Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Piknik, gra miejska i wspólne śpiewanie hymnu. Jak obchodzimy 11 listopada?

› Kultura i Rozrywka 5 miesięcy temu    11.11.2018
Redakcja
komentarzy 3 ocen 2 / 0%
A A A

Obchody Święta Niepodległości na Ziemi Rawickiej

JUTROSIN 9 XI
Koncert za 100... groszy
W sali Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Jutrosinie, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, w piątek, 9 listopada o godz. 18.00 odbędzie się koncert trzech tenorów.
- Uczestnicy będą mogli usłyszeć wiele znanych szlagierów operetkowych i musicalowych w wykonaniu znanych już jutrosińskiej publiczności: Mariusza Ruty, Mirosława Niewiadomskiego i Bartosza Kuczyka. Nie zabraknie również utworów o tematyce narodowo-patriotycznej, specjalnie przygotowanych z myślą o tym koncercie - informuje Krystyna Konieczna, dyrektor GCKiR.
Bilety, w cenie... 100 groszy (czyli złotówki), do nabycia w siedzibie centrum.

PAKOSŁAW 10 XI
Manifestacja Patriotyczna
Mieszkańcy powiatu są zaproszeni do udziału w Manifestacji Patriotycznej, którą zaplanowano w sobotę 10 listopada. Rozpocznie się o godz. 15.00 mszą świętą w kościele w Golejewku, po której nastąpi apel poległych i uroczysty przemarsz do Ośrodka Kultury Chazackiej w Chojnie. Tam (o godz. 16.30) zaplanowano część artystyczną, ogłoszenie wyników konkursu historycznego, wręczenie tytułów „Zasłużony dla gminy Pakosław” oraz koncert Orkiestry Dętej z Miejskiej Górki.

MIEJSKA GÓRKA 11 XI
Niepodległościowy rajd
Towarzystwo Turystyczne „TRAMP" oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce organizują jubileuszowy XV Rowerowy Rajd Niepodległości, który odbędzie się w niedzielę11 listopada 2018. Start nastąpi o godz. 9.30 sprzed OKSiAL-u, Trasa rajdu wiodła będzie miejscami pamięci narodowej.
O godz. 13.00 odbędzie się ceremonia składania kwiatów i zapalenia zniczy przy obelisku ku czci powstańców wielkopolskich.
Po jej zakończeniu, o godz. 13.30, w sali widowiskowej OKSiAL rozpocznie się część artystyczna. Dla uczestników przygotowany zostanie poczęstunek. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

BOJANOWO 11 XI
Apel Poległych na Rynku
Burmistrz Bojanowa i Przewodniczący Rady Miejskiej w Bojanowie zapraszają wszystkich mieszkańców na obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11.00 mszą święta w koncelebrowaną w kościele parafialnym. Wezmą w niej udział także delegacje zakładów pracy i poczty sztandarowe.
O godzinie 12.00 na rynku odbędzie się Apel Poległych, następnie w sali widowiskowo-kinowej będzie można obejrzeć występ artystyczny w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej. W programie też występ zespołu „Gołaszyniacy” oraz koncert operetkowy. 

RAWICZ 11 XI
„Dom, walka, poświęcenie”
Starosta Rawicki i Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą w parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu, a uroczystości oficjalne odbywać się będą przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego.
Następnie, o godz. 18.00, na parkingu przy ul. Wały Tadeusza Kościuszki (wewnętrzna strona plant) odbędzie się uroczysty piknik niepodległościowy. W parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu zaplanowano również chóralny koncert.

11 XI PAKOSŁAW
Wspólne śpiewanie hymnu
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakosławiu są organizatorami wspólnego śpiewania hymnu państwowego, które zaplanowano 11 listopada na placu przed Urzędem Gminy w Pakosławiu. Początek spotkania o godz. 11.45.

O godz. 10.30 odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny. Podczas Mszy Św. historyczna inscenizacja przygotowana przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Sowach pt.: "Pieśń o Tej, co nie zginęła…”

11 XI JUTROSIN
„Krokiem Poloneza do Niepodległości”
Śpiewanie hymnu, msza święta za Ojczyznę, złożenie kwiatów pod pomnikiem, wspólne odtańczenie poloneza i wręczenie defibrylatorów jednostkom OSP z gminy Jutrosin to niektóre z punktów obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Plan obchodów:
9 listopada o godz.11.11
- wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. W akcji wezmą udział uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki oraz uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie oraz mieszkańcy gminy Jutrosin.

R E K L A M A

11 listopada o godz. 10.30
- msza św. za Ojczyznę, przemarsz pod pomnik i złożenie tam kwiatów, odczytanie Niepodległościowego Apelu Pamięci, wspólne odtańczenie Poloneza „Krokiem Poloneza do Niepodległości”, uroczyste wręczenie defibrylatorów jednostkom OSP z gminy Jutrosin, biesiada przy grochówce.

Jak planujesz spędzić 11 listopada?

Jak planujesz spędzić 11 listopada? 

ankieta dodana 31.10.2018, ilość wszystkich głosów: 241
Zostanę w domu
23%
Wezmę udział w uroczystościach w swojej gminie
22%
Obejrzę relację w mediach
15%
Jeszcze nie wiem
15%
Nic nie planuję robić
24%
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pol
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
Dlaczego w Rawiczu uroczystości są dopiero o 16? Widać w powiecie można zorganizować wcześniej. Hymn o 12.00 a uroczystości o 16. Dlaczego taka przerwa? Jak ktoś chce z dziećmi przyjechać to musi 2 razy jeździć. Szkoda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kosinski
5 miesięcy temu ocena: 50%  2
Ojczyzna z której obywatele nadal uciekają żeby na godne życie mieć,ojczyzna z najniższymi pensjami i najwyższymi cenami i wstyd za rządzących...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
5 miesięcy temu 1
W Rawiczu, o której msza i uroczystości przy Pomniku ŻP?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A