Pelikan „utarł nosa” Rawii II

Pelikan „utarł nosa” Rawii II - Zdjęcie główne

Pierwsze dwie kolejki mają za sobą zawodnicy Pelikana Dębno Polskie i Rawii II Rawag Rawicz. W pierwszej kolejce obie ekipy spotkały się w Rawiczu przy Spokojnej. Dla Rawii II był to debiut w A klasie po zeszłosezonowym awansie. Jako, że był to pojedynek derbowy, obie ekipy do meczu przystąpiły mocno zmotywowane. Jako pierwsi skuteczną akcję przeprowadzili goście z Dębna Polskiego. W 18. minucie piłkę strzałem głową do bramki Rawii skierował Wojciech Niedźwiedzki. Po nieco ponad pół godzinie gry gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą Huberta Gilla. Na przerwę zawodnicy schodzili przy remisie 1:1. Po zmianie stron mecz nadal był wyrównany, ale tym razem pierwsi skuteczną akcję przeprowadzili miejscowi. W 66. minucie Rawia objęła prowadzenie, a gola strzelił Kamil Cheba. Już 7 minut później podopieczni Łukasza Bojdo wyrównali, a pierwszą bramkę w barwach Pelikana strzelił Szymon Juskowski. Dębnianie zagrali ambitnie do samego końca i ostatnie słowo należało do nich. Na niespełna 10 minut przed końcem meczu decydującą akcję wykończył Patryk Juskowiak, który tym samym zapewnił swojej ekipie komplet punktów na inaugurację sezonu. - Bardzo cieszę się ze zwycięstwa nad Rawią na ich terenie. Zazwyczaj sezon zaczynaliśmy porażką więc teraz radość jest tym większa - mówił trener Pelikana Łukasz Bojdo. - Ta drużyna Rawii to bezpośrednie zaplecze IV ligi więc zwycięstwo smakuje bardzo dobrze - dodał.

W drugim swoim meczu Pelikan tym razem na własnym stadionie podejmował drugiego beniaminka - Piast Poniec. Mecz lepiej zaczął się dla przyjezdnych, którzy po nieco ponad kwadransie gry wyszli na prowadzenie. Optyczną przewagę miał Piast, ale w 28. minucie bramkę na 1:1 strzelił Wojciech Niedźwiedzki z rzutu wolnego. Chwilę wcześniej na 0:2 mogli podnieść gracze z Ponieca, ale bramkarz Pelikana Paweł Niedbała obronił rzut karny. Po zmianie stron nadal można było zaobserwować delikatną przewagę gości. Po godzinie gry Piast po raz drugi wyszedł na prowadzenie, ale ponownie kilkanaście minut później odpowiedział Wojciech Niedźwiedzki strzałem z dystansu i znów był remis. Obie bramki dla drużyny z Ponieca strzelił były zawodnik rawickiej Rawii Patryk Kowalski. W końcówce jedno trafienie dołożyli jeszcze przyjezdni, ale Pelikan ponownie był w stanie odpowiedzieć i mecz zakończył się remisem 3:3. Na 3. kolejkę dębnianie udadzą się do Belęcina na mecz z tamtejszym Piastem. Pierwszy gwizdek w niedzielę o 17.00.

Rawia II na 2. kolejkę pojechała do Pogorzeli. Miejscowy Lew sezon zaczął „z przytupem”, ponieważ w pierwszej kolejce rozgromił na własnym boisku Ruch Bojanowo 8:2. Pogorzelanie dobrą grę potwierdzili także w drugim starciu, w którym rozgromili Rawię aż 5:0. Świetną partię rozegrał Adam Staszewski, który zaaplikował Rawii aż 3 bramki. Podczas trzeciej kolejki Rawia II na własnym boisku podejmować będzie innego beniaminka - Kormoran Święciechowa. Początek meczu w niedzielę o 16.00.