Planetarium przy jednej z rawickich szkół

Opublikowano:
Autor:

Planetarium przy jednej z rawickich szkół - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Doposażenie kilkunastu pracowni wykorzystywanych do nauczania przedmiotów ścisłych, podnoszenie kompetencji nauczycieli oraz stworzenie planetarium przy „czwórce” - to główne założenia projektu, który od września 2018 roku ma być realizowany w szkołach na terenie gminy Rawicz.

Projekt „Rawicka akademia wiedzy i umiejętności” powstał w czasie, gdy wydziałem edukacji i spraw społecznych w rawickim urzędzie miejskim kierowała Danuta Przybył.

Realizacja tego zadania była wielkim marzeniem pani naczelnik. Włożyła w to dużo pracy, dlatego należy podkreślić jej ważną rolę w tworzeniu tego projektu - zaznacza Anna Nowak, obecna szefowa wydziału.

W ramach „Rawickiej akademii wiedzy i umiejętności” w każdej z ośmiu podstawówek mają powstać dwie pracownie: matematyczna i przyrodnicza. Z kolei, gimnazja zostaną doposażone w pracownie biologiczno-geograficzne i przyrodnicze.

Poza tym, w szkole podstawowej nr 4 w Rawiczu powstaną dwa laboratoria międzyszkolne: fizyczne i chemiczne, w których uczniowie z naszych szkół będą mogli wykonywać doświadczenia. Dodatkowo projekt przewiduje zakup mobilnego planetarium, które ma zostać uruchomione przy „czwórce”. Docelowo chcielibyśmy, żeby było ono dostępne dla wszystkich mieszkańców, ale na razie, w ramach projektu, ma być otwarte dla uczniów - podkreśla Agnieszka Kusztelak, zastępca naczelnika wydziału edukacji i spraw społecznych.

- Myślimy, że ten projekt jest interesujący i spełni oczekiwania zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Zawsze wiedzę przyswaja się łatwiej, kiedy można czegoś dotknąć, sprawdzić i przetestować - dopowiada Anna Nowak.

Poza tym, projekt przewiduje zajęcia dodatkowe dla uczniów oraz podnoszenie kompetencji nauczycieli. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie otrzymają takie narzędzia, z których na chwilę obecną nie mają możliwości korzystania.

Będą prowadzone zajęciach wyrównujące, ale także rozwijające dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Projekt skierowany jest również do uczniów, którzy mają orzeczenie o niepełnosprawności. Pojawią się zajęcia specjalistyczne, a uczniowie będą mogli korzystać z logopedii, gimnastyki korekcyjnej, terapia pedagogiczna. Dla gimnazjalistów dostępne będzie doradztwo zawodowe - zaznacza Agnieszka Kusztelak.

Rawicki projekt został sklasyfikowany na 15. pozycji i otrzymał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Ma być realizowany w roku szkolnym 2018/2019.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE