Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nieznani sprawcy zdewastowali cmentarz ewangelicki

› Aktualności 10 miesięcy temu    16.04.2018
komentarzy 16 ocen 1 / 100%
A A A

W ubiegłym tygodniu jeden z mieszkańców zauważył zniszczenia na Cmentarzu ewangelickim znajdującym się w okolicy ulicy Długiej w Rawiczu. 

Ktoś zamalował tablicę informacyjną i pamiątkową oraz uszkodził część ogrodzenia. Można zauważyć także zniszczenia na murze okalającym cmentarz. Te ostatnie nie są jednak, jak informują mieszkańcy, nowe. Dopowiadają też, że cmentarz jest miejscem spotkań młodzieży, a także wybiegiem dla psów, po których właściciele nie sprzątają. Dodatkowo, na terenie nekropolii można zauważyć sterty nie uprzątniętych, starych liści.

Zwróciliśmy się w tej sprawie do gminy, zarządcy obiektu.
 - Zostaną wykonane niezbędne naprawy. Tablica musi zostać zabrana do zakładu i oczyszczona mechanicznie. Muszą zostać wykonane również nowe cokoliki na murku okalającym kamień. Będziemy usuwać napisy. Szkody wymagają napraw kamieniarskich, których koszt wynosi około 1200 zł netto. Przy każdym wejściu na teren cmentarz zamontujemy tablice przypominające o tym, że jest to teren cmentarza, aby jeszcze mocniej zwiększyć świadomość społeczną w tej kwestii - podaje Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza.

Gmina złożyła zawiadomienie na policję.
- Zostało wszczęte postępowanie i są prowadzone czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy - mówi asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy KPP w Rawiczu

Więcej we wtorkowym wydaniu Życia Rawicza

(as)

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (16)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Xxl
10 miesięcy temu 16
Wykorzystanie wizerunku ludzi udzielających się społecznie i nie jednokrotnie narażając własne życie do celu zarobkowego jest NIE MORAlNE więc kto tu jest cwaniaczkiem zebraczkiem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do xxl
10 miesięcy temu 15
Co ty mylisz? Jaki wizerunek jest wykorzystywany? Nie widziałem w tym głosowaniu ani jednego zdjęcia, a co dopiero mówić o twarzy. Bardzo dobrze, że są takie plebiscyty, bo to zobrazuje, która OSP ma poszanowanie wśród ludzi, a która ogóle nie dba o nic więcej niż tylko o kasę za wyjazd.
~ Xxl
10 miesięcy temu ocena: 75%  14
Może redakcja Życia Rawicza się dołoży do naprawy szkód na tym cmentarzu oczywiście z wpływów za esemesy na super OSP a tak nawiasem mówiąc ciekawe czy się podzielą informacją co zrobią z zyskiem z tego przedsięwzięcia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do cwaniaczka - żebraczka
10 miesięcy temu ocena: 20%  13
Życie Rawicza jest firmą prywatną. Jej właściciele zarabiają na siebie i na pracowników. Mają się z tobą tym podzielić? Dlaczego? Sam się weź do roboty.
~ lech
10 miesięcy temu ocena: 100%  12
Nie ma dzisiaj szacunku dla miejsc świętych niezależnie od wiary. oj, nie ma....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Janko Valski
10 miesięcy temu ocena: 89%  11
Na fotce do tego artykułu: http://www.rawicz24.pl/artykul... widzimy w tle huśtawki na zdewastowanym cmentarzu ewangelickim. Warto również zwrócić uwagę na wulgarny napis na pomniku pod który składają kwiaty przedstawiciele władz. Świadczy to dobitnie o sposobie uszanowania tego miejsca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janko Valski
10 miesięcy temu ocena: 88%  10
Do "nie dla pis". Nie sądzę. Dewastowanie cmentarzy heretyckich rozpoczęło się już w czasach poprzedniej komuny. Dokonywali tego barbarzyńcy z ówczesnej PZPR w ramach tzw. "czynów partyjnych". Znane są w powiecie makabryczne przypadki przerabiania tych cmentarzy na parki oraz ........place zabaw dla dzieci. Dzieci biegają po tych grobach, młodzież pije alkohol i zażywa narkotyki. Ponadto mieszkańcy wyprowadzają tam psy po których oczywiście nie sprzątają. Życzę tym wszystkim zwyrodnialcom (zwłaszcza tym w urzędach), którzy nie potrafią uszanować cudzych grobów, żeby ktoś kiedyś robił sobie taką samą rozrywkę na ich grobach i grobach ich bliskich.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BOJJ
10 miesięcy temu ocena: 47%  9
MŁODZI BIORĄ BRAK KULTURY OD DOROSŁYCH. JAK TATUŚ I MAMUSIA CHODZI Z PSEM NA CMENTARZ BY SIĘ TAM ZAŁATWIŁ. TO SYN NIE MA OPORÓW BY DEWASTOWAĆ. OGÓLNIE CZĘSTO LUDZIE MIESZKAJĄCY W BLOKACH MAJĄ JESZCZE PRZYZWYCZAJENIA Z PRLu. CO JEST WSPÓLNE TO JEST NICZYJE I MOŻNA NISZCZYĆ.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Blokers
10 miesięcy temu ocena: 74%  8
Od ludzi z bloków ty ty się od...... Popatrz gamoniu na nowobogackich z domków na kredyt, ci dopiero syf robią , podrzucają śmieci tym z bloków, palą w piecach syfem że smród w oczy szczypie. Samochody myją na ulicy przed domem bo panisko jest u siebie.I tak tatuś uczy swoje dziatki " wolność Tomku w swoim domku ". A cmentarz sprofanował po prostu skur...l bez mózgu. Nie ważne czy z bloku czy z domku jednorodzinnego.
~ Obiektywnie
10 miesięcy temu ocena: 100%  7
A od kiedy pis pozwala na niszczenie cmentarzy?? Może lokalna władza(ktora nie jest z pis) patrzy na to obojętnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie dla pis
10 miesięcy temu ocena: 22%  6
to jest polityka przyzwolenia na te grupy co nie lubią nikogo z zachodu , m.in ONR itp popieranych przez pis
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do M3
10 miesięcy temu ocena: 100%  5
M3 ty ............... albo i nie.
~ M3
10 miesięcy temu ocena: 67%  4
Obudzili w ludziach "dobrą zmianę, wielką, katolicką", która zionie miłością bliźniego... Redakcja reaguje tylko na słowo rozpoczynające się na K. albo M3.
~ Do " Do Polin
10 miesięcy temu ocena: 86%  3
Co według ciebie w tym wpisie obraża Naród Żydowski ? Już niedługo samo użycie słowa żyd będzie ich obrażało. Nie dajmy się ogłupiać. Nas co kawałek Żydzi obrażają i to inwektywami potężnego kalibru, na skalę światową. Trzeba ich szanować za tragiczną przeszłość ale ni można dać się zwariować. To jeszcze wymień wszystkie narody które obraził pisząc USA. Za chwilę wszyscy będziemy antysemitami za samo myślenie o Żydach. Już jest tak że jak murzyn pobije białego to jest to zwykły chuligan, ale jak biały mu odda to już rasistą jest. Co do służalstwa to ma rację bo my zawsze musimy być kogoś brązownikami, jak nie ruskich, to germańców albo jankesów. Zawsze potrzebujemy jakiegoś "większego brata" albo może bata.
~ Do Polin
10 miesięcy temu ocena: 27%  2
Wpis obraża Naród Żydowski. A redakcja nie reaguje.
~ POLIN
10 miesięcy temu ocena: 63%  1
Co ty gadasz za głupoty. Przecież PiS to sługa Żydów i USA więc jak możesz mówić że nikogo nie kocha
R E K L A M A
R E K L A M A