Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AZAMÓW DROBNE G1

Nowa cena i obowiązek segregacji. Numer konta i termin opłaty bez zmian

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    30.12.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 73 ocen 9 / 11%
A A A

Od stycznia obowiązują zmiany w zasadach segregacji śmieci. Do pojemników i worków w kolorze niebieskim, żółtym, zielonym i białym dochodzi nowy pojemnik w kolorze brązowym - na bioodpady. Taki kubeł muszą wprowadzić wszyscy właściciele posesji - za wyjątkiem tych, którzy mają kompostownik.

Od 1 stycznia zmienia się stawka opłat za śmieci, która będzie wynosić 24 zł od osoby. Wszyscy są także zobowiązani do segregacji śmieci. Jeżeli ktoś, z różnych względów, nie będzie selekcjonował odpadów, to od każdej osoby zapłaci podwójną stawkę - czyli 48 zł. Podobna „kara” zostanie zastosowana także w przypadku mieszkańców bloków.

Jak prawidłowo segregować odpady? INFORMACJĘ ZNAJDZIESZ TUTAJ 

Brązowy pojemnik

Od nowego roku mamy obowiązek segregowania odpadów biodegradowalnych, które do tej pory trafiały do pojemnika na odpady zmieszane. Są to m.in.: odpady warzywne i owocowe, resztki jedzenia (bez mięsa i kości), skorupki jaj, kwiaty cięte i doniczkowe czy liście i chwasty. W związku z tym, każdy właściciel nieruchomości musi wyposażyć się w brązowy pojemnik z napisem BIO.

Może być kompostownik

Właściciele domów jednorodzinnych (nie dotyczy: spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot czy budynków, w których jest więcej niż jedno mieszkanie) nie będą musieli zakupić brązowych pojemników pod warunkiem, że już od stycznia na swojej nieruchomości postawią kompostownik. Dodatkowo, właściciel takiej nieruchomości jednorodzinnej, przy której wszystkie odpady biodegradowalne, jakie produkuje, zagospodarowane zostaną w przydomowym kompostowniku, będzie mógł skorzystać z ulgi zwalniającej go z części opłat. Uchwała w tej sprawie musi być przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego podjęta do końca sierpnia 2020 r. Na razie więc będziemy płacić 24 zł od osoby.

- Kompostownik zamiast kubła mogą mieć także właściciele mieszkań z ogrodami. Polecamy to rozwiązanie, bo zgodnie z ustawą o zagospodarowaniu odpadami, należy ich wytwarzać jak najmniej, a jeżeli już są, to trzeba je zagospodarować na miejscu. Więc jeśli jest możliwość skorzystania z takiego rozwiązania, to jak najbardziej można i nie trzeba mieć brązowego kubła. Różnica jest taka, że jedynie właściciele posesji jednorodzinnych będą mogli skorzystać z ulgi - wyjaśnia Eugeniusz Karpiński, przewodniczący KZGRL. W celu weryfikacji poprawnie składowanych odpadów, komunalny związek będzie sprawdzał, co znajduje się w odpadach zmieszanych - czy nie ma w nich odpadów biodegradowalnych.

- Wszystkie zmiany bezwzględnie obowiązują od 1 stycznia. Tak mówi ustawa i my nie możemy zmieniać przepisów. Przypominam jest to 24 zł od osoby, bezwzględna segregacja, a za jej brak opłata jest podwyższana do 48 zł. Z kolei, najpóźniej do 15 stycznia wszyscy mieszkańcy dostaną szczegółowe informacje dotyczące stawki i zasad segregowania. Konto oraz termin uiszczania opłaty się nie zmienia. Nie muszą też zmieniać deklaracji ci, którzy wcześniej nie segregowali śmieci, ale dobrowolnie uiszczali wyższą opłatę -  mówi Eugeniusz Karpiński, przewodniczący KZGRL .

Masz pytania w sprawie nowych zasad segregacji śmieci? Zamieść je w komentarzu, a my w kolejnym numerze "Życia Rawicza" postaramy się opublikować odpowiedzi na nie.

+ 1 głosów: 9 (11%) 8 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (73)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ grazyna spod pierzyny
2 miesiące temu ocena: 100%  73
ludzie teraz co drugi tydzień smieci musimy nosić i składować przed urzedem miasta , urzad zgodził sie zeby smieci poszły w gore 200% a wywóz 200% rzadszy więc gdzie te smieci składować ? za toze pace za smieci jak za zboże to mam jeszcze 8 kubłów kupić ??? jak w lato beda robaki od pampersów po babci bede wzywać sanepid
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karyna dżesika i borys
2 miesiące temu ocena: 100%  72
UWAGA ! BURMISTRZ szykuje nastepne podwyzki zamierza okolice Rawicza Szymanowo masłowo łaszczyn sierakowo dębno przyłączyć do \rawicza głupi ludzie beda sie cieszyć ze wreszcie beda ""mieszkać w mieście '' a to jest tylko po to ze podatki odnieruchomości bedą miastowe a mieszkać nadal będziemy na wsi !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tirorist win
2 miesiące temu ocena: 100%  71
Ekologizm to inaczej szantaż i ekoteroryzm!!! mam nadzieje ze wszystko w końcu szlak trafi!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ la żenada
2 miesiące temu ocena: 88%  70
Czy administrator tego rawicz24 ma ekstra kasę za kasowanie opinii (zielonych łapek) mieszkańców ? Co , prawda o tym co myślą mieszkańcy kogoś boli? NP. godz. 20.00 w dniu 6.01.2020 wypowiedz Risza 2/0 , Jacek 3/0 , Agabara 3/0 , Anna 2/0 , JJ 5/0 , Olga 5/0. Mogę się założyć że do rana łapki zostaną skasowane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Risza
2 miesiące temu ocena: 100%  69
To musimy kupić dodatkowy pojemnik na odpady mieszane bendą odbierać dwa co dwa tygodnie .przeciesz niema ograniczonej ilości śmieci na mieszkańca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
2 miesiące temu ocena: 100%  68
W ubiegłym roku kupiłem 2 pojemnik bo na szklane z pieca jeden nie wystarczył teraz muszę kupić 2 następne bo raz na dwa tygodnie przyjadą to nie będę miał gdzie śmiech składować ci oni kur,,, wyrabiają myślą i ludziach bo widzę że nie
~ agabara
2 miesiące temu ocena: 100%  67
Trzeba się skrzyknąc i zaprotestować przed KZGRL i prezesa wywieźć na teczce za bramę i kopa w D.. pe aby nie wracał
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
2 miesiące temu ocena: 100%  66
Nie KZGRL tylko urząd miasta radni i burmistrz muszą się zgodzić na takie ceny a brak sprzeciwu jest zgoda ceny poszły w górę a radni pochwali się w szafach takich wybraliście dupków
~ Witia
3 miesiące temu ocena: 100%  65
Kiedy wezmą się za tych, którzy nie płacą za wywóz śmieci? Większość uczciwych płaci, ale jest jakaś część, co się od tego miga.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
2 miesiące temu ocena: 100%  64
Kto nie płaci ? Jeśli wiesz a nie zgłosiłeś popełnia przestępstwa bo jest to przestępstwo sam jesteś współodpowiedzialny musisz powiedzieć kto a takie ogólniki możesz włożyć między bajki
~ JJ
3 miesiące temu ocena: 100%  63
Może prywatny przedsiębiorca z Rawicza wreszcie zwęszy biznes i zrobi konkuręcję dla Leszna. Będzie taniej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ o
2 miesiące temu ocena: 100%  62
ZOM "LUKS" proszę wroć!
~ Biedny jestem nikt mnie nie lubi;)
3 miesiące temu ocena: 100%  61
Zapiski byłego burmistrza Rawicza - w życiu żałuje tylko jednego całe moje starania były dla małych firm i przedsiębiorczości żałuje bardzo że nie udało mi się zaakceptować większych podwyżek za śmieci dla mieszkańców Rawicza chciałem wspomagać ta Leszczyńska przedsiębiorczość wybaczcie przyjaciele
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ul9
3 miesiące temu ocena: 100%  60
Ale o tym ze: - wywoz bedzie raz na dwa tygodnie nie co tydzien - zmienia sie dzien wywozu z piatku na czwartek (lub srode) To juz rzetelny dziennikarz nie napisal. I tak ludzie zostali z nieoproznionymi kontenerami, bo sluzby po ciuchtku wczesnym rankiem przejechaly, cieszac sie ze nic nie ma do zabrania. Dziekujemy gazeto!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olga
3 miesiące temu ocena: 100%  59
Oni napisali że podwyżka będzie śmieci o 120 procent 3 dni przed jej wprowadzeniem to o nich źle świadczy sługusy burmistrza
~ wstyd rawicz24
3 miesiące temu ocena: 100%  58
rawicz24.pl pracowicie kasuje łapki. Czy to jest strona dla mieszkańców , czy przeciw mieszkańcom. Proponuję robić co jakiś czas ilość łapek i zobaczymy jak rawicz24 to kasuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~
2 miesiące temu ocena: 100%  57
to ty nie wiesz ze ŻR to pe...ły?
~ Jacek
3 miesiące temu ocena: 100%  56
Bo oni kochają wręcz pana burmistrza;) innymi słowy są od niego zależni haha
~ Referendarz
3 miesiące temu ocena: 90%  55
No to jak chcecie odwoływać to organizujcie referendum a nie proście o dymisje bo nie oszukujmy się że samemu to się nic nie stanie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olga
3 miesiące temu ocena: 100%  54
My nie prosimy o dymisję my jej zadamy
~ Jacek
3 miesiące temu ocena: 100%  53
Jak ktoś ma honor i jaja będąc facetem podaje się do dymisji sam zrozum to młotku
~ Radni i burmistrz milczą nie mają nic do powiedzenia oszukali wszystkich mieszkańców powiatu Rawickiego niech burmistrz poda się do dymisji
3 miesiące temu ocena: 100%  52
Radni i burmistrz milczą nie mają nic do powiedzenia oszukali wszystkich mieszkańców powiatu Rawickiego niech burmistrz poda się do dymisji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Risza
3 miesiące temu ocena: 100%  51
Do PL masz rację kolega był u mnie te puszki oddam w puszkimacie mam ich nie wyżucać bo to w Niemczech kasa .A unas odpad za ktury czeba płacić . Wstyd mi za Polskie myślenie i ekologi typu "ZAPŁAĆ A BĘDZIE EKOLOGICZNIE "
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grisza do Riszy
3 miesiące temu ocena: 50%  50
A nie jest ci wstyd, że nie umiesz pisać po polsku?
~ Anna
3 miesiące temu ocena: 91%  49
Panie Burmistrzu są dwa wyjścia albo pan w trybie natychmiastowym wychodzi z KZGRL albo podaje się do dymisji ludzie w Rawiczu dostają poczta listem poleconym zawiadomienia o podwyżkach o 120 procent
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Złodziejstwo właśnie wystartowało
3 miesiące temu ocena: 100%  48
No i załatwiliscie wszystkich mieszkańców gminy Rawicz właśnie odebrałem z Poczty zawiadomienie o nowych stawkach za śmieci 96 zł za 4 osoby wie pan co panu powiem panie Burmistrzu jest pan już ostatni raz w życiu na stanowisku gdzie głos mają wyborcy może pan już składać dymisję a nazwiska radnych zapamiętamy pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Złodziejstwo właśnie wystartowało
3 miesiące temu ocena: 100%  47
No i załatwiliscie wszystkich mieszkańców gminy Rawicz właśnie odebrałem z Poczty zawiadomienie o nowych stawkach za śmieci 96 zł za 4 osoby wie pan co panu powiem panie Burmistrzu jest pan już ostatni raz w życiu na stanowisku gdzie głos mają wyborcy może pan już składać dymisję a nazwiska radnych zapamiętamy pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hy
2 miesiące temu ocena: 100%  46
bo zachciało się grety tumberg w ue a myslalem ze dzieci i ryby glosu nie maja
~ Złodziejstwo właśnie wystartowało
3 miesiące temu ocena: 100%  45
No i załatwiliscie wszystkich mieszkańców gminy Rawicz właśnie odebrałem z Poczty zawiadomienie o nowych stawkach za śmieci 96 zł za 4 osoby wie pan co panu powiem panie Burmistrzu jest pan już ostatni raz w życiu na stanowisku gdzie głos mają wyborcy może pan już składać dymisję a nazwiska radnych zapamiętamy pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szczur
3 miesiące temu ocena: 80%  44
Worki na odpady muszę kupić z mzo czy można w drogerii kupić?wiadomo że 120l i kolor adekwatny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szczur
3 miesiące temu ocena: 100%  43
Czy można złożyć się na wspólny pojemnik bio?W kamienicy są ludzie mieszkający samotnie,mogą mieć wspólny?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ważne! Gmina Kościan nie należy do KZGRL. Opłata za wywóz odpadów - 13,-zł / osobę?????? Ktoś tu chce naprawdę nas okradac
3 miesiące temu ocena: 100%  42
Ważne! Gmina Kościan nie należy do KZGRL. Opłata za wywóz odpadów - 13,-zł / osobę?????? Ktoś tu chce naprawdę nas okradac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poproszę o odpowiedź
3 miesiące temu ocena: 100%  41
Mam pytanie do redakcji. Dlaczego ceny poszły o ponad 100 % Czym to jest uzasadnione ? Jaka jest możliwość złożenia odwołania od tego haraczu w nowej wysokości ? KTO na tym zarobi ? Czy nasze "władze" zrobiły cokolwiek , aby nie było podwyżki ? Cokolwiek !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olga
3 miesiące temu ocena: 100%  40
Ważne! Gmina Kościan nie należy do KZGRL. Opłata za wywóz odpadów - 13,-zł / osobę?????? Ktoś tu chce naprawdę nas okradac
~ 12346
3 miesiące temu ocena: 86%  39
A i tak zbierający śmieci sypia wszystko do jednego auta i nikt nic z tym nie robi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Irena
3 miesiące temu ocena: 100%  38
Czyli mieszkańcy bloków będą płacić 48 zł, bo zawsze znajdzie się jakiś osobnik niesegregujący. To skandal ! Poza tym instrukcja o segregacji nie obejmuje wszystkich artykułów, więc prawdopodobnie trzeba je będzie zostawiać pod śmietnikami. To dopiero będzie bajzel !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bez szacunku
3 miesiące temu ocena: 100%  37
Jak za okupacji. Odpowiedzialność zbiorowa.
~ Platnik
3 miesiące temu ocena: 100%  36
Moje pytanie brzmi na jakiej podstawie ktoś sobie ustala stawki bez uzgodnienia z płatnikiem np telefon internet to płatnik musi wyrazić zgodę a tu narzucają z góry bo oni chca
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PW
3 miesiące temu ocena: 100%  35
W jaki sposób będzie weryfikowana i karana segregacja śmieci w blokach - wiadomo, że pojemniki są wspólne i załóżmy że "ktoś" się nie dostosuje. Kogo obciążą kosztami? Cały blok? Pomimo, że pozostali segregują śmieci?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
3 miesiące temu ocena: 50%  34
Człowieku babcia moja mieszka w bloku pół życia nigdy nie segregowała śmieci wszystko idzie do dużego kontenera meble też i co nic płaci extra jak każdy segregujący tego nikt ci nie sprawdzi i nie udowodni obudź się z letargu
~ Blokers
3 miesiące temu ocena: 100%  33
Tak, dokładnie tak jak mówisz. Nawet jeśli podrzuci im ktoś śmieci spoza mieszkańców bloku
~ Uuuuuuu
3 miesiące temu ocena: 100%  32
Nie mam kompostownika i nie kupię kubka. Wszystkie odpady bio oddaje do rodziny która ma gospodarstwo!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
3 miesiące temu ocena: 100%  31
A ja pałę i co ,;)
~ SETH
3 miesiące temu ocena: 100%  30
Współczuję tym, którzy będą sprawdzać, czy w odpadach mieszanych nie ma śmieci bio. Specjalnie będą przebierać worki z np. zużytymi podpaskami, zepsutymi kawałkami mięsa, by na dnie znaleźć obierki po ziemniakach. Myślę, że to idealna praca dla prezesów KZGRL
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
3 miesiące temu ocena: 100%  29
Zaczyna mi się to wszystko powoli nie podobać. Czas wyjść na ulicę?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ klasyk
2 miesiące temu ocena: 100%  28
banda kurestwa złodziejstwa nic wiecej
~ bbb
3 miesiące temu ocena: 57%  27
majstersztyk PISu. To oni wprowadzili wymogi, ale wykonanie przerzucili na gminy. Kto jest tym złym w oczach ludzi. Gminy i ich władze. BRAWO.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ue
2 miesiące temu ocena: 50%  26
nie zapominaj o ue
~ Ul9
3 miesiące temu ocena: 20%  25
Nie PiS, ustawa smieciosa w takim ksztalcie to sprawka PO
~ taka prawda
3 miesiące temu ocena: 100%  24
Na tą starą śpiewkę "to nie my, to oni" ludzie już nie dają się nabierać, była "wina Tuska", teraz jest "wina PiS" a w rzeczywistości to za skandalicznie wygórowane opłaty za odpady, wodę, ścieki i cieplik w głównej mierze odpowiadają, idące na łatwiznę i mające gdzieś interes mieszkańców, władze samorządowe. Należy podać do publicznej wiadomości nazwiska wszystkich włodarzy gmin, którzy głosowali za tak drastyczną i niemającą uzasadnienia podwyżką tego śmieciowego haraczu.
~ Śmieci wszędzie drogie...
3 miesiące temu ocena: 78%  23
A tu szczędzać trzeba. Mniej piwa wypijemy, mniej habasu zeżremy i mniej fajek wypalimy to mniej śmieci będzie. Przecież te wszystkie ceny towarów i stawki za odpady to nic tylko podatki są, a lud ciemny i naiwny nadal wierzy, że władza najbiedniejszym tyle "plusów" daje. A to dopiero początek. Jak nasz kraj biedny to z tych "bogatych" obywateli więcej ściągnąć musi - ze wszystkich, podkreślam...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1234
3 miesiące temu ocena: 100%  22
zimą smród dymu i palonych śmieci. Latem całe miasto w muchach i smrodzie rozkładającego się jedzenia. Super. A do tego płać więcej za karę że segregujesz jeszcze dokładniej. BRAWO !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jednym slowem
3 miesiące temu ocena: 55%  21
Miasto bubli hejterku wielu imion.
~ ...
3 miesiące temu ocena: 100%  20
segregujemy więcej , lepiej, dokładniej a płacimy więcej. Może mi ktoś wytłumaczyć więc gdzie jest uzasadnienie podwyżek ? Ceny paliwa ? jakoś tego faktu, że paliwa staniały o blisko złotówkę w porównaniu do szczytów sprzed kilku lat nie odnotowaliście ? Wtedy jakoś, jak paliwa staniały nie było spadków cen za śmieci. Chore to jest.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jednym slowem
3 miesiące temu ocena: 10%  19
Kosmito czego Ty znowu nie rozumiesz,
~ 1234
3 miesiące temu ocena: 100%  18
Czy sklepy też muszą segregowac śmieci?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Boryna
3 miesiące temu ocena: 100%  17
Nie muszą mogą podstawic sąsiadowi
~ Boryna
3 miesiące temu ocena: 89%  16
Nikt nie powinien placic za smieci jestem ciekaw co by zrobił ten smieszny cały związek smieciowy wtedy moze by zrozumieli że zespołeczenstwem nie mozna sobie pogrywac Ludziska chociaz raz się postawcie władzy i czeba im pokazac gdzie ich miejsce Wiekszosc radnych to sami Klakierzy wladzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jednym slowem
3 miesiące temu ocena: 13%  15
Bełkot klakiera opozycji.
~ PL
3 miesiące temu ocena: 100%  14
Wielkie podwyżki śmieci nie lepiej polski rząd prowadzi takie oznaczenia butelek plastikowych szklanych puszek jak w Niemczech to każdy będzie odnosił butelki puszki do sklepu. Za granicą kaucja na butelkę plastikową czystej wody mineralnej jest jest wyższa niż sama woda i to by rozwiązało cały problem z odpadami w lasach w przydrożnych rowach bo każdy by odnosił butelki do sklepu i za to by dostawał zwrot kaucji . Ale po
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brigida
3 miesiące temu ocena: 100%  13
W dzisiejszych czasach najwiekszy biznes mozna zrobic na smieciach, kto widzial przy 4os rodzinie placic prawie 100zl za smieci. Tragedia, za chwilę prad , woda to bedzie pikuś w porównaniu do oplaty za smieci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Leszek
3 miesiące temu ocena: 95%  12
Popierdzielilo tych w Lesznie. Na jaką cholere były burmistrz się z nimi związał. Był Luks i bylo wszystko w porządku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ taka prawda
3 miesiące temu ocena: 94%  11
Ci z Leszna bez tych z Rawicza, Bojanowa, Miejskiej Górki, Jutrosina, Pakosławia itd. nic by nie mogli zrobić. Należy podać do publicznej wiadomości, którzy włodarze głosowali za tak drastyczną i niczym nieuzasadnioną podwyżką tego śmieciowego haraczu.
~ MIS myszy i szczury
3 miesiące temu ocena: 86%  10
Od stycznia trzeba zaopatrzyć się w trutkę na szczury i myszy, pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zgniłek kompostowy
3 miesiące temu ocena: 79%  9
Działka przydomowa domu jednorodzinnego 300m2 i na każdej kompostownik. Wyobrażacie sobie ten smród w Rawiczu. Jeszcze tylko animexu brakuje, ale nie martwcie się świński BYZNES czuwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
3 miesiące temu ocena: 71%  8
PiS rzadzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ samorządowi żdziercy
3 miesiące temu ocena: 94%  7
Karpiński jednoosobowo nie ma nic do powiedzenia, tak drastyczną i całkowicie nieuzasadnianą podwyżkę tego śmieciowego haraczu musieli zaakceptować włodarze poszczególnych gmin i to oni ponoszą odpowiedzialność za tak haniebne drenowanie kieszeni mieszkańców. Nie może być tak, że zniżki za kompostowanie obowiązywać będą dopiero po sierpniu 2020 roku, więc w ramach tzw. nieposłuszeństwa obywatelskiego kto już ma kompostownik powinien płacić stawki z 2019 roku i żadne podwyżki go nie powinny obowiązywać, gdyż będzie miał zdecydowanie mniej odpadów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olga
3 miesiące temu ocena: 100%  6
Trzeba się postawić nikt nie ma prawa jednostronnie ustalać cen jeśli się na nią nie zgadzam jakiś strajk? Jak go zorganizować i na czym ma polegać?
~ Hirus
3 miesiące temu ocena: 100%  5
Do czego to dochodzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ związek gminny śmieciarzy
3 miesiące temu ocena: 100%  4
Banda idiotów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
3 miesiące temu ocena: 85%  3
Czy od stycznia będzie opłata za worki na odpady segregowane
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji