Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Ogłoszono przetarg. Odnowią trzy, gminne budynki

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    10.01.2017
Karol Pospiech
komentarzy 7 ocen 11 / 82%
A A A
Budynek przy ul. Sarnowskiej 9 jest jednym z trzech przeznaczonych do termomodernizacjiBudynek przy ul. Sarnowskiej 9 jest jednym z trzech przeznaczonych do termomodernizacji

Do 17 stycznia chętni przedsiębiorcy mogą składać oferty na wykonanie termomodernizacji trzech gminnych budynków. Na inwestycję samorząd otrzymał ponad 6 mln zł dotacji.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na rozbudowie, nadbudowie, przebudowie oraz termomodernizacji budynku przy ul. Sarnowskiej 9 a w Rawiczu (czyli dawnego „żłobka”), wraz ze zmianą funkcji części pomieszczeń na przedszkole.

Oprócz tego, termomodernizacji poddane zostaną obiekty: Szkoły Podstawowej nr 5 im. Karola Kurpińskiego w Sarnowie i Przedszkola nr 3 im. Krasnala Hałabały w Rawiczu. W zakres robót wchodzą głównie takie prace, jak: ocieplenie ścian i stropodachów, wymiana okien zewnętrznych, montaż pompy ciepła, czy gruntowana modernizacja centralnego ogrzewania.

R E K L A M A

Jest to dla nas jedna z najważniejszych i najdroższych inwestycji w tym roku. Cieszę się, że w efekcie rawicka infrastruktura oświatowa przejdzie naprawdę wielką metamorfozę. Ponadto rozszerzymy ofertę przedszkolną, zwiększając ją o dodatkowe oddziały - podkreśla burmistrz Grzegorz Kubik.

Po remoncie, w budynku przy ul. Sarnowskiej, w ramach projektu „Nowe miejsca wychowania przedszkolnego w Gminie Rawicz”, zostaną utworzone kolejne dodatkowe odziały przedszkolne dla minimum 50 dzieci w wieku 3-4 lat.

R E K L A M A
+ 9 głosów: 11 (82%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Unijny
ponad rok temu 9
Ty specjalisto od linków.Chyba wiesz,że gmina musi spełniać wskażniki aby realizować takie inwestycje i Gmina je spełnia więc nie ma problemmu,że na coś zabraknie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ koszty
ponad rok temu ocena: 85%  8
Czy ktoś zadał sobie trud i podliczył ile pochłonie inwestycja „termomodernizacji&przebudowy” budynku przy ul. Sarnowskiej 9a? http://wrpo.wielkopolskie.pl/s... Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Rawicz. Wartość całkowita projektu: 8 303 370,43 zł. Dotacja: 3 908 877,87 zł. Z budżetu gminy trzeba będzie wyłożyć: 4 394 492, 56 zł. http://wrpo.wielkopolskie.pl/s... Rozbudowa, nadbudowa i przebudowa budynku Gminy Rawicz przy ul. Sarnowskiej 9a w Rawiczu wraz ze zmianą funkcji części pomieszczeń na przedszkole. Wartość całkowita projektu: 6 294 132,22 zł. Dotacja: 999 815,89 zł. Z budżetu gminy trzeba będzie wyłożyć: 5 294 316,33 zł. Dostaniemy 4 908 693,76 zł dofinansowania. Z budżetu gminy trzeba będzie wyłożyć 9 688 808,89 zł. Ponadto.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kola
ponad rok temu ocena: 33%  7
To teraz policz, ile musielibyśmy wyłozyć, gdyby Urząd nie załatwił dotacji :)
~ Do On
ponad rok temu ocena: 14%  6
prawopodobne bedie nawet wiecej niz 10 oddzialow.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ On
ponad rok temu ocena: 80%  5
A miało być 10 oddziałów, więc około 250 dzieci. Co z resztą, plany się zmieniły?? a gdzie kuchnia w nowym budynku?????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ lonia
ponad rok temu ocena: 80%  4
szkoda, że autor artykułu nie wie, ze nie ma S.P 5, tylko Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2!!!! Nie ma to jak profesjonalizm
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kib
ponad rok temu ocena: 88%  3
Remont grzybka niby skonczony a na dachu pozostal rako tworczy eternit,wokolo mieszka kilkaset rodzin i co dalej z tym pasztetem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ..
ponad rok temu 2
A przedtem wam nie przeszkadzało.Samodzielny SPZoZ zrobii dach.
~ Zdziwiony
ponad rok temu ocena: 39%  1
6 baniek dotacji? tadek chyba przez 3 kadencje tyle nie wyciagnal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A