Po pierwszej kolejce

Po pierwszej kolejce - Zdjęcie główne

W miniony weekend, po dłuższej przerwie, swoje rozgrywki wznowiła Amatorska Liga Halowa w Pakosławiu. Przed świętami zakończyła się pierwsza część sezonu i teraz drużyny rywalizują już w pierwszej i drugiej lidze.

Jako pierwsze w sobotę na parkiet wybiegły drużyny z 1. ligi. Zmagania zaczęły się od pojedynku Tomax Rawicz z ZTW Łapawa Gostkowo. Mecz był zacięty i wyrównany do ostatniej minuty. Ostatecznie wygrała drużyna z Gostkowa 4:5. Jako drudzy mierzyli się Robsett Pakosław z Galanterią Diament. Tu przewagę mieli gracze z Pakosławia i pewnie wygrali 4:2. Jeszcze pewniejsze zwycięstwo w trzecim meczu odniósł Rawag Rawicz z Marbudem Jutrosin (5:1). Sporą dawkę emocji dostarczyło ostatnie spotkanie w pierwszej lidze. Dan Keller Team podejmował Arpon Chojno. Mecz był zacięty, ale na dwubramkowe prowadzenie wyszli rawiczanie. Później do głosu jednak doszli gracze z Chojna i zdołali doprowadzić do wyrównania. W ostatnich minutach to Dan Keller strzelił trzecią bramkę i zdołał pokonać Arpon 3:2.

Później na parkiet wybiegli gracze z drugiej ligi. W meczu LZS Chojno z DKL Instalacje lepsi okazali się ci drudzy wygrywając 1:5. Bardzo zacięty był drugi mecz pomiędzy Sontech Pakosław i Lansquad.net. Wygrał Sontech 4:3. W ostatnim meczu Tom Kar Bojanowo rozgromił LZS Sowy aż 1:16. Warto dodać, że po osiem bramek dla bojanowian strzelili Karol Krystek i Dominik Jędrkowiak. Druga kolejka zostanie rozegrana w najbliższą sobotę. Pierwszy mecz o 16.00. Tym razem najpierw zagra druga liga, która zmagania rozpocznie od spotkania LZS Chojno z Sontech Pakosław.