Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

„Patrz, słuchaj, wyczuj” - szkolili się w pierwszej pomocy

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    12.03.2018
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

Jak pomóc osobie nieprzytomnej, u której doszło do zatrzymania krążenia? Tego uczyli się uczestnicy szkolenia „Patrz, słuchaj, wyczuj”. Odbyło się ono z inicjatywy strażaków z OSP Szkaradowo.

Fachowy instruktaż z udziałem ponad 100 osób w miejscowej sali sportowej poprowadził Piotr Chudy, z firmy Med-Group, posiadający wieloletnie doświadczenie, które zdobył pracując w Zespołach Ratownictwa Medycznego.

R E K L A M A

Kilkugodzinne szkolenie rozpoczęło się od przypomnienia, jak należy prawidłowo przygotować korytarz ratunkowy na drodze.

- Gdy zauważamy korek na drodze szybkiego ruchu automatycznie zjeżdżamy na bok robiąc przejazd środkiem. Przecież i tak będziemy w tym korku stać, więc nie zrobi nam to wielkiej różnicy. Ci z prawego pasa zjeżdżają w prawo, a tylko skrajnie lewy pas - w lewo. Jeśli pasów jest więcej, to kierowcy ze środkowych pasów ustawiają się na prawo tak by pozostawić jeden pas wolny. Dzięki temu odpowiednie służby ratunkowe mają możliwość swobodnego przejechania przez korek wolnym pasem. To daje bardzo cenny czas, dzięki któremu można uratować czyjeś życie - podkreśla Piotr Chudy.

Na kursie była też prezentacja prawidłowego użytkowania defibrylatora oraz część teoretyczna, w której Piotr Chudy przypomniał, m.in. o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przy udzielaniu pierwszej pomocy.

- Zanim do niej przystąpimy, należy pamiętać o zastosowaniu w miarę możliwości środków ochrony osobistej, czyli o założeniu rękawiczek jednorazowych oraz o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - mówił. Po części teoretycznej była praktyczna. Ta ostatnia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Mieszkańcy, bez względu na wiek, ochoczo podchodzili do 6 fantomów, na których mogli przećwiczyć resuscytację - podstawowy element udzielania pierwszej pomocy osobie z zatrzymaniem krążenia.

Więcej w Życiu Rawicza

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A