Pierwszy krok do play-off wykonany. Kolejna wygrana Rawii!

Pierwszy krok do play-off wykonany. Kolejna wygrana Rawii! - Zdjęcie główne

Rawiccy koszykarze pokonali w sobotnim meczu jeleniogórski zespół KS Sudety - 68:58.

Drużyna Macieja Maciejewskiego była gospodarzem meczu kolejnej, 23. kolejki rozgrywek koszykarskiej 2. ligi mężczyzn po raz ostatni w tym sezonie.

Rawiczanie od początku spotkania narzucili tempo, które próbowali stopniowo odrabiać przyjezdni. Pierwszą kwartę Rawia wygrała 21:12, a do szatni - po pierwszej połowie - rawiccy koszykarze schodzili z dziewięcipunktowym prowadzeniem.

W drugiej części spotkania, rawiczanie zgubili rytm gry, próbując bronić przewagi, jaką wypracowali. Ostatecznie, perfekcyjnie rozegrana końcówka meczu, przyniosła gospodarzom zwycięstwo nad ekipą z Jeleniej Góry - 68:58. To już dziesiąty triumf Rawii w tym sezonie.

- Gratulacje dla drużyny. Bardzo ważne zwycięstwo. Bardzo dobra pierwsza połowa - mówi Maciej Maciejewski trener Rawii Rawicz i dodaje: - Graliśmy zarówno w obronie, jak i w ataku, to, co sobie zakładaliśmy przed meczem. W drugiej połowie za szybko chcieliśmy bronić przewagi, którą sobie wypracowaliśmy i zrobiło się nerwowo. Dobrze zagrana końcówka, dała nam zwycięstwo.

Rawiczanie obecnie zajmują dziewiątą lokatę w tabeli grupy D z dorobkiem 33 punktów po 23 rozegranych spotkaniach. Do końca rundy zasadniczej zostały jeszcze trzy kolejki.

Rawia Rawicz na kolejne spotkanie pojedzie do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie podejmie miejscową KS Stal Kosz. Mecz odbędzie się 24 lutego w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Kusocińskiego 1.