Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Odtworzyli obrzęd hazacki. Kolędnicy w Zawadach i Ugodzie [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    19.01.2018
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zielonej Wsi

Barwny i rozśpiewany korowód przeszedł z Zawad do Ugody. Mieszkańcy obu miejscowości z zaciekawieniem  - z okien domów lub podwórek - przyglądali się tej inicjatywie. Znaleźli się i tacy, którzy - słysząc dobiegającą muzykę - dołączyli do radosnej gromady.

W kilku miejscach uczestnicy korowodu zatrzymywali się, a dzieci przedstawiały inscenizację na podstawie scenariusza "Kolędników", autorstwa Anny Brzeskot. Młodych artystów wspierali dorośli, m.in. Michał Umławski, który grał na skrzypcach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na ognisko i poczęstunek. 

Zabezpieczeniem imprezy pod względem bezpieczeństwa podczas przemarszu i ogniska zajęli się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ugodzie. Pomysłodawcami wspólnego kolędowania byli: Katarzyna Klefas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zielonej Wsi oraz Michał Umławski z „Wisieloków”. 

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A