Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Rawicza [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 5 miesięcy temu    6.01.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
W orszaku uczestniczyli Trzej Królowie na koniachW orszaku uczestniczyli Trzej Królowie na koniach fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Orszak Trzech Króli zainicjowała msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania N.M.P., którą odprawił proboszcz kanonik Wojciech Prostak.

W czasie mszy nastąpiło poświęcenie kredy, wody i kadzidła, a kolędy śpiewała „Scholka Dziecięca” pod dyrekcją Krystyny Chmielarz.

Potem orszak wyruszył spod fary, Wałami Dąbrowskiego, ulicą 3 Maja i przez rynek dotarł do kościoła pw. św. Andrzeja Boboli. Tam Eucharystyczny Ruch Młodych odegrał scenkę jasełkową i uformowany, kolorowy korowód przeszedł na rynek, przed stojącą tam szopkę. Tworzyli go mieszkańcy Rawicza, Trzej Królowie na koniach, duchowni i dzieci przebrane za aniołki, pasterzy, rycerzy oraz Świętą Rodzinę.

Hasłem tegorocznych orszaków, które zorganizowano po raz jedenasty, były słowa Jana Pawła II: „Odnowić oblicze ziemi”. Orszak Trzech Króli to największe jasełka na świecie. Tegoroczny wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


ZOBACZ TEŻ:  Zobacz orszak w Bojanowie

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!