O wyniku zdecydowała ostatnia kwarta. "Zespół z Poznania był w naszym zasięgu"

› Sport i rekreacja› Aktualności miesiąc temu    10.02.2020
Dawid Bela
komentarzy 1 ocen 1 / 100%

W ośmioosobowym składzie do spotkania w stolicy Wielkopolski z Wiarą Lecha przystąpili zawodnicy koszykarskiej Rawii. Faworytami byli gospodarze, wyżej notowani w tabeli III ligi.

Przez większość meczu wynik oscylował w okolicach remisu. - Niestety, już od początku 3 kwarty musieliśmy sobie radzić bez Aleksandra Styły, który złapał szybkie cztery faule. Od tego momentu przeciwnik punktował nas spod kosza, wykorzystując konsekwentnie przewagę fizyczną - przyznaje Patryk Czerwiński, trener Rawii.

Przed ostatnią kwartą goście tracili jedynie 8 punktów. - Błędy organizacyjne w ataku i obronie, a także kilka niewymuszonych strat spowodowały, że nie mogliśmy nawiązać walki w końcówce. Zespół z Poznania był w naszym zasięgu - podsumowuje szkoleniowiec.

Rawia zajmuje 11. lokatę w trzeciej lidze koszykówki.

Wiara Lech Poznań - RKKS Rawia Rawag Rawicz 83:69
Kwarty: 21:16; 20:20, 17:14, 25:19
Statystyki: Kacper Górny - 10 (1x3, 3as), Maksymilian Skupin - 14 (1x3, 3zb, 4p), Grzegorz Chorzępa - 7 (2x3, 5zb, 7p), Hubert Mikołajczyk - 0, Antoni Skupin - 6 (1x3, 6p), Ernest Wacyra - 20 (3x3, 5zb, 4as, 7p), Aleksander Styła - 7 (1x3, 5zb, 3p, 1bl), Piotr Popiel - 5 (1x3, 3zb, 1bl)

W trakcie nadchodzącego weekendu w hali w Sierakowie odbędą się cztery koszykarskie spotkania:

U13M: Grupa B: Kolejka IX: RKKS Rawia Rawicz - BM Slam Ostrów Wielkopolski. Sobota, godz. 10:00

MLKB: Kolejka XII: RKKS Rawia Rawicz - KT Kosz Kalisz. Sobota, godz. 12:00

U12M: Grupa A2: Kolejka IX: RKKS Rawia Rawicz - MKS Gromy Nowy Tomyśl. Niedziela, godz. 10:00

3 LM: Kolejka XXI: RKKS Rawia RAWAG Rawicz - AZS Politechnika Poznań. Niedziela, godz. 13:00

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -