Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Planetarium przy jednej z rawickich szkół

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    16.04.2017
Karol Pospiech
komentarzy 9 ocen 9 / 100%
A A A
 fot. fotolia.com

Doposażenie kilkunastu pracowni wykorzystywanych do nauczania przedmiotów ścisłych, podnoszenie kompetencji nauczycieli oraz stworzenie planetarium przy „czwórce” - to główne założenia projektu, który od września 2018 roku ma być realizowany w szkołach na terenie gminy Rawicz.

Projekt „Rawicka akademia wiedzy i umiejętności” powstał w czasie, gdy wydziałem edukacji i spraw społecznych w rawickim urzędzie miejskim kierowała Danuta Przybył.

R E K L A M A

Realizacja tego zadania była wielkim marzeniem pani naczelnik. Włożyła w to dużo pracy, dlatego należy podkreślić jej ważną rolę w tworzeniu tego projektu - zaznacza Anna Nowak, obecna szefowa wydziału.

W ramach „Rawickiej akademii wiedzy i umiejętności” w każdej z ośmiu podstawówek mają powstać dwie pracownie: matematyczna i przyrodnicza. Z kolei, gimnazja zostaną doposażone w pracownie biologiczno-geograficzne i przyrodnicze.

Poza tym, w szkole podstawowej nr 4 w Rawiczu powstaną dwa laboratoria międzyszkolne: fizyczne i chemiczne, w których uczniowie z naszych szkół będą mogli wykonywać doświadczenia. Dodatkowo projekt przewiduje zakup mobilnego planetarium, które ma zostać uruchomione przy „czwórce”. Docelowo chcielibyśmy, żeby było ono dostępne dla wszystkich mieszkańców, ale na razie, w ramach projektu, ma być otwarte dla uczniów - podkreśla Agnieszka Kusztelak, zastępca naczelnika wydziału edukacji i spraw społecznych.

- Myślimy, że ten projekt jest interesujący i spełni oczekiwania zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Zawsze wiedzę przyswaja się łatwiej, kiedy można czegoś dotknąć, sprawdzić i przetestować - dopowiada Anna Nowak.

Poza tym, projekt przewiduje zajęcia dodatkowe dla uczniów oraz podnoszenie kompetencji nauczycieli. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie otrzymają takie narzędzia, z których na chwilę obecną nie mają możliwości korzystania.

Będą prowadzone zajęciach wyrównujące, ale także rozwijające dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Projekt skierowany jest również do uczniów, którzy mają orzeczenie o niepełnosprawności. Pojawią się zajęcia specjalistyczne, a uczniowie będą mogli korzystać z logopedii, gimnastyki korekcyjnej, terapia pedagogiczna. Dla gimnazjalistów dostępne będzie doradztwo zawodowe - zaznacza Agnieszka Kusztelak.

Rawicki projekt został sklasyfikowany na 15. pozycji i otrzymał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Ma być realizowany w roku szkolnym 2018/2019.

R E K L A M A
+ 9 głosów: 9 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Do ziomki
ponad rok temu ocena: 0%  9
Ziomek czytaj ze zrozumieniem"ramach „W Rawickiej akademii wiedzy i umiejętności” w każdej z ośmiu podstawówek mają powstać dwie pracownie: matematyczna i przyrodnicza. Z kolei, gimnazja zostaną doposażone w pracownie biologiczno-geograficzne i przyrodnicze. Poza tym, w szkole podstawowej nr 4 w Rawiczu powstaną dwa laboratoria międzyszkolne: fizyczne i chemiczne, w których uczniowie z naszych szkół będą mogli wykonywać doświadczenia. Dodatkowo projekt przewiduje zakup mobilnego planetarium, które ma zostać uruchomione przy „czwórce"."Nawet jeśli gimnazjów nie będzie, to wyposażenie przyda się 8-letniej szkole podstawowej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Irena
ponad rok temu ocena: 100%  8
Z tego co wiem, to w szkołach podstawowych akurat pracownie; matematyczna i przyrodnicza są od zamierzchłych czasów. Wystarczy je doposażyć. Nie bardzo rozumiem po co to lasowanie mózgów,chyba, że dysponenci nie wiedzą co mają.
~ Irena
ponad rok temu ocena: 86%  7
Co to znaczy "dwa laboratoria międzyszkolne"? Czy to znaczy,że nauczyciele fizyki i chemii będą zapisywać się do kolejki i zasuwać z dzieciakami przez całe miasto lub z okolicznych wsi na swoje lekcje do szkoły nr 4? Skoro PiS zlikwidował gimnazja i dostępność do takich właśnie laboratoriów wszystkim dzieciom, to niech teraz odtworzy je w każdej szkole podstawowej. Po co doposażać gimnazja jeśli za 2 lata ich nie będzie? Dobra zmiana !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ziomki
ponad rok temu ocena: 63%  6
2 komentarzy juz nie ma... 2018 r. dopiero za rok to po co o tym teraz pisać chyba chcą sie wybielić........ zajęcia wyrównawcze i dla uczniów zdolnych sa w szkołach juz od dawna. Logopeda, pedagog gimnastyka korekcyjna i doradca zawodowy też juz dawno sa w szkołach więc to żadna nowosć. moze się czym innym 'pochwalą' ........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ to byl czarny PR
ponad rok temu ocena: 89%  5
Niech sie pochwalą jak stażystów przysłanych z PUP gnębili psychicznie tylko za zaangażowanie i o zapytanie się o pracę. Byla pani naczelnik niech się zwłaszcza pochwali co mówiła i co robiła...
R E K L A M A
~ _Zzz
ponad rok temu ocena: 50%  4
Ex ....... daj spokój
~ xxx
ponad rok temu ocena: 45%  3
dobrze się dzieje w naszym mieście. W końcu !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Asdfg
ponad rok temu ocena: 48%  2
Super pomysl Dobrze ze za tego burmistrza wszystko idzie do przodu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Super pomysł
ponad rok temu ocena: 42%  1
Gratulacje.Brawo pani naczelnik
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A