dysfunkcji poznawczej ;-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sfora PRA
  10 miesięcy temu ocena: 71%  59
  Karol odpuść już sobie. Przeczytałeś jedno słowo napjsane przez pana, a tutaj nie masz lektora to już piszesz nie na temat. Słuchaj się jednego pana. Przy dwóch może Ci żyła strzelić i będzie po egzegezie.
  ~ ksiazka
  10 miesięcy temu ocena: 67%  58
  biblioteka.sejm.gov.pl ????? kim jest autor tych ksiazek ze sa one dostepne nawet w sejmie????gdzie mozna kupić???
  ~ słuchacz
  10 miesięcy temu ocena: 50%  57
  Przysłuchując się sesji (bardzo dobrze, że można uczestniczyć) zauważyłem nietypowe zachowanie SR. Potulność, ugrzecznienie, bardzo się pilnowali by nie zaprzepaścić dobrego (może się uda) głosowania. I co nie udało się i słusznie. Dość wyrzucania pieniędzy. Żadna chwała zlecać robotę jak są pieniądze. Jednak trzeba się interesować co się dzieje. Może ratusz jest już nudny, ale jakoś nie słyszałem, by pan przewodniczący czy którykolwiek SR się interesował co się tam dzieje. Jak byłoby inaczej, to takiego gniota by nie było.Teraz udają zaangażowanych i oskarżają wszystkich poza sobą ! To jednak państwo dostajecie diety a przewodniczący wynagrodzenie. Może zrezygnujcie w końcu z tych apanaży i zróbcie coś społecznie. Zwłaszcza niejaki MG, który słynie z wiedzy!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Egzegeza Borna
  10 miesięcy temu ocena: 75%  56
  Miło że doceniasz radnego MG. Bo faktycznie ma wiedzę. I chyba to że on właśnie ma wiedzę boli najbardziej.
  ~ Sluchacz też
  10 miesięcy temu ocena: 43%  55
  Znowu się mylisz. A Ratusz nigdy lepiej nie wyglądał. Wszyscy przewidywali to glosowanie. Radnych jest 21 . Przeciw bylo tylko 7 radnych a ich glosowanie było do przewidzenia jak i ten bełkot z egzegezą w tle. Uchwała nierozstrzygnięta
  ~ ABSOLUTORIUM - EGZEGEZA trudne słowa
  10 miesięcy temu ocena: 63%  54
  Wiem! Członkowie i członkinie jedynie słusznej gminnej ekipy nie wiedzieli może, co oznacza słowo ABSOLUTORIUM skoro poniosła ich wyobraźnia, gdy usłyszeli o EGZEGEZIE? Przeżyli szok kulturowy usłyszawszy słowo EGZEGEZA! Może skojarzyli EGZEGEZĘ z EGZEMĄ? Hmm. Potknęli się o własny SPIN. Kto spinem wojuje, temu dwóch radnych gest Kozakiewicza pokazuje? ;-) LOTTO: 10 - 7 - 1 - 4 koniec! ;-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ .
  10 miesięcy temu ocena: 43%  53
  Proszę przybliżyć sprawę z egzegezą, gdyż publiczność była nieobecna na sesji i ominęło ją czyjeś wystąpienie, które zawierało ,,trudne" pojęcie. Na marginesie, ktoś zabawił się kosztem radnych! Ja popieram dzisiejszy wynik głosowania. Dość tych dziwnych rządów! Tym ,,pociechom" już dziękujemy.
  ~ Odpuść sobie Tadziu
  10 miesięcy temu ocena: 47%  52
  Tadziu Odpuść bo zejdziesz na zawał albo żyłka ci pęknie . A i biedny Bielecki moze kiedyś nie wytrzymać
  ~ EGZEGEZA ;-) Brawo Radny !!!
  10 miesięcy temu ocena: 64%  51
  Nie ma absolutorium? Najlepszy z najlepszych? Taki doradca, taki CIB, taki SPIN, a podniecali się słowem EGZEGEZA! Ale potrafią widelec w lewej, czy paluszkami, paluszkami??? Dostali amoku słysząc słowo egzegeza!!! :-) Niczym człowiek pierwotny na widok ognia :-) Egzegeza, egzegeza, egzegeza! Ha, ha, ha! ;-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Śmiechlem
  10 miesięcy temu ocena: 43%  50
  Przez 4 lata ten radny z niczego nie zasłynął to chociaż z egzegezy będą go pamiętali.
  ~ Krystyna
  10 miesięcy temu ocena: 57%  49
  Za takie pinondze zawsze będę na tak dla burmistrza za absolutorium chyba ze przyjdzie Tadek wtedy będziemy ze Zbyszkiem i Wiolettą z Tadziem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ EGZEGEZA ;-) Brawo Radny !!!
  10 miesięcy temu ocena: 67%  48
  Do Ból straszny: PROSZĘ WYMIENIĆ W KOLEJNOŚCI ALFABETYCZNEJ WŁODARZY RAWICZ, KTÓRZY NIE OTRZYMALI ABSOLUTORIUM Z WYKONANIA BUDŻETU. ;-) BÓL BARDZO STRASZNY! DOKONAĆ EGZEGEZY???
  ~ Ból straszny
  10 miesięcy temu ocena: 73%  47
  Marek boli ach boli że Gąsior i Zaporowska nie chcieli Ci się trzy lata temu podporządkować i mają własne zdanie. Widać że bardzo boli
  ~ *
  10 miesięcy temu ocena: 68%  46
  Dlaczego nie było radnych z ŚR? To dość wymowna sytuacja. Rozłam! Nóż wbili najbliżsi. Najwyższa pora, żeby pochylić się nad działaniami włodarza i je ocenić. Krzesła z gminy mówią, że kasa świeci pustkami, a ja im wierzę.
  ~ Lolek
  10 miesięcy temu ocena: 54%  45
  Wtedy jeszcze dołączy Przewodniczący Marek P. dla którego Tadziu był idolem. No ale wiatr i chorągiew też
  ~ Lolek
  10 miesięcy temu ocena: 67%  44
  Przecietny mieszkaniec gminy nie zarabia nawet 2 tysiecy a burmistrz ma ponad 10000 i przewodniczacy mowi ze to jest mało???? To woła o pomste do nieba
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ na reke
  10 miesięcy temu ocena: 25%  43
  Kubik na reke zarobi 5900 zl
  ~ GUS
  10 miesięcy temu ocena: 33%  42
  Przeciętne wynagrodzenie w gminie Rawicz wynosi 3.138 http://www.polskawliczbach.pl/...
  ~ Mmm
  10 miesięcy temu ocena: 44%  41
  Brutto. Netto to o wiele mniej. Za nic w świecie nie chciałbym być burmistrzem . Mam swoje 3 tys i mam święty spokój. Z drugiej strony to takie osoby jak burmistrzowie czy starostowie powinny zarabiać dobrze. Taki wielki budżet i te hejty .
  ~ Bolek
  10 miesięcy temu ocena: 40%  40
  Przecietny mieszkaniec gminy nie odpowiada za wydatkowanie 130mln pieniedzy publicznych Lolku. To jest odpowiedzialność za losy inwestycji i decyzje.
  ~ ktototy
  10 miesięcy temu ocena: 73%  39
  Czas zniknąć burmistrzu na zawsze z publicznego zycia Rawicza. Tylko hasła. Całe życie tylko hasła. A objazd do Masłowa skandal nad skandale. Burmistrz dbający o wyborców na rok przed inwestycją wykonał by normalny objazd. Dla ludzi a nie dla trolli. Zamiast tego fajerwerki na plantach a motłoch z Masłowa i okolic niech przez dwa lata zarzyna samochody. Jak Polacy na mistrzostwach czas pakować walizki i bye BURMISTRZU
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jacuś
  10 miesięcy temu ocena: 78%  38
  człowieku, ja jeżdzę obwodnicą bo szkoda mi samochodu, tato jeździ objazdem. jak jest zabezpieczony? brak czegokolwiek. dramat wywalone pieniążki w błoto ludzi. teraz dróżkę rowerową robią? jak jedna strona masłowa jest zamknięta? no co za debil to zlecił żeby ponad pół pasa zamknąć podczas takiej inwestycji... zero myślenia..
  ~ Sam znikaj
  10 miesięcy temu ocena: 100%  37
  Masz rację znikają.
  ~ zorro
  10 miesięcy temu ocena: 36%  36
  Objazd do Masłowa jest ok. Jeżdżę tam często. Narzekają tylko wiecznie niezadowoleni i roszczeniowi. W d...ach ciągle źle.
  ~ Jacek
  10 miesięcy temu ocena: 48%  35
  Ciesz się że w ogóle jest coś robione. Głupoty pisać potrafisz, nie ma rozwiązań idealnych. Nie odzywaj się w ogóle!
  ~ Ciekawa rzecz
  10 miesięcy temu ocena: 77%  34
  Uprzejmie donoszę do szanownej redakcji i nie tylko o braku możliwości negatywnej oceny artykułu.To się kwalifikuje do prokuratury co nie czytelnicy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do bardzo ciekawy
  10 miesięcy temu ocena: 31%  33
  Dobrze napisałeś po twoim wpisie włączyli . Szkoda, że tak robią , bo lepszegon kandydata i tak nie ma niż pan Kubik
  ~ Bardzo ciekawa
  10 miesięcy temu ocena: 8%  32
  Jak się nie potrafi korzystać z internetu, to się z niego nie korzysta, ponieważ ja jakoś potrafię dać minusa, a donoszenie to tylko do Pani jak kolega bije ;)
  ~ My zawsze na Nie!!!!!
  10 miesięcy temu ocena: 38%  31
  My zawsze na nie ,osiągnęliśmy ogromny sukces nic nie robiąc niech żyje CZERWONY KLAWISZ
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Egzegeze
  10 miesięcy temu ocena: 62%  30
  Egzegeze czyli radny B dał wszystkim powód do śmiechu.To nie ma znaczenia. Radnych jest 21 a na sesji nie było 2 z SR. Przecież tylko 7 bylo przeciw i 1 wstrzymujacy, to bdb wynik. 10 radnych udzielilo biorac pod uwagę nieobecnosć tych 2 z SR , ktorzy są też za absolutorium .Jednak egzegeze w wydaniu Bieleckiego przebiło wszystko. Niech nam żyje egzegeze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Spinek
  10 miesięcy temu ocena: 83%  29
  I pan Kubik bez absolutorium. Niech żyje, niech żyje, niech żyje. A co tam słychać u stagnacji gospodarczej? Czyżby wybrała się po sesji absolutoryjnej z torem Formuły I na małego Absolwenta?
  ~ cała prawda
  10 miesięcy temu ocena: 83%  28
  tak, to jest taka wygrana jak Szydło 27 do 1
  ~ Silne myślenie zawsze na tak
  10 miesięcy temu ocena: 75%  27
  7/21 jak to mawiał trener Górski "to skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle" to w końcu jest to absolutorium czy go nie ma. Mecz był nasz ale bramki strzeliki oni. Tak po piłkarsku. Egzesregze i do kaśka
  ~ Do Kaśka
  10 miesięcy temu ocena: 33%  26
  Tylko 7 radnych i to z opozycji tj. radny Bialecki i 6 z dawnego PO. Nie masz się z czego cieszyć 7 na 21 to raczej nie jest przegrana.
  ~ kasia
  10 miesięcy temu ocena: 70%  25
  To podsumowanie arogancji i buty burmistrza W KOŃCU RADNI przejrzeli na oczy DZIĘKUJĘ
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Grażyna
  10 miesięcy temu ocena: 30%  24
  To się mojemu panu należało wy wszyscy jesteście na nie ale wam też się nic nie udało i nie uda
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Egzekutywa
  10 miesięcy temu ocena: 100%  23
  Chyba ty masz nad sobą pana . To widać, slychać i czuć
  ~ .....................
  10 miesięcy temu ocena: 88%  22
  to pe.......o nieobecnych biorących pieniądze!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sukces!
  10 miesięcy temu ocena: 67%  21
  To jest wielki sukces! Phi! Tam absolutorium! Poprzednik zawsze dostał absolutorium, a nasz kochany burmistrz nie! Jest miszczem! ;-) A jak zagłosowali radni niezależni? He, he, he! ;-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ esesja
  10 miesięcy temu ocena: 60%  20
  Głosowali na "TAK". Sprawdź sobie ;P
  ~ Spinek
  10 miesięcy temu ocena: 84%  19
  Kto siedzi teraz u Pieprzyka? Spotkanie spinujące?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ filolog
  10 miesięcy temu ocena: 57%  18
  Za to PRAdziady i banda mylą zwykłe podsumowanie z tekstami biblijnymi ha hah hah… za SJP: egzegeza 1. filologiczna krytyka tekstu; 2. objaśnianie, interpretacja tekstów biblijnych; 3. w starożytnej Grecji: objaśnianie sensu wyroczni, praw Nikt mi nie wmówi, że radny, który to czytał wie co czytał ;-) ;-)
  ~ ;-)
  10 miesięcy temu ocena: 52%  17
  Tylko silni inteligenci, którzy po raz pierwszy w życiu usłyszeli słowo EGZEGEZA myślą, że to coś nieprzyzwoitego! ;-) Do nauki!
  ~ do lamp!
  10 miesięcy temu ocena: 86%  16
  Rozumie! Dostałeś od spinak tekst, wkleiłeś. teraz czytasz i za Chiny nie kapujesz, o co biega! Taka karma!
  ~ egzecośtam
  10 miesięcy temu ocena: 86%  15
  Nie, wszyscy szukają znaczenia słowa egzegeza i zastanawiają się jakim trzeba być ograniczonym by czytać tekst, którego się w pełni nie rozumie .
  ~ !!!
  10 miesięcy temu ocena: 70%  14
  Time to say goodbye panie burmistrzu!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ AntyPiS
  10 miesięcy temu ocena: 77%  13
  Jemu się to po prostu należało... za to jak się zachowuje
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kubik pakuj się
  10 miesięcy temu ocena: 79%  12
  I jesienią wyjazd.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ KG
  10 miesięcy temu ocena: 85%  11
  "przyszła kryska na Matyska". Doigrał się za takie a nie inne zachowanie przez ostatni czas.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ++
  10 miesięcy temu ocena: 100%  10
  mczy abflug, bajka ++++++++++
  ~ Tacy Silni
  10 miesięcy temu ocena: 86%  9
  Swoi go opuścili
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ;-)
  10 miesięcy temu ocena: 90%  8
  Ale lampowy walczy dzielnie!
  ~ Sr
  10 miesięcy temu ocena: 85%  7
  Jaki burmistrz takie absolutorium, podsumowanie czterech lat rządów
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomas
  10 miesięcy temu ocena: 79%  6
  Każdy może mieć swoje zdanie, ale akurat zawiodłem się na burmistrzu Kubiku. Na moją ulicę czekam już od x lat i nic nie zapowiada, aby została zrobiona. Teraz wszystko robi się pod publiczkę :(
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ *
  10 miesięcy temu ocena: 67%  5
  Wiatraczną obiecał na piśmie. Najpierw w styczniu, potem jak zelży mróz, następnie po Bożym Ciele, a teraz stwierdzono, że kasa pusta i drogi nie zrobią. Po każdej ulewie błoto i kałuże na całej szerokości drogi. Ale tylko 5 domków, 17 dorosłych, ta publika nie wpływa na wynik, chociaż wczorajsze głosowanie pokazało, że decyduje jeden.
  ~ Kubik ok
  10 miesięcy temu ocena: 54%  4
  Każdy może mieć swoje zdanie, ale akurat nic mnie nie zawiodło, bo tych 7 radnych co zawsze i tak byli na nie to wiadomo, że i tym razem też. I na nich się nie zawiodłem Mooją ulicę zrobiona i wiele innych też . Teraz wiele robi się w Rawiczu. Nareszcie.
  R E K L A M A
  R E K L A M A