Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

PKP odstąpiło od kontraktu z Astaldi. Co z budową tunelu w Rawiczu?

› Aktualności› Wydarzenia 7 miesięcy temu    5.10.2018
Anna Gauza
komentarzy 6 ocen 4 / 75%
A A A
 fot. archiwum (A. Siecla)

Rawicz. Tunel Rawicz. Przebudowa przejazdu kolejowego w Rawiczu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. odstąpiły od kontraktu z Astaldi. To reakcja na niepodjęcie przez wykonawcę prac wynikających z umowy. 

We wtorek, 2 października, potwierdziły się nieoficjalne informacje, że włoska firma Astaldi zrezygnowała z dalszej przebudowy linii kolejowej E-59. "Przyczyną wypowiedzenia kontraktów jest niezwykle gwałtowny, znaczny i powszechny wzrost cen materiałów i siły roboczej, koniecznych do wykonania tych kontraktów oraz jednoczesny spadek podaży tych materiałów i usług w branży budowlanej np. brak możliwości transportu materiałów koleją, czy niedostępność tłucznia na rynku polskim" - napisał rzecznik Astaldi Mateusz Witczyński w komunikacie przysłanym do naszej redakcji.

Tego samego dnia PKP PLK wezwało wykonawcę do powrotu na plac budowy, zarówno w Rawiczu i naszym regionie, jak i województwie lubelskim. Bezskutecznie. "W związku z niepodjęciem przez Astaldi S.p.A i konsorcjantów prac na obu kontraktach, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dziś, 5 października złożyły oświadczenia o odstąpieniu od obu umów z winy Konsorcjantów" - poinformował dziś późnym popołudniem rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

W oświadczeniu spółki kolejowej czytamy także: "PLK nie pozostawiły podwykonawców Astaldi S.p.A, którzy nie otrzymali należności za wykonana pracę, bez wsparcia. Spółka podjęła nadzwyczajne działania względem regulowania należności dla podwykonawców. Określono najszybszy i zgodny z prawem sposób procedowania dokumentów, który pozwoli podwykonawcom uzyskać należności wynikające ze zobowiązań Astaldi S.p.A. Wczoraj 4 października należności w wysokości 14 mln zł otrzymało 5 firm, we wtorek były wypłaty dla podwykonawców w Lesznie. Dziś również wypłacono 0,5 mln zł podwykonawcom na linii poznańskiej" - informuje w komunikacie prasowym Mirosław Siemieniec. "PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. analizują najskuteczniejsze warunki do szybkiej kontynuacji prac objętych powyżej opisanymi kontraktami" - dodaje.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ klops
7 miesięcy temu ocena: 70%  5
Jaka szkoda bo kandydaci na radnych mogliby sobie pstrykać fotki do woli na terenie tej budowy, oczywiście jako ojcowie tego sukcesu. A tu KICHA !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ALPINUS =ASFALDI
7 miesięcy temu ocena: 88%  4
HE he ALPIIINNA BIS ! ZNOWU AGENCIAKI PRZYTULIŁY MILIARDY A SPOŁECZEŃSTWO POPŁYNIE NA $$$. TAK DZIAŁA WSI NOWE POKOLENIE.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ detektyw na urlopie
7 miesięcy temu ocena: 20%  3
ty masz jakaś obsesję, a skoro już taki z ciebie detektyw to powęsz trochę w gminie, i sprawdź co tu się dzieje. Co to są za firmy z końcówką "ex " i kto w nich gra pierwsze skrzypce. tam dopiero jest ciekawie.
~ Asd
7 miesięcy temu ocena: 71%  2
Po co tak naprawdę ten tunel? Jest obwodnica i ruch tranzytowy jest za miastem... Nie lepiej bylo porządnie wyremontować obecny przejazd?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lou
7 miesięcy temu ocena: 83%  1
pkp inwestuje to rzadzi .... tak chca zrobic na swoim terenie wiec tak zrobia.......... pytanie kto i kiedy po bankrucie wezmie sie za wykonczenie tej inwestycji...
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A