Pierwsza gra sparingowa Pelikana

Pierwsza gra sparingowa Pelikana - Zdjęcie główne

W minioną sobotę sparingowe granie zainaugurował Pelikan Dębno Polskie. Drużyna Łukasza Bojdo zmierzyła się ze Spartą Miejska Górka na jej terenie. Mecz toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy znacznym mrozie i silnym wietrze. Płyta boiska była dość mocno zmrożona, co z pewnością nie sprzyjało zawodnikom.

Od pierwszych minut inicjatywę starali się przejąć gospodarze. Drużyna Waresiaka częściej była przy piłce i próbowała zagrozić bramce przeciwnika. W pierwszej połowie bramek jednak nie zobaczyliśmy. Po zmianie stron obraz gry był podobny, a spartanie znów byli aktywniejsi. Świetną okazję w 56. minucie miał Zbigniew Rak, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Kilka minut później udało się przełamać piłkarską niemoc. Po godzinie gry wynik spotkania otworzył były gracz Pelikana - Damian Gmerek. Miejscowi z prowadzenia cieszyli się niespełna 10 minut. W 69. minucie Kacpra Spruttę pokonał Wojciech Niedźwiecki i ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

W następnej sparingowej potyczce Sparta na własnym obiekcie podejmować ma Ruch Bojanowo. Wstępnie mecz zaplanowano na sobotę na godzinę 14.00. Pelikan z kolei w środę ma zagrać z Awdańcem Pakosław.

Sparta Miejska Górka - Pelikan Dębno Polskie 1:1 (0:0)

1:0 - Damian Gmerek (60'), 1:1 - Wojciech Niedźwiecki (69')

Sparta: Kacper Sprutta - Robert Siecla, Grzegorz Plawgo, Mateusz Pernak, Bartłomiej Nowak, Kacper Zimny, Adrian Giezek, Marcin Hądzlik, Kacper Subera, Damian Gmerek, Zbigniew Rak, Krystian Wierzyk, Łukasz Dytko, Piotr Jasiak, Mariusz Niedźwiedź, Miłosz Kaczmarek

Pelikan: Paweł Niedbała - Krzysztof Czerwiński, Bartosz Chociaj, Kacper Szczęsny, Andrzej Niedźwiecki, Bartosz Hyżorek, Szymon Świtała, Rafał Drewniak, Marek Bagiński, Norbert Hodura, Dawid Kmieć, Andrzej Nowak, Kacper Szymankiewicz, Artur Dupidis, Wojciech Niedźwiecki