Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Plac zabaw w Ugodzie słabo wyposażony? Wniosek radnego

› Aktualności ponad rok temu    7.07.2018
Karol Pospiech
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.com

O doposażenie placu zabaw przy przedszkolu w Ugodzie prosi radny z Hazów, Andrzej Walkowiak.

Urządzenia wolno stojące typu: „lokomotywa z wagonem”, „straż pożarna” oraz „statek”, bujak sprężynowy, huśtawki (pojedyncze i podwójne), karuzela tarczowa i piaskownica stanęły przy nowo wyremontowanym przedszkolu pod koniec ubiegłego roku. Na ich zakup i montaż z gminnego budżetu wydano ponad 50 tys. zł.

Zdaniem radnego Andrzeja Walkowiaka, plac zabaw trzeba doposażyć.

- W ostatnim czasie ukończony został generalny remont przedszkola. Budynek i wyposażenie jest obecnie na bardzo wysokim poziomie, spełniającym wszelkie wymogi dotyczące tego rodzaju pomieszczeń. Niedosyt budzi jednak słabo wyposażony plac zabaw - zwrócił uwagę na czerwcowej sesji radny Silnego Regionu. - W imieniu mieszkańców Hazów bardzo proszę pana burmistrza o doposażenie placu zabaw przy tym przedszkolu, który dopełni całości tak pięknego i funkcjonalnego budynku - dodał.

Konkretna deklaracja Grzegorza Kubika w tej sprawie nie padła. W odpowiedzi na interpelację radnego burmistrz zasugerował, że zadanie można byłoby zrealizować w ramach przyszłorocznego funduszu sołeckiego, budżetu obywatelskiego lub inicjatywy lokalnej.

Po sesji zapytaliśmy, czy plac zabaw zostanie doposażony z gminnych pieniędzy, a jeżeli tak, to kiedy.

- Podjęcie decyzji o ewentualnym doposażeniu placu zabaw będzie możliwe po przeprowadzeniu przez dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zielonej Wsi szczegółowego rozeznania co do rodzaju urządzeń, jakie byłyby niezbędne w celu doposażenia placu i jaki byłby szacowany koszt ich zakupu. Kalkulacja taka będzie podstawą do dalszych działań w tym zakresie, tj. ustalenia sposobu finansowania i terminu realizacji - przekazało portalowi Centrum Informacyjne Burmistrza.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rodzic
10 miesięcy temu 5
Widziałam , wyposażenie gabinetu pani dyrektor , czy potrzebny taki przepych? Po co to..........Przecież urzęduje w szkole... Nie mam do niej osoby szacunku podobnie jak większość rodziców.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xcvvf
11 miesięcy temu 4
Plac zabaw jak dla mnie starczy dla dzieciaków. Jednak pomyślała bym chociaż o jakimś żaglu. Plac zabaw nie ma w ogóle cienia. W ciepłe dni dzieci będą bawić się w pełnym słońcu? Czy w ogóle nie będą wychodzic.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mają nas za głupków
ponad rok temu ocena: 50%  3
maja nowy plac zabaw, nowe przedszkole...ale można chcieć więcej, dlaczego nie skoro sie jest u władzy a na sesje przyjśc to nie ma czasu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Konik bujany
ponad rok temu ocena: 100%  2
Sensacyjny materiał! Radny głosował za absolutorium dla burmistrza Kubika? Burmistrz nie dostał absolutorium bo brakowało 1 głosu? Aha. :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XYZet
ponad rok temu ocena: 100%  1
Czy coś wiadomo w temacie dyrektorskim ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji