Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Pamiętajcie, że w niedzielę nie zrobicie zakupów!

› Społeczeństwo ponad rok temu    10.03.2018
Izabela Skorzybót
komentarzy 27 ocen 0 / 0%
A A A
Powiat. W niedzielę sklepy zamkniętePowiat. W niedzielę sklepy zamknięte fot. Fotolia

W niedzielę sklepy będą zamknięte!

R E K L A M A

Pierwszy raz zacznie obowiązywać zakaz handlu.

Zakupy w niedzielę zarobimy tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, chyba, że w tym czasie wypadną święta. Wówczas będą również nieczynne. 

Wiadomo, że działać mają małe sklepy, jeśli za ladą stanie właściciel lub rodzina i pracować będą za darmo. Niektóre markety wydłużyły godziny pracy. W sobotę dłużej otwarte będą markety Biedronka i Dino.

Państwowa Inspekcja Pracy ma zamiar uruchomić telefony, na które będzie można donieść o łamaniu nowego prawa.
Od 1 000 zł do 100 000 zł mandatu będzie można zapłacić za złamanie nowego przepisu

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (27)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Do szczerego
ponad rok temu ocena: 100%  27
I jak denuncjatorze? Doniosłeś na kogoś do PIP. Lepiej się z tym czujesz?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mickiewicz
ponad rok temu ocena: 100%  26
"Sygnalistów było wielu " nie to szło inaczej !! "Było CYMBALISTÓW wielu, Ale żaden z nich nie śmiał zagrać przy Jankielu".
~ komfort
ponad rok temu ocena: 88%  25
Jacy donosiciele? To SYGNALIŚCI
~ Kupiec
ponad rok temu ocena: 100%  24
Media już podają że znalazły się mendy które doniosły na otwarte sklepy do PIP-y. Ot Polacy, donoPiSiele.
~ Nick
ponad rok temu ocena: 33%  23
Zakaz handlu w niedzielę. A czy pracownicy muszą mieć w tym czasie wolne? Nie mogą tylko handlować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Do szczery
ponad rok temu ocena: 78%  22
Gdybyś był taki mądry jakiego udajesz, i ukończył jakiś fakultet z handlu, to byś wiedział że najlepsze rozwiązanie dyktuje ekonomia. Wiedz o tym że Polak ma to już w genach , lubi narzekać i buntować się przeciwko zakazom. Cała walka o dobro ludzi idzie w złym kierunku i przynosi odwrotne skutki. Rząd powinien działać w kierunku poprawy zarobków, np w niedzielę podwójna syawka godzinowa, premia za nadgodzini, zmniejszenia podatków.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ok
ponad rok temu ocena: 52%  21
A mnie to bardzo odpowiada. I będzie jak było kiedyś. Pójdę na basen z rodziną albo do lasu lub zaproszę znajomych na kawę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Ok.
ponad rok temu ocena: 50%  20
I co, byłeś na basenie? Ile kasjerek z Biedronki tam spotkałeś? Jak się czułeś patrząc na pracującą obsługę basenu?
~ do OK
ponad rok temu ocena: 69%  19
Do OK. I to wszystko zrobisz tylko dlatego, że jest taka ustawa? Własnej woli wcześniej nie miałeś, żeby iść na basen lub zaprosić rodzinę? Dopiero cię PIS zmusił? Brawo!
~ PiSmen
ponad rok temu ocena: 59%  18
To po co łazisz w niedzielę po sklepach , trzeba było iść do lasu lub na basen. No ale basen też będzie nieczynny w końcu niedziela i ratownicy i obsługa powinni mieć wolne. Ot HIPOKRYTA.
~ Szczery
ponad rok temu ocena: 44%  17
Bardzo dobrze , że będzie zakaz . I mam nadzieję , że ludzie będą dzwonić do Inspekcji Pracy , gdy zauważą łamanie prawa .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PiSmen
ponad rok temu ocena: 79%  16
Sorki....Miało być : nie odprawia mszy sam proboszcz. (Słowik pomieszał).
~ PiSmen
ponad rok temu ocena: 84%  15
Szczery dalej udajesz" mondrego inaczej" . Wisi mi to czy ty się znasz na handlu czy nie i czy pracujesz w innym zawodzie. Widzę jesteś jak wypisany ołówek z gumką. Ale jak sam mówisz że jesteś handlowcem a nie pracujesz w handlu czyli można wybrać samemu , prawda? To przestań filozofować bo czm się różni mały sklep od dużego. Ciekawe czy tak wszędzie w tych małych staną za ladą właściciele, a niektórzy mają po kilka własnych sklepów. Rozdwojenia jaźni dostaną. Przestań proszę cię.Dzwoń do inspekcji pracy że w niedzielę nie odpraniedzielęsam proboszcz tylko wykorzystał wikarego.
~ Neutralna
ponad rok temu ocena: 79%  14
I mam nadzieję, że ludzie będą dzwonić do inspekcji pracy. ..Prawdziwie katolicka postawa. Donosicielstwo. Msciwosc. Zawiść. Powoływanie specjalnych inspekcji pracujacej paradoksalnie w niedziele aby można było donosic. A z czego finansuje się takie osoby? Na prawdę całym złem tego świata były otwarte w niedziele sklepy? Inni ludzie pracujący w niedziele to już nie problem ale w sklepach pracują tylko matki małych dzieci, które pod przymusem są zamykane na kasie w każdą niedzielę za darmo. I nie mają za to wolnego innego dnia,tylko 7 dni siedzą zamknięte na kasie... Ludzie nie przesadzajmy i zacznijmy trzeźwo myśleć.
~ Szczery
ponad rok temu ocena: 30%  13
PiSmen Akurat żle trafiłeś bo z wykształcenia jestem handlowcem . Pracuje w całkiem innej branży , ale wiem doskonale jak wyglada handel i praca w sklepie markecie czy galerii . Przeciez sklepy , w których właściciel będzie za ladą mogą być otwarte , więc o co ci chodzi . Jak nie potrafisz zrobić zakupów w sobotę to możesz w niedzielę . Ale nie w markecie ani galerii tylko w zwykłym sklepie .
~ PiSmen
ponad rok temu ocena: 72%  12
Szczery nie fizjologuj już bo robisz się śmieszny z tym udawaniem "znafcy"tematu . Dobrze że ty wiesz o co chodzi. Ja poprostu uważam że sklepy powinny być otwarte a jak ktoś nie chce nie musi w handlu pracować. Po co sztuczne zakazy. To takie PiSowskie. Wiesz co to wolna wola.
~ Szczery
ponad rok temu ocena: 27%  11
PiSmen ustawa dotyczy handlu , a nie innych branży . Akurat ani Rydzyk ani kościół nic na tej ustawie nie zyska . A co do zarobków w , której galerii lub sklepie osoba zarabia 2900 ??? Ta branża jest akurat słabo płatna , a praca 7 dni w tygodniu . I nikt nie będzie miał mniej wypłaty z tego powodu , bo jak zarabiasz najniższą to mniej nie dostaniesz . Więc nie brnij w to jak nie wiesz o co chodzi i nie wymyślaj bzdur , bo tylko to potrafisz .
~ PiSmen
ponad rok temu ocena: 72%  10
Ty pseudo strażak!!! Prawdziwy strażak by takich głupot nie gadał. No właśnie zabrania handlować, czyli pracować sprzedawcom, to dlaczego pomija inne zawody ?Też by chcieli wolne. Bo ty masz wolne i chcesz iść do kina to ktoś musi zap....lać do roboty. Takie to wasze PiSiorowe myślenie.
~ PiSmen
ponad rok temu ocena: 75%  9
Mówiłem szczery nie brnij dalej bo się zakopiesz.Człowiek to człowiek.Ta ustawa nie ma nic wspólnego z ochroną ludzi i poprawą ich bytu. Tu zaangażowały się siły Rydzyka.A ludziom pracującym w galeriach oczy się otworzą jak pierwszego zamiast 2900 na konto wpłynie 1900. Ale ty tego pojąć nie możesz.
~ Strażak
ponad rok temu ocena: 32%  8
A od kiedy w jednostkach Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego itp. jest prowadzony handel?? Czym handlują strażacy czy policjanci? Z tego co wiadomo ustawa zabrania handlować...
~ Szczery
ponad rok temu ocena: 29%  7
Do PiSmen Aż tak prostą jesteś osobą , że nie odróżniasz normalnych zawodów od Krajowego Systemu Ratownictwa czyli osób nie zbędnych (Straż,Policja,Pogotowie) . Są miejsca gdzie ludzie pracować muszą , bo innej możliwości nie ma poza Krajowym System Ratownictwa np. szpitale , więzienia , wojsko . Ale widocznie ty nie potrafisz tego zrozumieć . Market czy galeria handlowa nie jest miejscem nie zbędnym gdzie musi to być otwarte podobnie zresztą stacje paliw . To po prostu ludzka wygoda i przyzwyczajenie .
~ PiSmen
ponad rok temu ocena: 68%  6
Ładna mi to opinia , denuncjacja , zakazy to już nie opinia.A co to znaczy jednostki użyteczności publicznej. Tam ludzie nie pracują. To jeżeli straż to czemu nie urząd miasta też jednostka użyteczność publicznej. Lepiej nie brnij w to dalej bo się zakopiesz. Wolny Rynek i tyle. To co było kiedyś to już było , patrz na to co jest i zbyt nie przejmuj się tym co będzie.
~ Szczery
ponad rok temu ocena: 33%  5
Po pierwsz nie jestem PiSiorem , bo jestem wielkim przeciwnikiem chociażby 500+ . Po drugie szpitale , straż i policja to miejsca gdzie zawsze musi to być czynne(jednostki użyteczności publicznej) . A stacje paliw oczywiście , że powinny być zamknięte . Kiedyś tak było i ludzie potrafili żyć . A po trzecie wyrażam swoją opinię , a nie urządzam nikomu życia .
~ PiSmen
ponad rok temu ocena: 61%  4
Szpitale , stacje paliwowe , strażacy i policja też im dać wolne wolne itd. , itp. I bardzo dobrze kabluj dalej PiSiorze. NIE CHCESZ KUPOWAĆ W NIEDZIELE TO NIE KUPUJ, pracować też nie musisz , zawsze możesz powiedzieć że to niezgodne z twoimi przekonaniami. Ale nie urządzaj życia innym.
~ mym
ponad rok temu ocena: 37%  3
dzięki Bogu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wierny
ponad rok temu ocena: 82%  2
Nie dzięki Bogu tylko dzięki PiSiorom i Solidarności. Boga w to nie mieszaj.
~ Walenty
ponad rok temu ocena: 83%  1
I po co to ? W rozmowie z jednym księdzem usłyszałem ze teraz więcej ludzi będzie do kościoła chodzić! Niedoczekanie spędzę ten czas jak ustawodawca przewidział z rodziną.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A