Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Komfort podstrona
R E K L A M AKancelaria B1
R E K L A M A

Pierwszy weekend wakacji. Więcej policjantów na drogach

› Aktualności› Na sygnale 11 miesięcy temu    23.06.2017
Karol Pospiech
komentarzy 3 ocen 6 / 83%
A A A
 fot. archiwum

Rawiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczynają dziś akcję „Pierwszy weekend wakacji 2017”.

Dziś rozpoczyna się pierwszy, wakacyjny weekend. Pierwsi wczasowicze rozpoczną swój urlop i na drogach pojawi się więcej pojazdów.

R E K L A M A

Apelujemy do kierowców o rozsądek, rozwagę i nogę „z gazu” w czasie podróży. Główną przyczyną wypadków drogowych powodowanych przez kierujących pojazdami jest właśnie niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Trwające upały także wpływają na spadek koncentracji kierowców - podkreśla mł. asp. Katarzyna Starczewska z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w pierwszy wakacyjny weekend zapowiadają działania prewencyjno-kontrolne na drogach naszego powiatu.

Celem tych działań jest utrzymywanie płynności ruchu, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych jego uczestników, reagowanie na wykroczenia i przestępstwa drogowe, które są główną przyczyną zdarzeń drogowych, egzekwowanie obowiązku używania przez pieszych poruszających się po drogach po zmierzchu poza obszarem zabudowanych elementów odblaskowych, kontrolowanie kierujących jednośladami, kontrola stanu technicznego pojazdów, w szczególności tych, którymi przewożone są dzieci i młodzież na zorganizowany wypoczynek - wylicza policjantka.

R E K L A M A
+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ra
10 miesięcy temu ocena: 100%  4
To dlaczego dzisiaj całą niedzielę źaden polivjant nie skontrolował motocyklistów jeżdżących po Rawiczu. Ponad 100 db. Człowiek własnych myśli nie słyszał. Żenada. Nie jest istotne czy to jakiś festyn czy coś innego. Przepisy obowiązują wszystkich i w każdym czasie na drogach publicznych, które nie są wyłączone. Lepiej jakąś babcie zaczepić jak idzie po ulicy lub z psem bez smyczy. To samo dotyczy rowerzystów jadących po chodniku. Brak konsekwencji w pracy policji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ LOLO
11 miesięcy temu 3
WIĘCEJ? Jak będzie ich więcej jak we wtorek w SZKARADOWIE to nie ma szans nawet rowerem się rozpędzić!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oko sprawiedliwosci
11 miesięcy temu ocena: 67%  2
To ktoś jeszcze w te brednie wierzy ?? Główną przyczyną wypadku niedostosowanie prędkości ? W Niemczech na autostradach momentami NIE MA LIMITU prędkości i masowo tam ludzie giną ? Główną przyczyną wypadków jest GÓWNIANA INFRASTRUKTURA DROGOWA. A główną przyczyną śmierci jest (ostra) niewydolność krążeniowo oddechowa. Powtarzają te pierdoły jak mantrę. A Policjanci to pierwsi do łamania prawa. A to pod prąd a to prędkość przekraczają a to na zielonej strzałce się nie zatrzymują. Oznakowanymi normalnie jeżdżą jak chcą i oni chcą innych ludzi nauczać i karać. OD SIEBIE ZACZĄĆ bo źdźbło w cudzym oku dojrzą ale belki w swoim to już nie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bibi
11 miesięcy temu ocena: 83%  1
Popieram akcje i nie miejcie ludzie tego za zle bo to dla waszego dobra jak nie ma policji na drogach zle jak jest jeszcze gorzej trudno dogodzic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A