Pelikan długo się rozkręcał

Pelikan długo się rozkręcał - Zdjęcie główne

Bardzo długo na właściwe obroty w starciu z LUKS-em Stare Bojanowo nie mógł wejść Pelikan Dębno Polskie.

Mecz zaczął się dość nieoczekiwanie, ponieważ w 10. minucie na prowadzenie wyszli goście. LUKS grał nadzwyczaj dobrze, a dębnianie nie mogli znaleźć recepty na pokonanie ich bramkarza. Próbował Wojciech Niedźwiedzki, próbował Norbert Hodura, aż sprawy w swoje „nogi” wziął Patryk Juskowiak. Pomocnik Pelikana w 33. minucie „huknął jak z armaty” z około 30. metrów i piłka, odbijając się od poprzeczki, wpadła do bramki Starego Bojanowa. Był to przełomowy moment tego spotkania. Dwie minuty później Juskowiak strzelił swoją drugą bramkę, wyprowadzając Pelikana na prowadzenie. Młodemu pomocnikowi z Dębna było jednak mało i po kolejnych dwóch minutach strzelił swoją trzecią bramkę. Prawdopodobnie był to najszybciej ustrzelony hat-trick w leszczyńskiej A klasie w tym roku. Na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 3:1, ale wiadome było, że drużyna Łukasza Bojdo na tym nie poprzestanie.

Jak wyglądała druga połowa meczu, przeczytasz we wtorkowym wydaniu "ŻR".

Łukasz Bojdo

trener Pelikana Dębno Polskie

Odnieśliśmy bardzo wysokie zwycięstwo, ale wynik może być nieco mylący. LUKS-owi należą się słowa uznania, bo zagrali naprawdę dobrze, szczególnie w początkowej części meczu. My przez pierwsze pół godziny mieliśmy kłopoty, ale na szczęście później wszystko udało się poukładać i trochę postrzelać. Nie chcę za bardzo moich chłopaków chwalić, ale przed rundą mówiliśmy sobie, że maj musi być nasz. W maju została co prawda do rozegrania jeszcze jedna kolejka, ale myślę, że te słowa się i tak już wypełniły. Cieszymy się grą i oby zostało już tak do końca sezonu, gdzie zwieńczeniem będzie przedostatnia kolejka i mecz z Sarnowianką na który mocno się mobilizujemy.

Pelikan Dębno Polskie - LUKS Stare Bojanowo 9:2 (3:1)

1:1 - Patryk Juskowiak (33'), 2:1 - Patryk Juskowiak (35'), 3:1 - Patryk Juskowiak (37'), 4:1 - Wojciech Niedźwiedzki (50'), 5:2 - Norbert Hodura (70'), 6:2 - Wojciech Niedźwiedzki (73'), 7:2 - Wojciech Niedźwiedzki (80'), 8:2 - Norbert Hodura (82'), 9:2 - Damian Drewniak (89')

Pelikan: Paweł Niedbała - Andrzej Niedźwiedzki (80'Artur Dupidis), Bartosz Chociaj, Andrzej Nowak (72'Mikołaj Mądry), Jakub Ryznar (46'Krzysztof Czerwiński), Marek Bagiński (81'Damian Drewniak), Patryk Juskowiak, Rafał Drewniak (46'Bartłomiej Guzy), Adrian Kaiser (70'Tomasz Ekstedt), Norbert Hodura, Wojciech Niedźwiedzki