Pelikan lepszy o gola [ZDJĘCIA]

Pelikan lepszy o gola [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Podczas ostatniej kolejki rundy jesiennej, byliśmy świadkami ostatnich derbów naszego powiatu w A klasie. Do Dębna Polskiego przyjechał Ruch Bojanowo. Obie drużyny bezpośrednio sąsiadują ze sobą w tabeli. Pelikan ma przewagę dwóch oczek, więc jeśli chciał „przezimować” przed Ruchem, w sobotę nie mógł przegrać. Bojanowianie z kolei w minionej rundzie nie znaleźli optymalnej formy, chociaż z meczu na mecz wyglądali lepiej.

Pojedynek zaczął się od mocnego uderzenia przyjezdnych. Już w 3. minucie piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej tego dnia przez Patryka Juskowiaka. Niewykorzystana sytuacja zemściła się bardzo szybko. Piłkę w polu karnym Ruchu dostał Norbert Hodura, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Spotkanie toczyło się w szybkim tempie i z pewnością mogło się podobać. Częściej pod bramką przeciwnika gościli jednak gospodarze. Po nieco ponad pół godzinie gry pięknym strzałem popisał się Michał Izydorczak, ale bramkarz sparował jego uderzenie na poprzeczkę. Chwilę później w sytuacji „sam na sam” znalazł się Wojciech Niedźwiecki. Napastnik Pelikana uderzył jednak wprost w Marcin Frąszczaka i górą znów był „goalkeeper” przyjezdnych. Pierwsza połowa zakończyła się więc jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy i na brak emocji z pewnością narzekać nie było można.

Więcej informacji o tym meczu we wtorkowym wydaniu "ŻR".

Pelikan Dębno Polskie - Ruch Bojanowo 2:1 (1:0)

1:0 - Norbert Hodura (5'), 2:0 - Norbert Hodura (76'), 2:1 - Piotr Cheba (90'+3')

Pelikan: Patryk Juskowiak - Jakub Ryznar (23'Andrzej Nowak), Michał Berger, Kacper Szczęsny, Marek Bagiński, Tomasz Leciejewski, Mikołaj Mądry, Adrian Kaiser (65'Kamil Duda), Michał Izydorczak (80'Artur Dupidis), Norbert Hodura, Wojciech Niedźwiecki (70'Damian Gmerek)

Ruch: Marcin Frąszczak - Krzysztof Wittstock, Dawid Kubacki, Grzegorz Potoczny, Tomasz Krzyżaniak, Waldemar Grygowski, Ryszard Lipowicz, Przemysław Lipowicz, Zbigniew Lipowicz, Piotr Cheba, Marek Lutowicz