Okazała wygrana Pelikana

Okazała wygrana Pelikana - Zdjęcie główne

Pelikan Dębno Polskie w ostatnim czasie jest w bardzo dobrej dyspozycji. Przed 22. serią gier podopieczni Łukasza Bojdo w trzech kolejkach zgromadzili 9 punktów (walkower za mecz z GKS-em i wygrane z Błękitnymi i Wielkopolanką). To wszystko pozwoliło dębnianon wydźwignąć się na 9. pozycję w tabeli.

Na 22. kolejkę Pelikan udał się na daleki wyjazd do Turewa. Miejscowy Tur wiosną wygrał tylko jeden mecz (2:1 z Ruchem Bojanowo) więc przed zawodnikami Łukasza Bojdo była duża szansa na podtrzymanie dobrej passy. Pelikan idealnie wszedł w mecz, ponieważ już w 3. minucie wyszedł na prowadzenie. Wynik tego meczu otworzył Marek Bagiński. - Strzeliliśmy szybko gola i Tur długo nie czekając, otworzył się bo chciał jak najszybciej wyrównać - mówił trener Pelikana Łukasz Bojdo. - Taka sytuacja stwarzała kolejne okazje mojej drużynie - dodał. Dębnianie grali bezbłędnie w defensywie i mocno straszyli w ofensywie. W 20. minucie na 0:2 podwyższył Andrzej Niedźwiedzki. Kluczowe jednak wydają się minuty 34. i 36. Na listę strzelców wpisali się najpierw Patryk Juskowiak, a później Kamil Duda i Pelikan prowadził już 0:4. Taki stan rzeczy na dobre podciął skrzydła Tura. Po zmianie stron strzelili co prawda bramkę, ale już minutę później odpowiedział Norbert Hodura i było 1:5. Ozdobą meczu było jednak ostatnie trafienie Wojciecha Niedźwiedzkiego. - Kamil Duda idealnie zacentrował w pole karne, a tam Wojtek Niedźwiedzki pięknie „nożycami” ustalił wynik tego meczu - tłumaczył trener Bojdo. W następnej kolejce Pelikan na własnym boisku gościć będzie LUKS Stare Bojanowo. Pierwszy gwizdek w sobotę o 15.30.

Co po meczu powiedział trener Pelikana Łukasz Bojdo, przeczytasz w aktualnym wydaniu "ŻR".

Tur Turew - Pelikan Dębno Polskie 1:6 (0:4)

0:1 - Marek Bagiński (3'), 0:2 - Andrzej Niedźwiedzki (20'), 0:3 - Patryk Juskowiak (34'), 0:4 - Kamil Duda (36'), 1:5 - Norbert Hodura (58'), 1:6 - Wojciech Niedźwiedzki (64')

Pelikan: Paweł Niedbała - Bartosz Chociaj, Andrzej Niedźwiedzki (62'Mikołaj Mądry), Jakub Ryznar (46'Krzysztof Czerwiński), Andrzej Nowak, Rafał Drewniak (66'Damian Drewniak), Wojciech Niedźwiedzki, Norbert Hodura (70'Artur Dupidis), Marek Bagiński, Patryk Juskowiak, Kamil Duda