Pierwsze granie na „Leśnym”

Pierwsze granie na „Leśnym” - Zdjęcie główne

Po raz pierwszy w tym roku byliśmy świadkami grania na stadionie „Leśnym” w Sarnowie. Miejscowa Sarnowianka podejmowała drużynę Sokoła Chwałkowo.

Podopieczni Sławomira Gintowta na co dzień występują w leszczyńskiej A klasie. Płyta boiska była dość mocno zmrożona, ale zawodnicy dobrze się na niej czuli. Po około pół godzinie gry na prowadzenie wyszli miejscowi po strzale Adriana Kociemby. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Paweł Bernadek. Goście wykorzystali jedną sytuację. W 80. minucie strzelili bramkę kontaktową, ale na więcej zabrakło czasu.

W Miejskiej Górce z kolei miejscowa Sparta podejmowała Ruch Bojanowo. Od początku mecz był wyrównany, z lekką przewagą miejscowych. Pierwsza naprawdę groźna akcja miała miejsce dopiero po blisko pół godzinie gry. Miłosz Kaczmarek w nieprzepisowy sposób został powstrzymany w polu karnym i sędzia odgwizdał rzut karny. „Jedenastkę” pewnym strzałem na bramkę zamienił Mateusz Pernak. Bojanowianie przebudzili się w drugiej odsłonie. Drużyna Goliny zyskała przewagę i parła po zdobycie gola wyrównującego. Sztuka ta powiodła się po nieco ponad godzinie gry, Adriana Giezka pokonał Marcin Płaczek. Mecz zakończył się więc remisem 1:1. Następnym sparingpartnerem Ruchu będzie Sokół Niechlów, mecz odbędzie się w sobotę. - Było to nasze pierwsze wyjście na boisko tej zimy i można je uznać za pozytywne - powiedział trener Ruchu Bojanowo Karol Golina. - Szczególnie dobra w naszym wykonaniu była druga połowa - dodał.

Sparta Miejska Górka - Ruch Bojanowo 1:1 (1:0)

1:0 - Mateusz Pernak (29'), 1:1 - Marcin Płaczek (63')

Sparta: Adrian Giezek - Kacper Sprutta, Kacper Subera, Mariusz Niedźwiedź, Mariusz Plawgo, Robert Siecla, Kacper Zimny, Marcin Hądzlik, Damian Gmerek, Miłosz Kaczmarek, Mateusz Pernak, Zbigniew Rak, Łukasz Dytko, Jakub Żyto, Michał Kaczmarek, Piotr Jasiak, Mikołaj Duszak

Ruch: Waldemar Gorszki, Kamil Kuźnik - Waldemar Grygowski, Marek Lutowicz, Marcin Jarczewski, Przemysław Lipowicz, Ryszard Lipowicz, Zbigniew Lipowicz, Piotr Cheba, Marcin Płaczek, Dawid Walkowiak, Arkadiusz Talarczyk, Maciej Bandrowski