Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Piesi i rowerzyści pod lupą policjantów. Nie będzie pobłażliwości

› Aktualności› Wydarzenia 4 miesiące temu    7.08.2019
Dawid Bela
komentarzy 28 ocen 6 / 83%
A A A
 fot. fotolia.com

Nie przechodzisz po pasach? Jedziesz rowerem w miejscu do tego nieprzeznaczonym? Wyprzedasz samochodem cyklistę, nie zachowując bezpiecznej odległości? Spodziewaj się mandatu. Już jutro kolejna akcja policji. Na pobłażliwość nie ma co liczyć.

Jak informuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, w trakcie ubiegłotygodniowej akcji skontrolowano 32 niechronionych uczestników ruchu drogowego: 18 pieszych i 14 rowerzystów. Siedmioro z nich - zdaniem policji - złamało przepisy. 5 pieszych i 2 rowerzystów ukarano mandatami. 

Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, także i tym razem akcja odbędzie się na terenie całego powiatu rawickiego. Policjanci będą zwracać uwagę nie tylko na pieszych i rowerzystów, ale także kierowców aut czy motocykli. Kto zlekceważy przepisy, może otrzymać mandat.

- Niestety, znaczna część zdarzeń związana z potrąceniem pieszego ma miejsce na przejściach dla pieszych. Czyli tam, gdzie przepisy chronią pieszego w sposób szczególny. Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża. Kierujący samochodami powinni także zwiększyć swoją uwagę zbliżając się, m. in. do przejazdu dla rowerzystów, gdzie wręcz należy wypatrywać (spodziewać się) osób korzystających z jednośladów i traktować ich po partnersku - przypomina Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (27)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Uśmiechnięta buźka
4 miesiące temu ocena: 50%  27
Dlaczego rowerzysta nie może jechać po chodniku albo plantach? Po co to jest to zrobione? Z tego co wiem to jeszcze nigdy nie słyszałam o pieszym potrąconym przez rowerzyste ;) Bezpiecznie każdego mijają, czy to chodnik, czy planty :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tazz
4 miesiące temu ocena: 18%  26
Panie burmistrzu, nie spodobało się to społeczność pisze o zakazie jazdy rowerami po nowych planetach i teraz Pan wezwał policję, żeby z rowerzystami zrobiła porządek?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mikołaj
4 miesiące temu ocena: 100%  25
W kwestii formalnej , to jest akcja ogólnokrajowa więc co do tego ma burmistrz M. Rawicz. Głupota ludzi wpisujących swoje myśli sięgnęła zenitu.
~ Co ty fanzolisz
4 miesiące temu ocena: 100%  24
Mirka wyluzuj gacie.
~ Maciek
4 miesiące temu ocena: 100%  23
Niech się zajmą tymi kretynami co przechodzą po pasach i nie patrzą czy cos jedzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maciej
4 miesiące temu ocena: 100%  22
Jestem ciekaw ilu pieszych dostanie mandat za nieprawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych. WIEM NIKT NIE JEST ŚWIĘTY ALE TYLE SIĘ MÓWI O POTRĄCENIACH NA PASACH, A PRZYNAJMNIEJ DO POŁOWY MOGŁO BY NIE DOJŚĆ GDYBY PIESI TEŻ PRZESTRZEGALI ZASADY BEZPIECZNEGO WEJŚCIA NA PRZEJŚCIE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maciej
4 miesiące temu ocena: 89%  21
Szanujmy się na wzajem . Kierowca powinien przepuścić pieszego .... ALE PIESZY CZY ROWERZYSTA TO NIE ,,ŚWIĘTA KROWA '' MUSI SIĘ UPEWNIĆ CZY W BEZPIECZNY SPOSÓB MOOOŻE WEJŚĆ NA PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH TAK ABY DLA SIEBIE I INNYCH UŻYTKOWNIKÓW DRÓG BYŁO TO BEZPIECZNE A TAK DO TYCH PIESZYCH CO JEDNAK UWAŻAJĄ CIE ZA ŚWIĘTE KROWY PAMIĘTAJCIE ŻE TO ZAWSZE WY NA TYM GORZEJ WYJDZIECIE W RAZIE WYPADKU . TROCHĘ ROZSĄDKU ,,,,,,,,, ŻE NIE WSPOMNĄ O TYCH ZOMBICH WPATRZONYCH W EKRAN TELEFONY I WCHODZI TAKI PACAN WPROST POD KOŁA I CO Z TEGO ŻE BĘDZIESZ WMAWIAŁ POLICJANTOWI ŻE TO KIEROWCA AUTA JEST WINNY ,ALE TO TY MOŻESZ ZGINĄĆ LUB LEŻEĆ POŁAMANY A NIE KIEROWCA SAMOCHODU . POZDRAWIA I POWROTU DO ZDROWIA TYM CO ROZSĄDEK ZOSTAWILI W DOMU WYCHODZĄC DO MIASTA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rowerek
4 miesiące temu ocena: 57%  20
Większość potrąceń ma miejsce na pasach, ale dostaniesz mandat jak po nich nie przejdziesz... czyli jeśli dbasz o swoje życie to poniesiesz karę. Gdzie tu sens, gdzie logika?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
4 miesiące temu ocena: 100%  19
Proszę zwrócić uwagę na rowerzystów przejeżdżających przez przejścia dla pieszych. Niejednokrotnie z pełnym rozpędem. Najczęściej robią tak dzieci i nastolatkowie. Przy tym sprawiają wrażenie jakby ich zachowanie było zupełnie legalne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Iwona
4 miesiące temu ocena: 72%  18
Trzeba uwazac zwlaszcza na rowerzystow. Ustawia sie obok Ciebie na skrzyzowaniu, jeszcze oprze sie baba o samochod. Skrecasz w prawo a ta idiotka jedzie prosto.. a pozniej placz i lament..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do klinicysta
4 miesiące temu ocena: 20%  17
Wiesz gdzie ja mam twoją, i twojego psychoanalityka opinię ? Jestem normalnym człowiekiem bez psychicznych zachwiań, i w przeciwieństwie do ciebie twardo stąpam po ziemi. Nie używam ciasnych gaci z pampersem i uważam że samochód ma pierwszeństwo przed rowerem jeżeli znaki nie stanowią inaczej. A jak pajac uważa że może wciskać się pomiędzy samochody to niech to robi, wolny kraj wolne obyczaje. Tylko jak mu te ciasne gacie przetrzepią, i oprócz pampersa będzie miał tam jeszcze inną wkładkę, to niech nie stęka. Coś jeszcze wymyślisz " znafco " psychoanalizy, " Miszczu" pedałowania.
~ Klinicysta
4 miesiące temu 16
No i sam teraz sobie wystawiłeś opinię. Jak tego nie rozumiesz , to przeczytaj swoje wypowiedzi psychoanalitykowi , ci wytłumaczy.
~ do rowerzysty
4 miesiące temu ocena: 33%  15
To jeszcze mało w życiu widziałeś, bo głupole w ciasnych gaciach z pampersem pchają się wszędzie. To oni są przykładem dla studentów, tyle że nie psychologii, tylko psychiatrii. A pamiętasz przykład kobiety przejechanej przez ciężarówkę koło pomnika ?
~ Klinicysta
4 miesiące temu ocena: 100%  14
Nie dyskutuje z tym 30- to tonowym betonem bo on uważa , że im większy na drodze , to tym więcej ma racji. Szkoda czasu. Jego wypowiedzi można przedstawić na zajęciach studentów psychologii jako przykład realizacji społecznych.
~ rowerzysta
4 miesiące temu ocena: 92%  13
panie "30ton" przepis jest przepis... rozmawiamy o autach osobowych... nikt nie jest samobójcom i nie wciska się rowerem obok ciężarówki... ubliżanie innym uczestnikom forum niczego nie wnosi...
~ Rowerzysta
4 miesiące temu ocena: 63%  12
Panie co wypisujesz o ciasnych gaciach... Ja rowerem jeżdżę rekreacyjnie natomiast samochodem robię 50000km rocznie od kilkunastu lat... Jak jesteś Pan burak to nie zostawiasz miejsca dla rowerzystów... A na utrudnianie ruchu innym użytkownikom też jest paragraf... Polecam przestrzegania przepisów i więcej kultury na drodze...
~ Rowerowy motorzysta
4 miesiące temu ocena: 42%  11
Szanowny panie nauczycielu od ciasnych gaci. To co wypisujesz to jest dopiero kozakowanie. Niczym się pewnie nie różnisz od tego idioty z Leszna co pobił przychodnia. Najlepiej weź widły i wal wszystkich co jadą Twoją drogą , nauczysz wreszcie chamstwo porządku. Twoje wpisy to nie wypociny a raczej już szczyny.
~ Założy ciasne gacie z pampesrm i szyszak na łep i kozaka udaje
4 miesiące temu ocena: 33%  10
Jak się czyta te wypociny fachowców od ruchu to płakać się chce, A ja uczę rowerzystów kultury, jadę tak jak przepis nakazuje jak najbliżej prawej krawędzi jezdni, nie zostawiając miejsca niedouczonym rowerzystom.Nikt mnie z prawej wyprzedzał nie będzie. Jak może gość który ukończył 18 lat i nie miał ani jednej godziny szkolenia z PRD poruszać się w ruchu publicznym między samochodami.
~ rowerzysta
4 miesiące temu ocena: 80%  9
pani Iwono zgodnie z kodeksem drogowym jest tak: "Rowerzysta ma prawo wyprzedzać wolno jadące bądź stojące w korku pojazdy zarówno z lewej, jak i prawej strony. Ponadto rowerzysta ma pierwszeństwo, jeśli kierowca samochodu skręca z drogi głównej w prawo bądź w lewo." jeżeli dalej się Pani upiera to niech Pani jednak wybierze się na kurs.. bo jak pojedzie Pani do większego miasta to może się Pani zdziwić...
~ Mr
4 miesiące temu ocena: 56%  8
Niestety ale rowerzysta ma pierwszeństwo bez znaczenia czy na krzyżówce jest śluza rowerowa czy nie.
~ Iwona
4 miesiące temu ocena: 33%  7
Drogi @rowerzysto! Owszem jest tak ale w przypadku jezeli rowerzysta korzysta ze sluzy rowerowej. Prawo jazdy za maslo nie zdalam i wiem co i kiedy mozna. Prosze zobaczyc kodeks drogowy i sugerujac sie panskim wpisem radze uwazac, zeby Ci nikt za przeproszeniem... dupy nie rozjechal ;-)
~ Lewak
4 miesiące temu ocena: 25%  6
Przeważnie idioci jadą prosto a nawet czasami skręcają w lewo , to dopiero idiotyzm.
~ rowerzysta
4 miesiące temu ocena: 75%  5
proszę zapisać się na kurs "prawa jazdy" rowerzysta ma prawo zająć miejsce obok samochodu... jeżeli jedzie prosto przez skrzyżowanie to musi Pani poczekać aż przejedzie i skręcić w prawio dopiero za rowerzystą... rowerzysta jadąc po Pani prawej stronie ma pierwszeństwo...
~ Kasia
4 miesiące temu ocena: 75%  4
Czemu nikt się nie weźmie za pijanych narciarzy i snowbordzistów na rawickich stokach koło cmentatrza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mikołaj
4 miesiące temu ocena: 100%  3
Można ale trzeba poczekać do zimy.
~ Kuba
4 miesiące temu ocena: 75%  2
Szkoda, że widzą takie rzeczy tylko wtedy gdy jest jakaś akcja tego typu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SYFFFFFFFFFFFFF
4 miesiące temu ocena: 43%  1
PRZESTEPCÓ KTORYCH NIE WIDZA A DLACZEGO ????????? TYCH ŁAPAC A NIE OBYWATELI NORMALYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji