Pięć krążków Kadeta Rawicz

Pięć krążków Kadeta Rawicz - Zdjęcie główne

Pięcioro zawodników Kadeta Rawicz wzięło udział w Halowych Mistrzostwach Okręgu Juniorów i Juniorów Młodszych w Kaliszu. Reprezentantom rawickiego ośrodka udało się wywalczyć pięć medali.

Złote krążki zawisły na szyjach dwóch juniorek młodszych. Aleksandra Jędryczka zwyciężyła w konkursie skoku w dal z wynikiem 5,33 metra, natomiast w trójskoku tryumfowała Patrycja Twardowska (11,52 m). Trzecie miejsce w biegu na dystansie 300 metrów zajęła juniorka Anna Samól (48,20 s). Na drugim stopniu podium biegu na 60 metrów przez płotki stanął Tymoteusz Krzyżanowski (8,82 s). Kolejny junior młodszy, Mateusz Skrzypek zdobył brązowy medal w skoku w dal z wynikiem 6,26 m, ustanawiając nowy rekord życiowy.

W Kaliszu równolegle odbył się również mityng lekkoatletyczny, w którym wystartowali najmłodsi "kadeci". Kilka dni wcześniej rawiccy młodzicy wzięli udział w 10-dniowym obozie kondycyjnym w Podgórzynie koło Karpacza.