Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Po namowach bezdomny pojechał do noclegowni

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    5.01.2017
Karol Pospiech
komentarzy 21 ocen 11 / 100%
A A A
 fot. G. Heluszka

Pracownicy socjalni z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu, miejscowi policjanci oraz nasi dziennikarze pojawili się na terenie ogrodów działkowych przy rawickim dworcu kolejowym.

Okazało się, że przebywa tam mężczyzna, który konsekwentnie odmawia umieszczenia w leszczyńskiej noclegowni. Wspólna interwencja przyniosła oczekiwany efekt.

R E K L A M A

Szczegóły w materiale wideo.

R E K L A M A
+ 11 głosów: 11 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (21)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ do kola
ponad rok temu ocena: 100%  21
kola ogarnąłeś się juz czy jeszcze jesteś na pewnym forum, na ktorym piszesz ''mam żone, ale kocham inną'
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kola
ponad rok temu ocena: 50%  20
???????
~ do kola
ponad rok temu ocena: 100%  19
A czemu juz kilka lat temu nie zadzwoniłeś do tej, którą niby jak twierdzisz kochasz. Dlaczego brałeś ślub z tą, której jak twierdzisz nie kochałeś. Zobacz ile straty czasu ile tkwienia w przeszłosci. Przecież to unieszczęśliwiło przynajmniej 3 osoby. Szkoda. Smutne to
~ Ania - cz.5
ponad rok temu ocena: 75%  18
Jest to przykre tym bardziej, że już kiedy byłam, nastolatką społecznie (da darmo) trochę zrobiłam dla tego miasta (może nie sama, bo zawsze z kimś). W liceum przez rok ‘budowałam’ tę gazetę od podstaw („Obserwator Rawicki” -- > „Życie Rawicza”). Współorganizowałam (z kimś) festyny dla miasta, akcje charytatywne. Ponadto, w 2014 r. wraz z Panią Czajkowską reprezentowałam Rawicz w Poznaniu na Konferencji Ekonomii Społecznej Fundacji Pomocy Wzajemnej „Barka” . Zawiozłam tam z Panią list gratulacyjny mojego autorstwa dla Fundacji „Barka”, który napisałam w imieniu byłego Burmistrza – T.P. Jestem współautorem Uchwały Planu Rozwoju Rawicza na lata 2014 – 2020 (tu: dwa rozdziały: „Co to jest ekonomia społeczna” i „Demografia Gminy Rawicz”).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ania - cz. 6
ponad rok temu ocena: 57%  17
Jestem już 10 lat po studiach i trochę rzeczy robiłam za darmo, za pół darmo czy bez umowy, dlatego m.in. mój staż pracy wynosi tylko 3 lata i 4 miesiące (czyli jestem już 7 lat do tyłu nie tylko z pracą, ale i z życiem). Ktoś mnie zapytał po co mi praca ? A z czego ja będę mieć emeryturę ? Jak zatem jedna osoba w 2014 r. mogła mi wręcz (delikatnie mówiąc) bronić w ogóle pytać o pracę (czyt. „terroryzować” i gnębić psychicznie)? A czy żyć i oddychać wolno czy też nie ? Dodam, że na umowę pracowałam np. na budowie drogi s 5 czy jako pokojówka, sprzątając niemiecki hotel (choć to ostatnie się wyjątkowo opłaciło finansowo i uczyło szacunku do prostych prac dla innych ludzi).
R E K L A M A
~ do Kola
ponad rok temu ocena: 50%  16
Kola = Bartek, dostosuje się do tego chłopaku co napisałeś...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do kola
ponad rok temu ocena: 100%  15
* dostosuj się sam Bartek do tego, co napisaleś pod nickiem Kola...
~ Ania - cz. 3
ponad rok temu ocena: 57%  14
Dopisek do mojej cz. 2) 5. Niedawno pytałam o pracę w Gimnazjum nr 1, gdzie (już po raz drugi z rzędu) nie zorganizowano nawet rozmów kwalifikacyjnych (moje 3 imienne komentarze można przeczytać pod linkiem: http://www.rawicz24.pl/artykul... Dodam, że Gimnazjum nr 1 mówiło, abym wyjechała za granicę lub pytała o pracę właśnie w MGOPS lub w PUP. Kto wie, jak w praktyce wygląda życie, ten wie również, że są to absurdy i spychologia – jedni odsyłają do drugich (i proszę, aby nikt się nie obrażał, tylko zobaczył jak w praktyce niedorzecznie to wygląda). Napisałabym jeszcze o jednym przykładzie z 2014 r. , ale nie chcę (jak mi jedna osoba wręcz zabroniła o pytać się o pracę i jak mnie chamsko wtedy potraktowała za zadanie pytanie o pracę i zaangażowanie się). I jeszcze zapytano mnie wtedy po co mi w ogóle praca – może po to, abym nie skończyła jak ten człowiek na działce albo w noclegowni dla bezdomnych (tak pół żartem, pół serio).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kola
ponad rok temu ocena: 38%  13
I ty sie dziwisz, że nikt ci nie chce powierzyć młodych ludzi na wychowanie. Ogarnij się, albo lecz.
~ Ania - cz. 4
ponad rok temu ocena: 57%  12
http://www.rawicz24.pl/artykul... (tu moje 3 imienne komentarze o braku konkursu na naucz. j. polskiego w Gimnazjum nr 1 w Rawiczu) Piszę te komentarze w imieniu wielu ludzi, aby uświadomić społeczeństwu jak praktyka absurdalnie może się różnić od teorii i jak punkt widzenia, zależeć może w życiu od punktu siedzenia. Różni ludzie mają różne życiorysy, różne wartości, różne potrzeby i różne motywacje – i te czynniki mogą wpływać na ludzkie dążenia i pobudki znacznie wyższe niż praca i pieniądze (bo wbrew pozorom te dwie ostatnie rzeczy są marne). W życiu są ważniejsze rzeczy niż praca, ale żeby dotrzeć do ważniejszych, to trzeba mieć pracę i niech nikt nikomu nie robi przeszkód, bo szkoda ludzi – bo bez zdrowia i zniszczeni – to już się do pracy ani nawet do życia nadawać nie będą. Takie życie. Trzeba myśleć, bo potem nikt nikomu pieniędzy na życie nie da, tylko wyśle do noclegowni.
~ Ania
ponad rok temu ocena: 74%  11
Szkoda mi tego człowieka (kimkolwiek by nie był). Z ludzkiego nieszczęścia zrobili sobie materiał do TV. To jest żerowanie na ludzkiej niedoli. Wysłać kogoś do noclegowni to spychologia i pozbycie się problemu i człowieka. A czy ktoś dociekał czy ten człowiek chciałby wyjść w życiu na prostą ? Jaki splot wydarzeń mógłby przypuszczalnie spowodować, że znalazł się w takim punkcie życia, w jakim właśnie jest ? Czy ktoś nad tym pomyślał ? Czy ktoś pytał wśród znajomych i nieznajomych jak można temu komuś pomóc ? Pewnie nie, czyli nikt tak naprawdę mu nie pomógł. Zapewne nikt sobie takiego "życia", takiej wegetacji na własne życzenie nie wybiera. Nie mam pojęcia kim jest ten człowiek, ale życzę mu dobrze. Mam w sobie empatię, dlatego złożyłam kiedyś podanie o pracę do MGOPS, ale nawet nie zaproszono mnie na rozmowę (w odpowiedzi dostałam pismo, że filologia polska to nie pedagogika). Każda filologia ze specjalnością nauczycielską, to coś więcej niż pedagogika (pod różnym względem).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kola
ponad rok temu ocena: 29%  10
I ty sie dziwisz, że nikt ci nie chce powierzyć młodych ludzi na wychowanie. Ogarnij się, albo lecz.
~ Ania - cz. 2
ponad rok temu ocena: 56%  9
Stanęłam w obronie tego nieznanego mi człowieka, bo: 1. Już w tytule nastygmatyzowano go i nazwano 'bezdomnym' (co stereotypowo pociągać może za sobą inne negatywne skojarzenia). 2. Łatwiej jest kogoś oceniać, niż zrozumieć. 3. Wyobraziłam sobie, że może szukał on pracy i jej nie znalazł (a na skutek innych losowych okoliczności, niekoniecznie od niego bezpośrednio zależnych - nikt mu może nie pomógł) - i dlatego - w konsekwencji mógł zostać osobą bez środków do życia. 4. Sama nie mam pracy (może on też szukał - i też natrafiał na absurdy w tym szukaniu pracy – i w końcu może się zniechęcił). Jak powyżej wspomniałam do tamtej instytucji (styczeń 2015 r.) nie zaproszono mnie na rozmowę, bo mój kierunek studiów różnił się trochę nazwą (dziwny powód).
~ Czajkowska
ponad rok temu ocena: 53%  8
Tak. Dla zainteresowanych - dotarł do Noclegowni. Pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kola
ponad rok temu ocena: 71%  7
I w ten sposób, w świetle lokalnych kamer rawicki OPS pozbył się problemu. Kupili panu bilet i mogą skreślić kolejnego bezdomnego w gminie. PYTAM URZĘDNIKÓW OPS! PYTAM PANIĄ CZAJKOWSKĄ! Czy ktoś z nim pojechał? Czy ktoś sprawdził, że gość dotarł do schroniska? A jeśli był już chory, to czy ktoś go zbadał ? Może potrzebował pomocy medycznej? Czy po prostu najlepiej wywieźć gościa za granicę powiatu i problem z głowy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do kola
ponad rok temu ocena: 88%  6
Mogłeś ty go zbadać
~ bardzo życiowe :))
ponad rok temu ocena: 81%  5
do dobrze że w naszym mieście pomaga ktoś bezdomnym :)) tacy ludzie potrzebują szczególnej pomocy bo nie zdawają sobie sprawy z tego że w ten zimowy i bardzo mroźny czas mogą umrzeć :( nie chciałabym być na ich miejscu :( gorąco pozdrawiam i życzę żeby wam się lepiej wiodło w życiu :)) ;) :*
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolo
ponad rok temu ocena: 67%  4
Brawo MOPS brawo policja brawo WY bezdomny dojedzie do Leszna na gape a panstwo nic w tym kieronku Brawo Wy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ basia
ponad rok temu ocena: 50%  3
Tomaszu jesteś fotogeniczny...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ??
ponad rok temu ocena: 33%  2
psychoptolog ??
~ ...
ponad rok temu ocena: 50%  1
zalosne
R E K L A M A