Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

PAKOSŁAW. Przygotowania do drogowej inwestycji

› Aktualności› Samorząd 10 miesięcy temu    15.05.2018
Honorata Dmyterko
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A

Pakosławskie ulice: Leśna i Podgórze mają być przebudowane. Samorząd stara się o dofinansowanie na to zadanie w kwocie prawie 400.000 zł.

Ulica Leśna, od siedziby Wodociągów Gminnych, ma powierzchnię utwardzoną kruszywem, przez co jest zdeformowana, utrzymują się w niej zastoiska wody, liczne wyboje i dziury, co w znacznym stopniu utrudnia ruch pojazdów i dojazd mieszkańców do posesji. - Dalsza jej część przechodząca w ulicę Podgórze jest drogą gruntową. Dzięki tej inwestycji możliwy będzie swobodny dojazd do drogi powiatowej, z która łączy się ujęta we wniosku droga gminna - wyjaśnia Przemysław Turbański z Urzędu Gminy w Pakosławiu.

R E K L A M A

Nowa nawierzchnia na odcinku 464 metrów ma być wykonana z kostki betonowej na podsypce cementowo-piaskowej.

By móc zrealizować zadanie, pakosławski samorząd złożył w kwietniu do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wniosek o dofinansowanie w ramach „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na 2018 rok”. - Wnioskowaliśmy o dotację w kwocie 382.266 zł. Z budżetu gminy na ten cel musielibyśmy wydać 95.566 zł - dodaje Przemysław Turbański. 

Liczymy, że realizacja inwestycji zwiększy atrakcyjność lokalizacyjną. Poprawi się dostępność mieszkańców do infrastruktury technicznej oraz lokalnych ośrodków gospodarczych. Przebudowa drogi ma zachęcić wiele osób do wyboru terenu przy ulicy Leśnej i Podgórze pod zabudowę. Poza tym droga ta może być alternatywą dla ruchu rowerowego, dzięki czemu może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa turystów i mieszkańców poruszających się w kierunku zalewu, co w znacznym stopniu zmniejszy kolizyjność i usprawni płynność ruchu pojazdów na drodze powiatowej - podkreśla Kazimierz Chudy, wójt gminy Pakosław

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Anonim
10 miesięcy temu ocena: 80%  5
nie rozsmieszajcie mnie, droge do 2,3 domów będą robić, a na Białykał dziury jak ch**
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ×××
10 miesięcy temu ocena: 67%  4
Moze ktos by w końcu pomyslał o drodze na Białykał .. lekkie wyboje w Pakosławiu i odrazu nowa droga a Mieszkańcy dojeżdżający do Białegokału nie długo zawieszenia zaczną gubic ale nie po co tam robić drogę tam wcale nie ma dziur
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
10 miesięcy temu ocena: 100%  3
A dlaczego włodarz nie pomyśli w pierwszej kolejności o stanie dróg w całej gminie tylko w Pakosławiu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
A co z drogą do Góreczek Wielkich...?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alan
10 miesięcy temu ocena: 80%  1
PODGÓRZE JEST SŁAWNE ZWŁASZCZA NAROŻNIKOWY DOM OD SÓW
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A