PŁYWANIE. Kolejne sukcesy zawodników Wodnik Rawicz

› Aktualności 11 dni temu    11.04.2019
Weronika Skrzypczak
komentarzy 0 ocen 2 / 50%

Zawodnicy pływackiego klubu Wodnik Rawicz nie zwalniają tempa i osiągają kolejne sukcesy na ogólnopolskich zawodach. W ostatnim czasie do Rawicza wrócili, m.in. ze sztafetowym złotem.

Reprezentacja klubu (w składzie: Kacper Bidowaniec, Bruno Maruwka, Maciej Ciemniak i Dominik Boryczka) zdobyła złoty medal w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym podczas Wielkopolskiej Ligi Pływackiej.

Nie był to jednak jedyny sukces rawickich pływaków w trakcie tych zawodów, bowiem Kacper Bidowaniec uplasował się na pierwszym miejscu podium, a Bruno Maruwka zdobył srebrny krążek na dystansie 400 m stylem zmiennym. Ponadto, zawodnicy Wodnika ustanowili mnóstwo rekordów życiowych, a ich postawa dobrze procentuje na przyszłość.

Ponadto, Alan Szymański, także reprezentant rawickiego klubu, został drugim zawodnikiem w punktacji ogólnej swojego rocznika (2005) podczas zmagań w Pływackim Pucharze Sprintu w Świebodzinie.

Młody pływak aż czterokrotnie stawał na podium. Poniżej szczegółowe wyniki na poszczególnych dystansach.