Ostatnie A-klasowe derby

Ostatnie A-klasowe derby - Zdjęcie główne

W ramach ostatniej - 13. kolejki leszczyńskiej A klasy, byliśmy jednocześnie świadkami ostatnich A-klasowych derbów naszego powiatu. W Dębnie Polskim zameldował się bojanowski Ruch.

Początek meczu był wyrównany. Było bardzo dużo walki, szczególnie w środku pola, ale sytuacji strzeleckich brakowało. Wynik meczu został otwarty dopiero w 40. minucie. Precyzyjnym strzałem popisał się Wojciech Niedźwiecki i było 1:0. Worek z bramkami rozwiązał się jednak dopiero po zmianie stron. W 55. minucie na 2:0 podwyższył Norbert Hodura i miejscowym zaczęło grać się swobodniej. W 75. minucie było 4:0 po bramkach Bartosza Chociaja i Bartłomieja Guzego i wtedy jasne stało się, że dębnianie tego meczu przegrać nie mogą. Guzy w 80. minucie dołożył swoje drugie trafienie i po tym golu „zerwał się” na ostatnie minuty Ruch. W 82. minucie gola z rzutu karnego strzelił Waldemar Grygowski, a rozmiary porażki w 86. minucie zmniejszył Przemysław Lipowicz, ustalając wynik spotkania na 5:2. Podczas tego meczu nastąpiło pożegnania Tomasza Ekstedta, który zakończył piłkarską przygodę. - Tomek w Pelikanie spędził 10 lat i z całego serca w imieniu całej drużyny dziękuję mu za ten czas - powiedział trener Łukasz Bojdo.

Pelikan Dębno Polskie - Ruch Bojanowo 5:2 (1:0)

1:0 - Wojciech Niedźwiecki (40'), 2:0 - Norbert Hodura (55'), 3:0 - Bartosz Chociaj (65'), 4:0 - Bartłomiej Guzy (75'), 5:0 - Bartłomiej Guzy (79'), 5:1 - Waldemar Grygowski (82'), 5:2 - Przemysław Lipowicz (87')

Pelikan: Paweł Niedbała - Jakub Ryznar (65'Kacper Szczęsny (78'Dawid Kmieć)), Tomasz Ekstedt (75'Rafał Drewniak), Patryk Juskowiak, Krzysztof Czerwiński, Bartłomiej Guzy, Szymon Juskowski (76'Mikołaj Mądry), Bartosz Chociaj, Norbert Hodura, Marek Bagiński, Wojciech Niedźwiecki

Ruch: Waldemar Gorszki - Patryk Cheba, Dawid Kubacki, Waldemar Grygowski, Przemysław Lipowicz (88'Arkadiusz Talarczyk), Zbigniew Lipowicz, Piotr Cheba, Ryszard Lipowicz, Grzegorz Potoczny, Dawid Walkowiak (46'Mikołaj Musielak), Marek Lutowicz